ÚvodAktualityKam se vydat s dětmi za hračkami a pohádkami? Zveme vás na hravá místa!
Zážitky

Kam se vydat s dětmi za hračkami a pohádkami? Zveme vás na hravá místa!

Baví vás hračky, pohádky a stavebnice? Pak využijte některý z tipů portálu Kudy z nudy na hravé cestování s dětmi. Nabízíme vám skvělé atrakce, dobrodružné expozice, pohádkové prohlídky a výlety, kde si šikovné dětské tlapky přijdou na své.

Dětské muzeum v Praze

Dětské muzeum v PrazePřijďte s dětmi do expozice v Nové budově Národního muzea nazvané Dětské muzeum, která vybízí k poznávání, imaginaci a kreativitě! Rozsáhlá expozice nabízí nové pohledy na přírodu, lidi a jejich výtvory prostřednictvím interaktivní exponátů a herních prvků. V prvním sále je dominantní hra. Hlavním prvkem je zde unikátní interaktivní stěna obsahující soubor her ovládaných házením míčků. Ve druhém sále je na prvním místě poznávání.Prostoru dominuje zeměkoule – mohutná kulová stavba představující fantazijní planetu, která ukrývá promítací sál s projekcí připravenou ve spolupráci s ČT:D a také s herním kioskem obsahujícím hry z dílny webu Déčko.cz. Ve třetím sále se nachází prostor věnovaný tvořivosti. V něm najdete pracovní listy k samoobslužným kreativním aktivitám navazujícím na témata expozice. Cestou z druhého do třetího sálu je možné se zastavit v temné komoře – potemnělém prostoru za oponou, který je věnován technice klasické fotografie.
 

Středověká vesnice a řemesla v Ostré

centrum řemesel ostráZažijte atmosféru středověké vesnice Centru řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré a vyzkoušejte si tradiční řemesla, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete, v centru Botanicus, každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly. Během sobotních programů můžete kromě sokolníků, divadel, dobové hudby a tance spatřit i práci řemeslníků. Většinu řemesel si můžete sami vyzkoušet. V Botanicusu vás čeká výroba svíček, bylinného mýdla, ručního papíru, rýžoviště zlata, brusírna kamene, keramika, řezbářství... a spousta dalšího.
 

Dračí království na hradě a zámku Staré Hrady

staré hradyHrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců. Na půdách, ve sklepech a na dalších místech rozlehlého areálu se zabydlely stovky skřítků, strašidýlek, čertů, princezen, vodníků, čarodějů a čarodějnic. Můžete navštívit zámecké pohádkové sklepení s obry, vodníky, čertíky a draky, Hradní pohádkovou půdu s lekcí čarodějného létání na koštěti, Zdravosvět a Dračí království – projdete zábavně naučnou cestu do světa zdraví a poté navštívíte dračí královskou komnatu, kde vládne sám jeho veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI. A pozor: nebojte se sem vzít i velmi malé děti, protože všechno včetně strašení je tu milé, pohádkové a zábavné. Během letních prázdnin se zde navíc setkáte s rytíři, šermíři i kouzelníky.
 

Rumcajs s rodinou bydlí v Jičíně

RumcajsV jičínském domku pod věží najdete nejen Rumcajse, Manku a jejich synka Cipíska, ale i pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, hernu pro děti, Cipískovu zoo a další kratochvíle. Chcete-li navštívit Rumcajsovu domácnost ještě v době, kdy nebyl slavným pohádkovým loupežníkem, ale počestným jičínským řemeslníkem, vydejte se dolů od Valdické brány, uličkou Pod Koštofrankem. Expozice je zároveň vzpomínkou na spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře, jehož známé ilustrace zdobí část Rumcajsovy ševcovny.


Písecká Sladovna a galerie hrou

mraveniště písekČtyři patra Sladovny jsou plná interaktivních stálých i dočasných výstav, které prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace, kreativity, zážitků a poznání. Jednou z nejoblíbenějších expozic je Mraveniště, kde se děti vcítí do role malého lesního tvora, prozkoumají desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplhají na strom a budou se procházet po dřevěných mostech. Také je čeká setkání s královnou a starost o mravenčí kukly... Děti si užijí tunely, schovávačky, mosty a dokonce i strom, který je vysoký až do stropu... Nejmenším návštěvníkům do 6 let je určeno Pilařiště. Naleznou zde tvořivý a lákavý svět, který jim poradí, jak nakládat s nově objeveným. Všemi smysly tu poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii.


