ÚvodAktualityLázně Jáchymov zahájí již 118. lázeňskou sezónu!
Lázně a wellness

Lázně Jáchymov zahájí již 118. lázeňskou sezónu!

  • 24. května 2024
Lázně Jáchymov budou v sobotu 25. května 2024 zahajovat již 118. lázeňskou sezónu. Letos se návštěvníci mohou těšit na bohatý program s regionálními produkty a občerstvením. Chybět nebude slavnostní svěcení a otevírání pramenů a koncerty všech možných žánrů. Těšit se můžete také na stand-up, bubenickou show nebo na slavnostní ohňostroj.

zahájení sezóny jáchymovZahájení lázeňské sezóny patří k nejvýznamnějším akcím a okamžikům každého lázeňského města. V Jáchymově se tato událost koná pravidelně koncem měsíce května, letos 25. 5. 2024. Hlavní program proběhne od 10:00 do 22:00 hodin. Letos se návštěvníci mohou těšit na velkolepější program, než jaký býval v minulých letech. Hosté se mohou těšit na umělce různých žánrů. Po celou dobu akce budou otevřené stánky (trdelník, perníčky, bubble waffle, šperky...) a food zóna Radium Palace (gril, burgery, tortilly, lívance, vína, prosecco...).

Na hlavní scéně v Lázeňském parku vedle oblíbeného Aquacentra Agricola vystoupí hornická kapela Barbora, Výměna 73 (country a folk), KVeen, Ester Kočičková & Arnošt Frauenberg anebo Dry Band (písně Jiřího Schelingera i světové hity). Proběhne zde rovněž Bubenická show a ve 13:30 svěcení pramenů. Samozřejmostí bude celá řada stánků, občerstvení a zábavný program pro děti.
 

Unikátní Jáchymovská voda zbavuje je bolesti, revitalizuje a uzdravuje

radium palácLéčebné lázně Jáchymov leží v údolí Krušných hor a městečko bylo známé jako hornické centrum již od 16. století. Nejdříve se zde těžilo stříbro, později uran. Historické jádro Jáchymova je dnes chráněno jako městská památková zóna. Lázeňští hosté zde mohou navštívit královskou mincovnu, knihovnu latinské školy, Špitálsky kostel, radnici nebo Kostel sv. Jáchyma. Zachovaly se i zajímavé portály patricijských domů. První pramen léčivé vody zde vytryskl koncem 19. století. V roce 1911 byla otevřena první lázeňská budova. Velmi příznivé léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel Kurhaus – dnešní Radium Palace, který v té době patřil k tomu nejlepšímu, co mohla Evropa nabídnout a léčili se v něm významné osobnosti politického a kulturního života.

jáchymov agricolaLázně Jáchymov jsou známé především díky své unikátní radonové vodě. Ta, na rozdíl od jiných zdrojů, nemá účinky chemické, ale energetické. Radon je chemický inertní plyn, který je zdrojem měkkého záření alfa. Při koupeli ve vodě z Jáchymova je tělo vystaveno "energetické sprše radonových částic alfa". Průnik radonu do krve je však při procedurách zanedbatelný. Vzácná voda pramení v jednom z nejstarších dolů v Evropě – v dole Svornost, na 12 podzemním horizontu, v hloubce 500 metrů pod zemí. Prameny jsou pojmenovány po akademikovi Běhounkovi a také po Marie Curie – Skłodowské. Pro potřeby lázní se v současnosti využívají čtyři prameny, voda z nich je čerpána do akumulační nádrže. Voda se dostává do léčebných domů cca 3000 metrovým potrubím. Unikátní voda zbavuje bolesti, revitalizuje a uzdravuje. Příznivě působí především na onemocnění pohybového aparátu, jako např. artrózy, revma, oběhového ústrojí, nebo Bechtěrevovou nemoc. Kromě toho se doporučuje i po úrazech a operacích. Blahodárný účinek se projevuje i při kloubních a kožních onemocněních, vylepšuje také stavy při cukrovce a osteoporóze.

Lázně Jáchymov se zajímají i o inovace, a tak spolupracují s Institutem lázeňství a balneologie na projektu využití virtuální reality. Virtuální realitu zde hodlají začlenit mezi naše léčebné procedury pro pacienty s onemocněním pohybového aparátu a nervového systému. Při virtuální rehabilitaci má pacient nasazené speciální brýle a pod dohledem fyzioterapeuta provádí různé motorické úkony.

Prohlídková štola Astoria v Lázních Jáchymov Zážitky

Prohlídková štola Astoria v Lázních Jáchymov

Výztuhy, výdřevy, šachetní zdviže, potrubí s uranovou rudou i zateklá půdní voda a krápníky…toto vše nabízí návštěvníkům malebného údolí Lázní Jáchymov prohlídková štola Astoria.

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor Lázně a wellness

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.

Aquacentrum Agricola Lázně a wellness

Aquacentrum Agricola

Pod jednou střechou zde můžete využít dvě 25 metrové plavecké dráhy o teplotě vody pohybující se kolem 28°C, pro malé vodní nadšence je zde dětské brouzdaliště s teplotou vody kolem 32°C a pro ty větší, super rychlý tobogán!

Hotel Radium Palace v Jáchymově Ubytování

Hotel Radium Palace v Jáchymově

Ať už dáváte přednost dovolené plné sportovních aktivit v Krušných horách nebo wellnessu, z naší bohaté nabídky pobytů si určitě vyberete. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou!

