ÚvodAktualityNa jaké novinky se můžete těšit v českých lázních? Nové pobyty a procedury, úžasné nové zážitky
Lázně a wellness

Na jaké novinky se můžete těšit v českých lázních? Nové pobyty a procedury, úžasné nové zážitky

  • 28. března 2023
Česká republika je lázeňskou velmocí s několikasetletou tradicí pyšnící se téměř čtyřiceti lázeňskými místy v zemi. Navíc je české lázeňství známé harmonickým propojením lékařské vědy a přírody. Lázně v Česku navíc připravují každý rok pro návštěvníky řadu novinek a vylepšení. Pojďte se námi podívat, co nového pro vás přichystaly na letošní rok.

Karlovy Vary: koupel v Becherovce

koupelV Karlových Varech jistě stojí za to vyzkoušet novou Becherovu koupel s příměsí tajných bylin ze světoznámé karlovarské Becherovky v hotelu Imperial. Jedinečný výluh z léčivých bylin s příjemným aroma se vlévá do teplé koupele z vřídelní vody nasycené oxidem uhličitým, jehož vstřebávání přináší intenzivní prokrvení pokožky, svalstva a dokonce i mozku.

Důsledkem toho se posiluje imunitní systém a rostou sebehojivé schopnosti těla. Odborníci ji doporučují také pro celkové zklidnění těla a u poruch spánku.
 

Lázně Luhačovice: lázně na zkoušku

lázně LuhačoviceNovinkou v Lázních Luhačovice je pobyt „Lázně na zkoušku“, při kterém si můžete vyzkoušet jaké to je být lázeňským hostem. Na přelomu dubna a května vás tady čeká týdenní pobyt s výukou společenského tance. Další novinkou je relaxačně-zážitkový pobyt „Zažij lázně jinak“, při kterém naplno využijete potenciál hotelu Nivamare s dvoupodlažním wellness, saunovým světem, vnitřním a venkovním vyhřívaným bazénem s krásnými výhledy do přírody.
 
Nebo do Nivamare zajeďte na pobyt „Klid v neklidné době“ se společným programem pro 15–20 osob, při kterém má však každý prostor pro individuální relaxaci. Pobytem provází kouč zdravého životního stylu a edukačně zážitkovými workshopy provází zkušený psychoterapeut. Nebudou chybět saunové rituály, wellness ani lekce jógy. Pobyt je ideální pro pracovně vytížené lidi, kteří vnímají negativní vliv moderního stylu života na jejich vitalitu, fyzické a duševní zdraví, kvalitu spánku i výkonnost.
 

Mariánské lázně: golf, kryosauna i pobyt s mazlíčky

Nové Lázně EnsanaV hotelu Rübezahl se můžete těšit na nové moderní menu v hotelové à la carte restauraci a pro milovníky golfu nabízí hotel letos také výhodné pobytové golfové balíčky. V hotelu Reitenberger Spa Medical si nově můžete užít Ayurvédský pobyt a v hotelu Royal rehabilitační služby nově rozšířené o jednoduché, zábavné a bezbolestné cvičení ve virtuální realitě s brýlemi VR Medical. Novinkou v Centrálních lázních je inovativní trénink Five Konzept, který léčí logiku bolesti pomocí speciálních zařízení. A v Nových lázních máte nově k dispozici kryosaunu, ideální způsob pro regeneraci po únavě, otužování se, odstranění zánětů nebo snížení nadváhy.
 
Na vaši návštěvu je připraven také kompletně zrekonstruovaný secesní hotel Orea Spa Hotel Bohemia s relaxačně-rehabilitačním centrem. A Orea Spa Hotel Palace Zvon vám kromě klasických procedur letos nabídne také kosmetické služby, diamantovou microdermabrazi, kineziotaping, maderoterapii, jodobromovou koupel a Candella masáž svíčkou. Oba hotely jsou "pet friendly" a pro vaše mazlíčky tady dokonce připraví milá překvapení na pokojích.
 

