Vystoupení souborů se uskuteční na venkovních pódiích v centru Prahy. Vyvrcholením festivalu bude tradiční sobotní průvod všech souborů Starým Městem
Festivalu se mohou zúčastnit různé amatérské folklorní soubory, jako jsou pěvecké a taneční skupiny, mažoretky, kostýmované skupiny vojenské historie, pochodující kapely, Do Prahy letos přijedou folklórní skupiny a lidové orchestry z Estonska, Slovenska, Rakouska, Lotyšska, Chorvatska, Francie, Belgie, Norska, Švýcarska, SRN, Itálie, Katalánska, Polska a Maroka. K vidění budou tradiční kroje, kostýmy, kroje na trh, kroje bohatých lidí, svatební šaty, oděvy oráče, pastýře či lovce. Na venkovních pódiích budou moci lidé sledovat vystoupení folklorních souborů a poslechnout si jejich tradiční hudbu. Nejdůležitější úlohu ale bude hrát tanec. Tance, které účastníci festivalu předvedou, budou velmi rozmanité. Součástí vystoupení jednotlivých folklorních souborů budou v neposlední řadě také ukázky lidové tvorby dané země či regionu. Vystoupení souborů proběhnou na venkovních pódiích v centru Prahy 1 – na Ovocném trhu ve dnech 19. a 20. 7. 2024. Vyvrcholením festivalu bude sobotní průvod všech souborů Starým Městem , který začíná v 10 hodin na Staroměstském náměstí.
Alpské rohy, kravské zvonce, tanec s kapesníky a nádherné kroje
Pražské folklorní dny jsou přístupné pro všechny diváky zdarma. Každé vystoupení bude důkazem, že zpěv, hudba a tanec jsou univerzálním jazykem pro porozumění tam, kde slova nestačí. Se švýcarskou skupinou Sonneurs do Prahy přijedou hráči na alpský roh a muži s dlouhými pasteveckými biči. Po roce v Praze opět zazní velké kravské zvony.
Z německé oblasti Allgäu pochází tradiční Schuhplattler, skočný tanec pantomimického rázu, provázený potleskem dlaní o chodidla a stehna, výskoky a podupy. Soubor Akelarre z baskického regionu Francie zatančí lidové tance s hudebním doprovodem s využitím různých předmětů, jako jsou tyče či kapesníky. Významná je i letošní účast z Polska. Hosté z různých oblastí Polska zaujmou tanci, které vychází z tradičního zemědělského života a napodobují činnosti na usedlostech a farmách. Na festivalu letos také český soubor ve středočeských krojích, který se představí ve slavnostním průvodu Starým městem. Součástí vystoupení jednotlivých folklorních souborů budou v neposlední řadě také ukázky lidové tvorby dané země či regionu. Praha přivítá i několik národnostních menšin a etnik, které vás zasvětí do lidových zvyků svých původních zemí.