ÚvodAktualityV Novém Městě na Moravě se chystá Mistrovství světa v biatlonu. Sněhu je dost
Zimní sporty

V Novém Městě na Moravě se chystá Mistrovství světa v biatlonu. Sněhu je dost

  • 5. února 2024
Nové Město na Moravě bude od 7. do 18. února 2024 opět po jedenácti letech dějištěm Mistrovství světa v biatlonu. Na Vysočině se sejde světová biatlonová špička a utká se ve všech disciplínách, které se jezdí během světového poháru. V mužské i ženské kategorii se uskuteční sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem i štafety. Chybět nebude smíšená štafeta a smíšený závod dvojic. Nedostatku sněhu se závodníci bát nemusí. Stav tratí ve Vysočina Areně pochválil i rozhodčí IBU.
Biatlon Nové město na MoravěNejlepší čeští biatlonisté poměří své síly se světovou elitou v rámci Mistrovství světa v biatlonu 2024, které se bude konat ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě od 7. do 18. února. Čeští reprezentanti chtějí navázat na fantastické výsledky, které je v posledních sezonách doprovázejí. Český tým bude závodit v čele s Markétou Davidovou či Michalem Krčmářem. I když počasí aktivitám na sněhu zatím moc nepřeje, ve Vysočina aréně jsou připraveni a nedostatek sněhu v žádném případě sportovní klání neohrozí.

Závodní tratě jsou připraveny a v zásobnících je sněhu dostatek. ​První sportovci a také servismani si v neděli vyzkoušeli stav tratí a pohyboval se po nich i Radovan Šimočko, který bude na mistrovství světa dohlížet na tratě z pozice rozhodčího IBU. A organizační tým se od něj dočkal pochvaly. V zásobnících je navíc tolik sněhu, že i kdyby z tratí zmizelo všechno, tak by se dal navozit nový čtyřkilometrový okruh s metrovou vrstvou.

BiatlonVe středu 7. 2. se od 17:20 poběží smíšená štafeta, o dva dny později 9. 2. se ve stejném čase utkají ženy ve sprintu. Sobota 10. 2. slibuje bude od 17:05 ve znamení sprintu mužů. V neděli 11. 2. začínají od 14:30 stíhací závody žen a od 17:05 stíhací závody mužů. V úterý 13. 2. se v 17:10 pojede vytrvalostní závod žen a o den později 14. 2. zažije Vysočina arena vytrvalostní závod mužů. Čtvrtek 15. 2. bude věnován od 18:00 smíšené štafetě dvojic, pak následuje den volna a závodníci opět nastoupí na trať v sobotu 17. 2., a to hned ve dvou závodech: ve 13:45 začíná štafeta žen a od 16:30 pak štafeta mužů. Posledním biatlonovým dnem bude neděle 18. 2., kdy se diváci mohou těšit ve 14:15 na hromadný start žen a v 16:30 na hromadný start mužů.
 

Hvězdy světového i domácího biatlonu v Novém Městě

BiatlonMezi startujícími borci nebudou chybět zvučná jména domácích závodníků i zahraničních hvězd. Na Mistrovství světa v biatlonu na Vysočině se těší například norský běžec Johannes Thingnes Bø, Italky Lisa Vittozi a Dorothea Wiererová nebo francouzští závodníci Julia Simonová a Quentin Fillon Maillet. Výborných výsledků v Novém Městě na Moravě dlouhodobě dosahují sportovci ze severu – Švédka Elvira Öbergová, olympijská vítězska z Francie Justine Braisazová-Bouchetová, Nor Vetle Sjaastad Christiansen či Švéd Martin Ponsiluoma. Uvidíme, jak se závodníkům bude dařit letos.

Domácím fanouškům se představí deset českých reprezentantů. Za ženy pojedou Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Voborníková a Kristýna Otcovská. Muže budou reprezentovat Michal Krčmář, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu Zimní sporty

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Další aktuality

Zámek Žďár nad Sázavou zve na novou prohlídkovou trasu

Zámek Žďár nad Sázavou zve všechny příznivce památek a historie na novou trasu s názvem "Prohlídka Tam a zpátky klášterem a zámkem". Místo, které leží na hranicích Čech a Moravy dalo vzniknout unikátní stavbě kostela svatého Jana Nepomuckého dnes zapsaném na seznamu UNESCO. Zvídavým návštěvníkům odpoví na všechny otázky, například na to, proč si toto místo cisterciáčtí mniši vybrali k vybudování kláštera, co vedlo šlechtickou rodinu Bočka ze Zbraslavi k jeho založení anebo jak se podařilo v nehostinných lesích vytvořit důležité duchovní, hospodářské a společenské centrum?
16. červenec 2024 8:00
Památky, Kraj Vysočina