Krušné hory – tajemné Rudohoří Příroda

Krušné hory – tajemné Rudohoří

Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec (1 244 m n. m).

Městská památková zóna Jáchymov – radioaktivní, léčebné i hornické město Příroda

Městská památková zóna Jáchymov – radioaktivní, léčebné i hornické město

Na úpatí Krušných hor, asi 10 km od nejvyššího vrcholu Klínovce (1.244 m n.m.), leží město Jáchymov. Městská památková zóna zde byla vyhlášena v roce 1992. Zahrnuje historické jádro bývalého těžebního města, proslulého těžbou stříbra dalších rud od 16. století.

Další aktuality

Nejlepší koupání: tipy na skvělé koupání v Karlovarském kraji

Turistický region západočeských lázní v Karlovarském kraji skýtá mnoho příležitostí k vodním radovánkám. Najdete zde nejen množství minerálních pramenů, ale také řadu možností k příjemnému letnímu osvěžení v zatopených kaolinových lomech s průzračnou vodou, v přehradních nádržích anebo rybnících. Komu by se nechtělo do přírodní vody, může si vybrat z lázeňských bazénů.
19. červenec 2024 13:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Znáte kulturní krajinu Krušnohoří? Udělejte si pěkný výlet

Hornická kulturní krajina Krušnohoří letos slaví 5 let od chvíle, kdy byla zapsána, na české a německé straně hor, na Seznam světového dědictví UNESCO. Na obou stranách hranice Krušné hory pojí několikasetletá hornická historie – pohoří je protkáno stovkami kilometrů důlních chodeb, které jsou leckdy starší než 500 let... ale ne všechny poklady Krušnohoří se ukrývají v podzemí. Existuje řada míst, která se váží k hornické minulosti a obdivovat je můžete z vrchu. A možná by vás na první pohled ani nenapadlo, k čemu původně sloužila. Prozkoumejte Krušnohoří s Kudy z nudy!
13. červenec 2024 12:00
Příroda, Karlovarský kraj

Kam za nejhezčími výhledy na Ohři? Objevte známé i neznámé vyhlídky

Jaké jsou vyhlídky na Ohři? Objevujte nejen romantické údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem, které je součástí chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Jaké další možnosti nabízí Ohře těm, co chodí pěšky nebo jezdí na kole a hledají místa s nejhezčími výhledy?
6. červenec 2024 12:34
Příroda, Karlovarský kraj

Poznejte podzemí Krušných hor a téměř neznámé skvosty UNESCO

Výlety do Krušných hor nemusí mířit jen na Klínovec nebo do Jáchymova: zajímavé totiž není jen to, co vidíte na povrchu, ale i podzemní prostory. Celé pohoří je protkané stovkami kilometrů důlních chodeb, které jsou leckdy starší než 500 let. Víte, že krušnohorský hornický region slaví již pět let od zápisu na seznam kulturního dědictví UNESCO? Hornické památky Erzgebirge v saském a českém Krušnohoří byly zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO 6. července 2019. Kam se vydat za zážitky na výlet, a která místa si prohlédnout na vlastní oči?
2. červenec 2024 8:36
Památky, Karlovarský kraj

Poznejte nejkrásnější hrady a zámky Karlovarského kraje

Na území Karlovarského kraje najdete celou řadu významných architektonických památek. K těm nejvýznamnějším patří hrad Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, hrad Loket, klášter v Teplé, jediná císařská falc v ČR – hrad Cheb a mnoho dalších.
30. červen 2024 8:13
Památky, Karlovarský kraj

Filmový festival v Karlových Varech je tady!

Každoročně se na začátku léta koná nejslavnější český filmový festival v Karlových Varech. Letošní 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartuje 28. června 2024 a přehlídka filmů bude pokračovat dalších devět dnů, tedy do 6. července. Kromě řady vynikajících filmů představí také světovou premiéru dokumentu Janžurka. Cenu za mimořádný přínos české kinematografii převezme Ivan Trojan.
24. červen 2024 16:00
Kultura, Karlovarský kraj

Když milujete západočeské lázně: relikviář ze zlata, sklo, Mattoni a ztracený kostel

Víte, že v nejzápadnějším cípu Česka objevíte vzácný poklad, který leckdo přirovnává ke korunovačním klenotům? Seznamte se s relikviářem svatého Maura! Provedeme vás také zdejšími lázněmi, které byly zapsány na Seznam UNESCO, podíváme se do podzemí i na vrcholky hor a poradíme vám, kam se vydat s dětmi. Co byste řekli třeba parku s modely hradů a zámků anebo místu, kam můžete zajít po celý rok?
17. červen 2024 16:00
Životní styl, Karlovarský kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Karlovarského kraje: hrad Loket, Motýlí dům Karlovy Vary a Boheminium Mariánské Lázně

Deseti nejnavštěvovanějším místům Karlovarského kraje kraluje hrad Loket, následovaný zážitkovými areály Boheminium Mariánské Lázně a Motýlí dům Karlovy Vary. Při svých cestách na západ Čech nevynechejte rezervaci Soos a hrad Bečov nad Teplou, kde si prohlédnete unikátní relikviář sv. Maura. Společně s korunovačními klenoty je nejcennější zlatnickou památkou České republiky.
6. červen 2024 13:51
Kultura, Karlovarský kraj