Správa
Krkonošského národního parku v loňském roce vybudovala nové
nerezové zábrany kolem prostoru na vrcholu Sněžky, aby byly jasně odděleny prostory, kam turisté smí a kam naopak je jim zapovězeno. Přes letní sezonu jsou doplněny sítěmi.
Krkonošská tundra je kombinací vysokohorské tundry (alpínské) a severské (arktické). Ve střední Evropě jde o
ekosystém, který jinde, než v Krkonoších neexistuje. Na přístupových cestách jsou nové informační tabule, které návštěvníky seznamují o jedinečnosti území, na které vstupují/vstoupili.
Roste zde rozrazil chudobkovitý, pampeliška krkonošská, jestřábník severský nebo bika klasnatá, lipnice plihá a sítina trojklanná. Na zemi na skalách hnízdí pěvuška podhorní či linduška horská. Kamenné sutě jsou zase domovem lišejníků rodů pukléřka či šídlovec. Z přírodovědeckého hlediska je
přírodní prostředí na Sněžce nenahraditelné.
Na
Sněžce byl taktéž opraven chodník vedoucí od horní stanice
lanovky na úplný vrchol Sněžky. Pracovníci zde nainstalovali nové lavičky a nově jsou zde i 2 platformy, které poslouží turistům k odpočinku či občerstvení. Opravy jsou i vyhlídky.
Extrémní a symbol – tato dvě slova zcela vystihují Sněžku
Nejvyšší hora Česka je symbolem pro všechny Čechy. Extrémní je pak z mnoha důvodů. Roční průměrná teplota 0,2 ˚C a vysoké množství dešťových a sněhových srážek řadí vrchol Sněžky mezi nejextrémnější prostředí u nás. Extrémní je i návštěvnost vrcholu. Denní počet pěších turistů v letní sezoně je 8 000–9 000 osob. V tomto počtu nejsou zahrnuty počty přepravených osob lanovou dráhou Pec pod Sněžkou–Sněžka (s denní kapacitou až 2 400 osob). Tím se vrchol Sněžky stává turismem nejzatíženější přírodní lokalitou u nás.