ÚvodAktuality

Aktuality Celá ČR

Nejlépe strávený čas jsou společné zážitky, na které nikdy nezapomenete. A v naší nejkomplexnější nabídce jich najdete neskutečné množství. Organizované výlety a exkurze nebo vzdělávací kurzy vám rozšíří obzory znalostí. Pokud hledáte něco speciálního, pak jsou tu netradiční prohlídky a interaktivní expozice. Zábava nejen pro ženy, to je nakupování a design a užít si můžete také romantické nebo adrenalinové výletní plavby a jízdy. Dětské atrakce a hřiště zase vykouzlí úsměv na rtech vašich nejmenších, takže bude spokojená celá rodina.

Hurá na prázdniny 2024: tipy na výlet s dětmi a odměnou za vysvědčení (s jedničkami i čtyřkami!)

Mezi místa, nabízející školákům slevy či vstup zdarma, patří nejčastěji zoologické zahrady, aquaparky, zábavní a obchodní centra anebo muzea. Porozhlédněte se proto ve svém okolí, většina z nich akci vyhlašuje těsně před koncem školního roku. Několik tipů, kde můžete společně zažít krásný začátek letních prázdnin, pro vás vybral i portál Kudy z nudy.
25. červen 2024 14:00
Zážitky

České značky: Koh-i-noor, Josef Hardmuth a slavné versatilky

Minaret a Janohrad v Lednici, Dianin chrám anebo kolonáda na Rajstně u Valtic: To všechno jsou díla, u jejichž zrodu stál Josef Hardmuth. Vedle všech jeho slavných staveb by měl stát ještě pomník docela obyčejných tužek: patří mezi nejznámější Hardmuthovy vynálezy a kvůli jejich výrobě založil továrnu Koh-i-noor.
25. červen 2024 9:33
Zážitky, Jihočeský kraj

Nevíte kam na výlet s dětmi v červenci? Máme pro vás skvělé tipy!

Výlety s dětmi do zoo, muzeí a do záměckých expozic máte za sebou... Nevíte už kam? Máme pro vás tipy na výlet s dětmi, na pohádkové, sportovní akce, za poznáním, historií a hlavně za zábavou!
25. červen 2024 6:00
Zážitky

Užijte si léto naplno, s pořádnou dávkou zábavy

Chcete si s dětmi užít hezké prázdniny? Máme pro vás skvělé tipy, kam na výlet vlakem, do historie za rytíři a šermíři anebo pohádkovými bytostmi. Neuniknou vám ale ani jízdy letních vlaků, tradiční slavnosti a za zábavou se můžete s celou rodinou vypravit na originální akce – zámecké divadlo na Kačině, za pohádkami na Staré Hrady anebo do Zeměráje, kde se dozvíte, jak se žilo ve středověku.
24. červen 2024 12:00
Zážitky

Seznamte se: 24. června má svátek Jan

Jan už dlouho patří k nejpopulárnějším mužským křestním jménům. V žebříčcích oblíbenosti se o první příčku už řadu let přetahuje s Jakuby, Adamy, Tomáši a Matyáši, a mezi námi jich v České republice žije téměř 300 tisíc. Všem Janům, Honzům, Jeníkům i Jeňourům přejeme k jejich svátku všechno nejlepší!
24. červen 2024 11:00
Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (29.6. – 30.6.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Dětský víkend: Poznejte české patrony na Pražském hradě, Poznejte skryté poklady Nového Světa v srdci Prahy, Bystřický pouťový jarmark, Na plnej plyn vol.2, Šlechtická sídla v souznění – koncert a prohlídka Břevnovského kláštera. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
24. červen 2024 7:00
Zážitky, Praha

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (29.6. – 30.6.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Královské slavnosti na hradě Svojanov 2024, Den pozemního vojska – Bahna 2024, Medobraní u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou, Kolo pro život – Bikemaraton Drásal T-Mobile 2024, Dětský víkend: Poznejte české patrony na Pražském hradě. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
24. červen 2024 7:00
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (29.6. – 30.6.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Den pozemního vojska – Bahna 2024, Medobraní u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou, Královské slavnosti na hradě Svojanov 2024, Trabant sraz Morava, Špindlerovská pouť 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
24. červen 2024 7:00
Zážitky

Kalendář 2024: tipy na nejzajímavější historické akce během prázdnin

V naší zemi se koná obrovský počet akcí připomínajících velké historické milníky. Mimořádně oblíbené jsou také městské slavnosti, výročí bitev nebo významných osobností. Nabídka letních historických akcí na Kudy z nudy je opravdu široká. Nenechte si ujít nejzajímavější prázdninové akce. Léto přeje výletům!
23. červen 2024 8:29
Zážitky

100 tipů na výlety nejen pro děti na prázdniny – naplánujte si skvělé výlety na léto

Léto, sluníčko, prázdniny a spousta dobrodružství... Hledáte inspiraci a nápady na prázdninové výlety? Návštěvy hradů a zámků k prázdninám neodmyslitelně patří, provázet vás budou pohádkové a historické postavy. Kromě prohlídek expozic na vás ale čeká spousta dalších zážitků. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy a naplánujte si letošní léto, určitě si vyberete!
23. červen 2024 8:23
Zážitky

Svezte se safari expresem mezi stády afrických a asijských kopytníků v Zoo Ostrava

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava lze v roce 2024 opět využít možnosti projet se přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků. Zájemci se tak opět mohou projet safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků. Safari expres jezdí každý den v době od 10 do 17:40 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut, nástupiště se nachází pod výběhem žiraf u expozice Tsavo. Užijte si projížďku přímo mezi zvířaty, kterých je ve třech rozlehlých výbězích aktuálně více než stovka!
23. červen 2024 6:00
Zážitky, Moravskoslezský kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle 2023 podle kategorií – zoologické zahrady, technické památky, koupání a další

Několik zoologických zahrad (v Praze, Zlíně, Plzni, Ostravě, Olomouci a Safari park Dvoře Králové), lanová dráha na Petřín, Dolní oblast Vítkovice v Ostravě, AquaPalace v pražských Čestlicích, Pražský hrad a další hrady a zámky. Desítky turistických cílů, které lidé v roce 2023 nejvíc navštěvovali v různých kategoriích. Přehled míst, o která měli cestovatelé největší zájem, na základě údajů z krajských a oblastních organizací destinačního managementu zpracoval Institut turismu České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.
22. červen 2024 9:48
Zážitky