Herní svět stavebnice Lego

Brick Corner PrahaExpozic stavebnice Lega je u nás několik. Naplánovat si návštěvu můžete například do Brick Corneru nedaleko Letiště Praha. Jde o unikátní interaktivní centrum zaměřené na "Lego nadšence" všech věkových kategorií. Kromě velkolepých výstavních exponátů vás tu čekají zábavné herní stanoviště pro děti i dospělé!

Na Lipně se nachází Czech RepuBrick, Lego svět, kde na ploše 2000 m2 najdete více jak 40 gigantických staveb, filmové hrdiny, dechberoucí technické modely na ovládání, hojnost nevšedních příběhů a parádní lego vtípky. K tomu vás čekají pozoruhodné atrakce i největší horská dráha na světě. A hlavně je tu záplava lego kostek na hraní a stavění, lego hádanky a kvízy.

Museum of BricksV Táboře naleznete Muzeum Lega a mezi exponáty můžete zhlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Je zde i kopie Benešovy vily, postavená z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Museum of Bricks je prvním soukromým muzeem stavebnice Lego v Praze. V muzeu si můžete prohlédnout nejen nejstarší exponáty z roku 1958, ale také největší modely lega, které se skládají z více než 10 000 kostiček. V Museum of Bricks je k vidění expozice s dominantou Prahy – Pražským orlojem. Model je sestavený z několika tisíc kostiček a jeho stavba trvala přes 300 hodin. Dále je na ploše 340 m2 k vidění více než 2500 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček.

Další skvělé Lego expozice objevíte například ve Špindelrově Mlýně, Kutné Hoře, Hatích u Znojma nebo v Krnově.
 

Fenomén Merkur v Polici nad Metují

MerkurV Polici nad Metují si můžete prohlédnout modely postavené z české stavebnice Merkur. Uvidíte zde největší postavenou stavbu z této stavebnice "Ocelové Město" stavitele Jiřího Mládka inspirovaný stejnojmenným románem Julia Verna. Dále je v Muzeu postavené velké kolejiště Merkur "O" v měřítku 1:45 nebo Petřínská rozhledna a jiné zajímavé stavby. V historickém sklepě budovy muzea vznikla roku 2021 nová expozice zaměřená na důlní techniku. Představuje se v ní Důl Jindřich, vysoká pec a důlní rypadlo. Má přiblížit vlastní stavebnici k technické aplikaci jednotlivých dílků. Muzeum zve všechny malé i velké návštěvníky ke hře, neboť součástí výstavy je herna, ve které si každý může vyzkoušet své konstruktérské schopnosti a postavit vlastní model.


Interaktivní železniční hračky ve Velvarech

Muzeum technických hraček ve VelvarechMuzeum technických hraček ve Velvarech zve železniční nadšence do stálé expozice B. Výstavní prostory se zde proměnily v historické nádraží, v němž si návštěvníci bez rozdílu věku mohou hrát na železniční personál nebo cestující a připomenout si časy parostrojní železnice za první Československé republiky. Záměrem nové expozice je seznámit návštěvníky se základními typy parních, elektrických a motorových lokomotiv, s kterými si hrály děti a mnohdy i tatínkové v minulém století. Instalace má podobu malého železničního muzea, kde si děti mohou spustit přejezd, návěstidlo, případně telefonovat, zvedat návěstní páky, točit elektromechanickým zabezpečovacím zařízením, orazit jízdenku atd. Sbírka obsahuje exponáty z historie železniční dopravy od doby Rakousko-Uherska až po šedesátá léta 20. století.


Svět pohádek Valtice

Svět pohádek ValticeInteraktivní výstava Svět pohádek ve Valticích přibližující dětem i dospělým nejznámější české pohádky. Na více než 250 metrech čtverečních potkáte známé i méně známé národní pohádkové postavy. V začátku výstavy narazíte na Růženku Šípkovou nebo chaloupku perníkovou. Nechybí ani vlk a Karkulka vskutku červená a pohádka Hrnečku, vař! Co si budeme povídat, většinu pohádek známe z televize. Třeba Večerníček nabídl už přes 300 seriálů. U nás najdete ty nejznámější i ty, na které se možná už trošičku pozapomnělo. V této části expozice nechybí Večerníček, Jů a Hele a dokonce ani Muf. Součástí Světa pohádek je i herna. Děti se mohou těšit na již postavený hrad, nebo si mohou postavit vlastní z originálních papírových cihliček. Dále je zde obří prolézačka a také autodráha ITES.
 