Lázně Jáchymov: výhodné pobyty pro seniory

Lázně JáchymovHotely Radium Palace a Běhounek Superior nabízejí v roce 2023 zvýhodněné pobyt pro seniory 55+ a držitele Senior pasu. Nebo si vychutnejte speciální gurmánský balíček „Romantika“, v rámci kterého vás čekají à la carte večeře podávané v Modré restauraci a snídaně servírované na pokoj.
 
Hotel Astoria přichází v letošním roce s novým balíčkem „Fit“, který nabízí mimo jiné volný vstup do Aquacentra Agricola a Saunového dolu nebo podtlakovou terapii pro efektivní spalování tukové tkáně. Dalším oblíbeným balíčkem je „Wellness Astoria“, který láká mimo jiné na perličkovou koupel a thajskou aroma masáž.
 

Lázně Teplice: hurá do Císařských lázní

Císařské lázně TepliceV červnu zahájí v plném rozsahu provoz Císařské lázně, které budou opět poskytovat kompletní léčebné pobyty specializované na onemocnění pohybového aparátu a nervová onemocnění. Zdejší balneoprovoz s termálním pramenem nabízí mnoho vodoléčebných procedur, rehabilitací i dalších specializovaných terapií. Novinkou je suchá masážní vana Aquathermojet, ve které se můžete nechat masírovat oblečení. V Císařských lázních najdete vše pod jednou střechou včetně termálního bazénu, sauny a kavárny s terasou a výhledem do parku.
 

Lázně Poděbrady: komfort v hotelu Chariclea

CharicleaV Poděbradech na kolonádě je nejnovějším ubytovacím zařízením hotel Chariclea s bazénem, wellness zónou a skvělou restaurací O mase. Přijeďte na oblíbené jarní wellness pobyty a zažijte lázeňský park v rozkvětu! V rámci „Lázeňské univerzity“ můžete také navštěvovat bezplatné přednášky o zdraví, na kterých vystupují špičkoví odborníci na kardiologii, kardiochirurgii, ortopedii nebo plicní hypertenzi.
 

Lázně Velichovky: laser, molekulární vodík a virtuální realita

Lázně VelichovkyV nadcházející sezoně Lázně Velichovky zavádějí nové moderní technologie v rehabilitaci a péči o zdraví. Jedná se o kombinovanou laserovou terapii, hloubkové ošetření vysoce výkonným laserem, které přináší okamžitou úlevu od bolesti. Dále o léčbu molekulárním vodíkem, který je důležitým antioxidantem, má silně protizánětlivými účinky a podporuje duševní i fyzické síly člověka.
 
Stabilitu dolních končetin můžete nově posilovat pod dohledem fyzioterapeuta ve virtuálním prostředí na balanční plošině Prokin. Anebo vyzkoušet revoluční terapii Walker View, která rovněž probíhá ve virtuálním prostředí a analyzuje správné držení těla a rozložení zátěže při chůzi či běhu pro sestavení optimální tréninkového plánu.
 

Beer Spa Beeerland: relax v pivě U Zlaté Hrušky

Beer LandLázně Beer Spa Beeerland otevřely novou pobočku v Praze, a to na pražských Hradčanech v prostorách národní kulturní památky U Zlaté Hrušky. Tyto zážitkové lázně vzdávají hold slavnému astrologovi a alchymistovi Tychu Brahe, který zde kdysi pobýval. Sklepní lázeňské místnosti jsou zrestaurovány tak, abyste se zde cítili jako v alchymistické dílně. Součástí lázní je ubytování v prvním pivním Chateaux v Praze, které nabízí apartmány ve stylu Chic Glamour.
 