Mezinárodní festival současného tance KoresponDance okouzlí Žďár nad Sázavou

Polovina července na Vysočině už tradičně patří Žďáru nad Sázavou, festivalu KoresponDance a tamnějšímu zámku. Nejprve ožije nejdříve centrum města a následující tři dny festivalové centrum na zámku. Umělci z Portugalska, Francie, Německa, Česka, Španělska, Itálie, Slovenska, ale i Japonska už do srdce Vysočiny míří. Žďár nad Sázavou bude od 11. do 14. 2024 července patřit současnému tanci, pohybovému divadlu a novému cirkusu.
11. červenec 2024 15:00
Kultura, Kraj Vysočina

Blue Style Prima fest na Vysočině zabaví celou rodinu

Letní rodinný festival Blue Style Prima Fest přináší zábavu pro celou rodinu. Kromě nabitého hudebního programu se můžete osobně potkat se svými oblíbenými herci TV Prima ze seriálu Zoo. Dva dny plné skvělé zábavy i letního relaxu pro všechny bez rozdílu věku zažijete 12. a 13. července 2024 v největším zábavním parku Šikland na Vysočině.
11. červenec 2024 9:00
Zážitky, Kraj Vysočina

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat na Vysočině

Hledáte místečko, kde se osvěžit v horkém počasí a najít příjemný stín? V našich tipech vás tentokrát zavedeme na Vysočinu, kde naleznete jak zatopené lomy uprostřed lesů, přehradní nádrže vybízející ke koupání, tak také příjemná koupaliště, moderní biotopy a oblíbené akvaparky.
10. červenec 2024 17:00
Letní sporty, Kraj Vysočina

Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti

Prázdninový festival pro celou rodinu na zámku v Kamenici nad Lipou nabízí od 10. do 14. 7. 2024 přehlídku hraček, jejich výrobců a také ukázky návrhářů hraček z přírodního materiálu. Festival je neformální setkání všech, kdo si ještě nezapomněli hrát, určené nejen těm, kdo se hračkou profesionálně zaobírají, ale hlavně těm, kterým se hračky líbí nebo chtějí strávit ve společnosti hračky příjemný prázdninový čas i těm, kteří chtějí svým ratolestem udělat radost nákupem nové hračky či získat inspiraci pro šikovné ruce.
9. červenec 2024 6:00
Zážitky, Kraj Vysočina

Výlety pro samotáře: Po stopách perleťových knoflíků krajinou mezi Žirovnicí a Počátky

Žirovnice bývala naše knoflíkářská velmoc a ještě na začátku 20. století tu pracovalo několik továren na výrobu perleťových knoflíků. Vydejte se s Kudy z nudy na Vysočinu, do krásných městeček a jejich neobjeveného okolí, do ráje krásných přírodních zákoutí, hojivých pramenů – a perleti.
8. červenec 2024 7:41
Kultura, Kraj Vysočina

Začátek prázdnin na památkách Vysočiny je nabitý zajímavými akcemi

Na začátek prázdnin připravily hrady a zámky na Vysočině pro své návštěvníky řadu zajímavých kulturních akcí. Můžete zavítat na neobvyklé prohlídky, ať už dětské, nebo pro dospělé noční, divadelní představení či historické slavnosti. Vyberte si z programu zámku Telč, Náměšť nad Oslavou, hradu Lipnice nebo Orlíka u Humpolce.
4. červenec 2024 12:00
Památky, Kraj Vysočina

Řezbáři budou v Třešti vyrábět figurky do společného betléma

Letošní Dřevořezání, tedy setkání řezbářů a přátel betlémů v Třešti se bude konat 5. 7. a 6. 7. 2024 v Třešti na zahradě Schumpeterova domu. Po oba dny bude také otevřena stálá expozice betlémů. Hlavní zvláštností třešťských betlémů je 200 let stará tradice stavění betlémů v rodinách, které je o Vánocích zpřístupňují široké veřejnosti. Přijďte si teď v létě prohlédnout, jak figurky v betlému vznikají pod šikovnýma rukama zručných betlémářů.
3. červenec 2024 5:49
Kultura, Kraj Vysočina