Skřítkové z Tábora

SkřítkovV místní části Náchod v jihočeském Táboře si založily osadu Sktřítkov pohádkové postavy. V lokalitě Malý Jordán se v lesíku dějí kouzelné věci, vzkazy tu zanechává víla a v dřevěných domečkách žijí skřítkové a trpaslíci. Každý trpaslík má svou osobnost, všichni dohromady mají poslání těšit kolemjdoucí. Za originálním dílem, které probouzí fantazii, stojí mladý pár, Kateřina Dvořáková s přítelem Lukášem, kteří se pustili do kreativního díla již roku 2021. Vše dělají pro radost druhým ve svém volnu. Malé domečky, okénka, dekorace i mužíčkové s čepičkami vznikli většinou z odřezků či větviček, ze zbytků, které bylo páru (jenž pracuje se dřevem) líto spálit. Pokud máte nápad na skřítka či postavičku, které by se do areálu hodily, můžete je přidat. Těší se na vás skřítkové, víly a zvířátka.
 

Historické hračky z Benátek

muzeum hraček benátkyV benáteckém zámku se můžete potěšit největší sbírkou historických hraček v České republice. K vidění jsou nejrůznější hračky z let 1860-1945 z Evropy, Asie i Spojených států amerických. Zhlédnout můžete dřevěná i plechová autíčka, vláčky, koňská spřežení a parní stroje. Obdivovat budete panenky všech druhů i velikostí. Zajímavá je unikátní sbírka asi 40 kusů malých dětských šicích strojků. Specialitou tohoto muzea jsou pokojíčky pro panenky a několikaposchoďové domečky zařízené do nejmenších podrobností. Snad i novější kuriozitou může být bohatě zdobené 1,5 metrů vysoké točící se Ruské kolo. Zajímavostí je také sbírka japonských panenek a pokojíčků (kuchyněk), které se podařilo zakoupit z tokijského muzea.
 

Nejen retrohračky v Ostravě

Muzeum hraček OstravaMuzeum hraček Ostrava nabízí ke zhlédnutí tisíce exponátů v několika sekcích. První z nich nese název Historické hračky a najdete zde ty nejstarší exponáty od poloviny 19. století. Jsou zde vzácné vyřezávané loutky anebo stará plyšová zvířátka, mezi nimiž dominuje plyšáček s vyměnitelnými hlavičkami. Druhá expozice – Retro hračky vás zavede do období 70. – 90. let 20 století. K vidění jsou největší hity této doby: céčka, Igráčci, panenky,... Třetí sekce je nazvaná Disneyana a je zasvěcena tvorbě Walta Disneyho. Poslední sekce Sběratelství hostí každého půl roku jiného sběratele s jinou výstavou. Ke zhlédnutí jsou tisíce exponátů od poloviny 19. století po současnost.

100 tipů, kam si jít hrát s dětmi
Museum of Bricks Hatě u Znojma Kultura

Museum of Bricks Hatě u Znojma

Znojemské Museum of Bricks, které se nachází v obchodním a zábavním centru Excalibur City v osadě Hatě spadající pod Chvalovice u Znojma poblíž česko-rakouských státních hranic.

Museum of Bricks v Poděbradech Zážitky

Museum of Bricks v Poděbradech

V poděbradském muzeu se před vámi rozprostře přes 3000 originálních modelů Lego. V muzeu si vaše děti budou moci pohrát v dětském koutku.

Museum of Bricks ve Špindlerově Mlýně Zážitky

Museum of Bricks ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Brick Corner – herní svět stavebnice Lego Zážitky

Brick Corner – herní svět stavebnice Lego

Navštivte úžasný svět ze stavebnice LEGO a užijte si jedinečnou atmosféru velkolepých výstavních exponátů a zábavných herních stanovišť pro děti i dospělé!

Czech RepuBrick – expozice v Lipně nad Vltavou Zážitky

Czech RepuBrick – expozice v Lipně nad Vltavou

Lego výstava Czech Repubrick je největší český lego svět. Na ploše 2 000 m² najdete přes 40 gigantických staveb z lega. Obří české památky, filmové hrdiny v životní velikosti, technické modely na ovládání a spoustu doprovodných her pro celou rodinu.

Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou Zážitky

Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou

V benáteckém zámku se můžete potěšit největší sbírkou historických hraček v České republice. K vidění jsou nejrůznější hračky z let 1860-1945 z Evropy, Asie i Spojených států amerických.