A Beeerland připravuje grand opening další pobočky, tentokrát v hlavním městě piva – Plzni. Pobočka se bude nacházet v samotném srdci města, na náměstí Republiky, přímo naproti slavné katedrále Sv. Bartoloměje, a to v domě U Zlatého beránka, který je taktéž národní kulturní památkou.
Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené Lázně a wellness

Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené

Harmonický a kompaktní lázeňský dům, kde je všude blízko. To jsou Císařské lázně Teplice. Mají pod jednou střechou vše pro osvědčenou lázeňskou léčbu.

Hotel Běhounek Superior Ubytování

Hotel Běhounek Superior

Hotel Běhounek Superior, modernizovaný v roce 2019 a umístěný ve svahu nad jáchymovským údolím tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města Jáchymov.

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně Lázně a wellness

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně

Čtyřhvězdičkový lázeňský hotel s úžasnými výhledy na Mariánské Lázně a komplexními službami pod jednou střechou. Komfortní ubytování, hotelové, lázeňské a wellness služby ocení mladší i straší generace a také rodiny s dětmi. Nabízíme pobyty přes zdravotní pojišťovny i různé typy relaxačních pobytů.

Hotel Radium Palace v Jáchymově Ubytování

Hotel Radium Palace v Jáchymově

Ať už dáváte přednost dovolené plné sportovních aktivit v Krušných horách nebo wellnessu, z naší bohaté nabídky pobytů si určitě vyberete. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou!

Hotel Astoria v Jáchymově Ubytování

Hotel Astoria v Jáchymově

Přijeďte do hotelu Astoria, který se nachází v Jáchymově, v srdci Krušných hor.

Hotel Imperial Karlovy Vary Lázně a wellness

Hotel Imperial Karlovy Vary

Pětihvězdičkový hotel Imperial nabízí svým hostům vysoký standard služeb. Nově zrekonstruované prostory hotelu uspokojí i tu nejnáročnější klientelu.

Lázně Poděbrady – s více než stoletou tradicí Lázně a wellness

Lázně Poděbrady – s více než stoletou tradicí

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost tohoto lázeňského města.

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor Lázně a wellness

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.

Beer Spa Beerland – První zámecké pivní lázně Praha Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První zámecké pivní lázně Praha

Vítejte ve světě piva a alchymie, vítejte v Chateaux Spa Beerland v Praze a užijte si královský wellness!

Reitenberger Spa Medical Mariánské Lázně Lázně a wellness

Reitenberger Spa Medical Mariánské Lázně

Resort Reitenberger se nachází jen pár kroků od hlavní lázeňské kolonády. Zaměřujeme se na poskytování lázeňské a rehabilitační péče. Nabízíme však i tématické pobytové balíčky, jejichž cílem je představit hostům naše služby i unikátní atmosféru Mariánských Lázní a jejich malebného okolí.

Lázně Velichovky 1897 – moderní české lázně s tradicí Lázně a wellness

Lázně Velichovky 1897 – moderní české lázně s tradicí

Lázně Velichovky 1897 se specializují zejména na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu. Jedinečný zdroj slatiny, moderní lázeňská péče, klidné prostředí, rodinná atmosféra, to je zaručená kvalita pro vaši rehabilitaci a odpočinek.

Spa Hotel Palace Zvon Lázně a wellness

Spa Hotel Palace Zvon

Tento krásný secesní hotel z 19. století se nachází v samotném srdci Mariánských Lázní přímo naproti kolonádě se Zpívající fontánou.

Spa Hotel Bohemia Mariánské Lázně Lázně a wellness

Spa Hotel Bohemia Mariánské Lázně

Tento secesní hotel se nachází v centru Mariánských Lázní jen 300 metrů od kolonády se Zpívající fontánou a léčivými prameny. Díky své poloze a službám patří Spa Hotel Bohemia k nejvyhledávanějším lázeňským hotelům.

Centrální Lázně Ensana Health Spa Hotel Lázně a wellness

Centrální Lázně Ensana Health Spa Hotel

Lázeňský hotel Centrální Lázně je nejstarším lázeňským komplexem ve městě a stojí na místě, kde byl v roce 1812 postaven první lázeňský dům. Právě zde se začala psát dlouhá lázeňská tradice Mariánských Lázní. Pociťte léčivou sílu minerálních pramenů, místní rašeliny a unikátního Mariina pramene.

Lázeňský hotel Nivamare v Luhačovicích Ubytování

Lázeňský hotel Nivamare v Luhačovicích

Hledáte ideální místo pro vaši dovolenou v Luhačovicích? Lázeňský hotel Nivamare nabízí kvalitní ubytování, rozsáhlý komplex saun a vířivek, krásné jsou také terasy s nádherným výhledem do okolní krajiny.

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě Lázně a wellness

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Lázně Aurora – odpočinek v Třeboni na břehu rybníka Svět Lázně a wellness

Lázně Aurora – odpočinek v Třeboni na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.

Saunový důl Agricola v Jáchymově Lázně a wellness

Saunový důl Agricola v Jáchymově

Projděte štolou saunového dolu a naleznete parní sauny, infrasaunu, bylinkovou saunu a finskou saunu. Vypoťte se, ochlaďte se v bazénku s Kýšovickým vodopádem či v zážitkové sprše. Přijďte si užít saunový svět, který nemá v Karlovarském kraji obdobu!

Vřídlo Karlovy Vary Příroda

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.

Hotel Chariclea v lázních Poděbrady Lázně a wellness

Hotel Chariclea v lázních Poděbrady

V roce 2020 otevřely Lázně Poděbrady na lázeňské kolonádě nový hotel s moderním balneo provozem, plaveckým bazénem, saunovým světem a wellness centrem.

Aquacentrum Agricola Lázně a wellness

Aquacentrum Agricola

Pod jednou střechou zde můžete využít dvě 25 metrové plavecké dráhy o teplotě vody pohybující se kolem 28°C, pro malé vodní nadšence je zde dětské brouzdaliště s teplotou vody kolem 32°C a pro ty větší, super rychlý tobogán!

Hotel Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel – Římské lázně v Mariánských Lázních Lázně a wellness

Hotel Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel – Římské lázně v Mariánských Lázních

V hotelu Nové Lázně můžete prožít luxusní dovolenou se špičkovými službami, které jsou naprosto srovnatelné s těmi zahraničními. Vyzkoušejte koupání ve třech bazénech v originálních Římských lázních, které zdobí originální mramorové sloupy pocházející z roku 1896.

Becherovka – třináctý léčebný pramen Karlových Varů

Becherovka – třináctý léčebný pramen Karlových Varů

Bylinný likér známý také jako třináctý léčebný pramen Karlových Varů vyrábí společnost Jan Becher podle tradičního tajného receptu ze směsi bylinek a koření.

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích Lázně a wellness

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně ČR a nejnavštěvovanější lázně na Moravě. Lázeňské hotely nabízí veškerý komfort pro vaši léčebnou či relaxační dovolenou – luxusní ubytování, výběrová strava, kvalifikovaný personál a přes 80 léčebných a relaxačně-rehabilitačních procedur.

Další aktuality

Nejlepší koupání: tipy na skvělé koupání v Karlovarském kraji

Turistický region západočeských lázní v Karlovarském kraji skýtá mnoho příležitostí k vodním radovánkám. Najdete zde nejen množství minerálních pramenů, ale také řadu možností k příjemnému letnímu osvěžení v zatopených kaolinových lomech s průzračnou vodou, v přehradních nádržích anebo rybnících. Komu by se nechtělo do přírodní vody, může si vybrat z lázeňských bazénů.
19. červenec 2024 13:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Znáte kulturní krajinu Krušnohoří? Udělejte si pěkný výlet