Stálá zážitková expozice Mraveniště ve Sladovně Zážitky

Stálá zážitková expozice Mraveniště ve Sladovně

Největší dětská galerie musí mít to největší Mraveniště. A Sladovna ho má. Chcete ho vidět? Přijeďte do Písku a objevte mravenčí svět!

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré Zážitky

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré

Zažijte atmosféru středověké vesnice a vyzkoušejte si tradiční řemesla, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete v centru Botanicus každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly.

Museum of Bricks – první soukromé muzeum stavebnice Lego v Praze Zážitky

Museum of Bricks – první soukromé muzeum stavebnice Lego v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Merkur v Polici nad Metují – muzeum a výroba originální kovové stavebnice Kultura

Merkur v Polici nad Metují – muzeum a výroba originální kovové stavebnice

Navštivte jedinečné muzeum, které mapuje historii a současnost nejznámější české hračky – stavebnice Merkur. V Muzeu jsou k vidění nejstarší stavebnice z roku 1920. Přijďte a pohrajte si!

Pohádkový les Bílina Zážitky

Pohádkový les Bílina

Pohádkový les Bílina se nachází v blízkosti sídliště Za Chlumem, je značený žlutou turistickou trasou.

Museum of Bricks v Kutné Hoře Kultura

Museum of Bricks v Kutné Hoře

Na ploše více než 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Hrad a zámek Staré Hrady Památky

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.

Skřítkov v Táboře Zážitky

Skřítkov v Táboře

Poetická expozice pro děti i dospělé, kde na chvíli zapomenete na starosti a přenesete se do báječného světa milých bytostí.

Pohádková stezka v Příchovicích Příroda

Pohádková stezka v Příchovicích

Pohádková cesta spojuje lesopark Na Sluneční s penzionem a restaurací U Čápa v Příchovicích, nedaleko Kořenova. Pěšina, která vyráží zpod Muzea, vás napřed provede mezi pasoucími se ovcemi a kozami a pak už přes cíp lesa rovnou do pohádky.

Pohádková stezka v lesích u Hradce Králové Příroda

Pohádková stezka v lesích u Hradce Králové

Vydejte se s dětmi na pohádkové putování královéhradeckými lesy. Potkáte zde draka Větvičku, borůvkovou vílu a další postavičky vyřezávané ze dřeva. K tomu se dozvíte spoustu zajímavých věcí o stromech, zvěři a lesním hospodářství.

Rumcajsova ševcovna – v domku pod věží v Jičíně bydlí švec Rumcajs Zážitky

Rumcajsova ševcovna – v domku pod věží v Jičíně bydlí švec Rumcajs

Vzpomínka na spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře. V Rumcajsově příbytku najdete nejen Manku a synka Cipíska, ale i pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, hernu pro děti, Cipískovu ZOO, občerstvení a další kratochvíle.

Svět pohádek Valtice Zážitky

Svět pohádek Valtice

Expozice národních pohádkových postav a strašidel na ploše kolem 250 metrů čtverečních. Interaktivní výstava přibližující dětem i dospělým nejznámější pohádky.

Dětské muzeum – expozice Národního muzea v Nové budově  Zážitky

Dětské muzeum – expozice Národního muzea v Nové budově

Přijďte s dětmi do expozice nazvané Dětské muzeum, která vybízí k poznávání, imaginaci a kreativitě! Rozsáhlá expozice nabízí nové pohledy na přírodu, lidi a jejich výtvory prostřednictvím interaktivní exponátů a herních prvků.

Muzeum hraček Ostrava – poznání i zábava Kultura

Muzeum hraček Ostrava – poznání i zábava

Muzeum hraček Ostrava nabízí ke zhlédnutí tisíce exponátů v několika sekcích. Uvidíte zde hračky a hry od poloviny 19. století po současnost. Přijďte si užít Historické hračky, Retro hračky, Disneyanu (vše kolem Walta Disneyho) a Sběratelství. Navíc sekce Sběratelství se každého půl roku obměňuje.

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu Zážitky

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Interaktivní muzeum železničních hraček z let 1920–1960 Kultura

Interaktivní muzeum železničních hraček z let 1920–1960

Muzeum technických hraček ve Velvarech otevřelo druhou část stálé expozice B. Výstavní prostory se proměnily v historické nádraží, v němž si návštěvníci bez rozdílu věku mohou hrát na železniční personál nebo cestující a připomenout si časy parostrojní železnice za první Československé republiky.