Hornická kulturní krajina Krušnohoří letos slaví 5 let od chvíle, kdy byla zapsána, na české a německé straně hor, na Seznam světového dědictví UNESCO. Na obou stranách hranice Krušné hory pojí několikasetletá hornická historie – pohoří je protkáno stovkami kilometrů důlních chodeb, které jsou leckdy starší než 500 let... ale ne všechny poklady Krušnohoří se ukrývají v podzemí. Existuje řada míst, která se váží k hornické minulosti a obdivovat je můžete z vrchu. A možná by vás na první pohled ani nenapadlo, k čemu původně sloužila. Prozkoumejte Krušnohoří s Kudy z nudy!
13. červenec 2024 12:00
Příroda, Karlovarský kraj

Kam za nejhezčími výhledy na Ohři? Objevte známé i neznámé vyhlídky

Jaké jsou vyhlídky na Ohři? Objevujte nejen romantické údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem, které je součástí chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Jaké další možnosti nabízí Ohře těm, co chodí pěšky nebo jezdí na kole a hledají místa s nejhezčími výhledy?
6. červenec 2024 12:34
Příroda, Karlovarský kraj

Poznejte podzemí Krušných hor a téměř neznámé skvosty UNESCO

Výlety do Krušných hor nemusí mířit jen na Klínovec nebo do Jáchymova: zajímavé totiž není jen to, co vidíte na povrchu, ale i podzemní prostory. Celé pohoří je protkané stovkami kilometrů důlních chodeb, které jsou leckdy starší než 500 let. Víte, že krušnohorský hornický region slaví již pět let od zápisu na seznam kulturního dědictví UNESCO? Hornické památky Erzgebirge v saském a českém Krušnohoří byly zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO 6. července 2019. Kam se vydat za zážitky na výlet, a která místa si prohlédnout na vlastní oči?
2. červenec 2024 8:36
Památky, Karlovarský kraj

Poznejte nejkrásnější hrady a zámky Karlovarského kraje

Na území Karlovarského kraje najdete celou řadu významných architektonických památek. K těm nejvýznamnějším patří hrad Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, hrad Loket, klášter v Teplé, jediná císařská falc v ČR – hrad Cheb a mnoho dalších.
30. červen 2024 8:13
Památky, Karlovarský kraj

Filmový festival v Karlových Varech je tady!

Každoročně se na začátku léta koná nejslavnější český filmový festival v Karlových Varech. Letošní 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartuje 28. června 2024 a přehlídka filmů bude pokračovat dalších devět dnů, tedy do 6. července. Kromě řady vynikajících filmů představí také světovou premiéru dokumentu Janžurka. Cenu za mimořádný přínos české kinematografii převezme Ivan Trojan.
24. červen 2024 16:00
Kultura, Karlovarský kraj

Když milujete západočeské lázně: relikviář ze zlata, sklo, Mattoni a ztracený kostel

Víte, že v nejzápadnějším cípu Česka objevíte vzácný poklad, který leckdo přirovnává ke korunovačním klenotům? Seznamte se s relikviářem svatého Maura! Provedeme vás také zdejšími lázněmi, které byly zapsány na Seznam UNESCO, podíváme se do podzemí i na vrcholky hor a poradíme vám, kam se vydat s dětmi. Co byste řekli třeba parku s modely hradů a zámků anebo místu, kam můžete zajít po celý rok?
17. červen 2024 16:00
Životní styl, Karlovarský kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Karlovarského kraje: hrad Loket, Motýlí dům Karlovy Vary a Boheminium Mariánské Lázně

Deseti nejnavštěvovanějším místům Karlovarského kraje kraluje hrad Loket, následovaný zážitkovými areály Boheminium Mariánské Lázně a Motýlí dům Karlovy Vary. Při svých cestách na západ Čech nevynechejte rezervaci Soos a hrad Bečov nad Teplou, kde si prohlédnete unikátní relikviář sv. Maura. Společně s korunovačními klenoty je nejcennější zlatnickou památkou České republiky.
6. červen 2024 13:51
Kultura, Karlovarský kraj