Pohádková stezka v Malé Úpě Příroda

Pohádková stezka v Malé Úpě

Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové. Deset pohádkových zastavení je rozmístěno na malebná místa v Malé Úpě.

Pohádková Panenská – místo plné aktivit a zážitků v přírodě Příroda

Pohádková Panenská – místo plné aktivit a zážitků v přírodě

Můžete si vybrat, jestli půjdete 4 km lesem a zažijete příběh pohádkové stezky, zůstanete si hrát na dětském hřišti a projdete si Hastrmanovu ekostezku, stezku smyslů nebo se vydáte na rozhledny či objevovat skryté kešky.

Pohádkové trasy ve Spáleném Poříčí Příroda

Pohádkové trasy ve Spáleném Poříčí

Stezky za pohádkou vás provedou přírodou po okolí města Spálené Poříčí. Stezky jsou určeny hlavně dětským turistům.

Další aktuality

Hurá na prázdniny 2024: tipy na výlet s dětmi a odměnou za vysvědčení (s jedničkami i čtyřkami!)

Mezi místa, nabízející školákům slevy či vstup zdarma, patří nejčastěji zoologické zahrady, aquaparky, zábavní a obchodní centra anebo muzea. Porozhlédněte se proto ve svém okolí, většina z nich akci vyhlašuje těsně před koncem školního roku. Několik tipů, kde můžete společně zažít krásný začátek letních prázdnin, pro vás vybral i portál Kudy z nudy.
25. červen 2024 14:00
Zážitky

Nevíte kam na výlet s dětmi v červenci? Máme pro vás skvělé tipy!

Výlety s dětmi do zoo, muzeí a do záměckých expozic máte za sebou... Nevíte už kam? Máme pro vás tipy na výlet s dětmi, na pohádkové, sportovní akce, za poznáním, historií a hlavně za zábavou!
25. červen 2024 6:00
Zážitky

Užijte si léto naplno, s pořádnou dávkou zábavy

Chcete si s dětmi užít hezké prázdniny? Máme pro vás skvělé tipy, kam na výlet vlakem, do historie za rytíři a šermíři anebo pohádkovými bytostmi. Neuniknou vám ale ani jízdy letních vlaků, tradiční slavnosti a za zábavou se můžete s celou rodinou vypravit na originální akce – zámecké divadlo na Kačině, za pohádkami na Staré Hrady anebo do Zeměráje, kde se dozvíte, jak se žilo ve středověku.
24. červen 2024 12:00
Zážitky

Seznamte se: 24. června má svátek Jan

Jan už dlouho patří k nejpopulárnějším mužským křestním jménům. V žebříčcích oblíbenosti se o první příčku už řadu let přetahuje s Jakuby, Adamy, Tomáši a Matyáši, a mezi námi jich v České republice žije téměř 300 tisíc. Všem Janům, Honzům, Jeníkům i Jeňourům přejeme k jejich svátku všechno nejlepší!
24. červen 2024 11:00
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (29.6. – 30.6.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Královské slavnosti na hradě Svojanov 2024, Den pozemního vojska – Bahna 2024, Medobraní u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou, Kolo pro život – Bikemaraton Drásal T-Mobile 2024, Dětský víkend: Poznejte české patrony na Pražském hradě. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
24. červen 2024 7:00
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (29.6. – 30.6.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Den pozemního vojska – Bahna 2024, Medobraní u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou, Královské slavnosti na hradě Svojanov 2024, Trabant sraz Morava, Špindlerovská pouť 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
24. červen 2024 7:00
Zážitky

Kalendář 2024: tipy na nejzajímavější historické akce během prázdnin

V naší zemi se koná obrovský počet akcí připomínajících velké historické milníky. Mimořádně oblíbené jsou také městské slavnosti, výročí bitev nebo významných osobností. Nabídka letních historických akcí na Kudy z nudy je opravdu široká. Nenechte si ujít nejzajímavější prázdninové akce. Léto přeje výletům!
23. červen 2024 8:29
Zážitky

100 tipů na výlety nejen pro děti na prázdniny – naplánujte si skvělé výlety na léto

Léto, sluníčko, prázdniny a spousta dobrodružství... Hledáte inspiraci a nápady na prázdninové výlety? Návštěvy hradů a zámků k prázdninám neodmyslitelně patří, provázet vás budou pohádkové a historické postavy. Kromě prohlídek expozic na vás ale čeká spousta dalších zážitků. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy a naplánujte si letošní léto, určitě si vyberete!
23. červen 2024 8:23
Zážitky