ÚvodCo chcete dělat?PřírodaPřírodní zajímavosti
Rešovské vodopády – největší vodopády Nízkého Jeseníku

Přírodní zajímavosti Moravskoslezský kraj

Poznejte přírodní zajímavosti, unikáty a rarity, které Česko nabízí! V bohaté přehlídce přírodních zajímavostí najdete řadu neobvyklých a jedinečných míst: bludiště skalních měst, vodopády, kaňony, rašeliniště protkaná úzkými chodníčky, kamenné pokličky i strže, kde i v létě objevíte led a sníh.

Přírodní zajímavosti na mapě


Rešovské vodopády – největší vodopády Nízkého Jeseníku

Říčka Huntava, která pramení ve Stříbrných Horách u Horního Města, vyhloubila na horním toku skalnaté údolí s četnými kaskádami a několika vodopády největšími v Nízkém Jeseníku. Územím, které je od r. 1966 chráněným přírodním výtvorem, můžete projít přes dřevěné lávky a schody.
Rýmařov, Moravskoslezský kraj

Naučná stezka Bílá Opava

Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků.
Karlova Studánka, Moravskoslezský kraj

Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.
Trojanovice, Moravskoslezský kraj

Naučná stezka Beskydské nebe

Naučná stezka Beskydské nebe je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.
Frenštát pod Radhoštěm, Moravskoslezský kraj

Velký Javorník v Beskydech – pohleďte z rozhledny na na vrcholy Beskyd

Velký Javorník (918 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Za dobré viditelnosti můžete z vrcholu dohlédnout až do Jeseníků, na Oderské vrchy či na Ostravsko.
Veřovice, Moravskoslezský kraj

Cesta vody v Ostravě

Na území Bělského lesa mezi Výškovicemi a Starou Bělou v Ostravě se můžete projít po Cestě vody. Jsou zde chodníčky, hrací prvky i Priessnitzovy lázně.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Papilonia Ostrava – poznejte nejkrásnější motýly světa na vlastní oči

Navštivte nový motýlí dům v Ostravě, který je největší stálou výstavu motýlů v České republice. Tropická zahrada se spoustou exotických květin je domovem tisícovky exotických motýlů, kteří pocházejí ze všech tropických krajů světa – Amazonie, Filipín, Thajska, Afriky či Austrálie.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Halda Ema v Ostravě – jedinečný pohled na město

Halda Ema vznikla při uhelné těžní jámě, kterou hrabě Wilczek založil roku 1861. Původně halda dosahovala výšky 327 metrů, ale prohořením se snížila. Halda měla být zlikvidována, dnes je však památkově chráněna a poskytuje fonomenální výhledy na město.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Satinské vodopády u Malenovic

Na toku potoku Satina, který pramení pod Lysou horou a protéká Malenovicemi, jsou v místech nad hotelem Rajská bouda k vidění Satinské vodopády. Již v 19. století byly oblíbeným výletním místem a i dnes je celé údolí využíváno k rekreaci.
Malenovice, Moravskoslezský kraj

Lysá hora – královna Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora (1324 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze se na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Samotnému vrcholu se přezdívá Gigula.
Krásná, Moravskoslezský kraj

Arboretum Nový Dvůr

V Arboretu Nový Dvůr můžete zhlédnout bohatou dendrologickou sbírku Dřeviny pěti světadílů. Roste zde na 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin, jejich variet, kultivarů a zahradních odrůd.
Stěbořice, Moravskoslezský kraj

Jeskyně Šipka – místo objevu Šipecké čelisti ve Štramberku

Nejkrásnějším krasovým útvarem Štramberského krasu je zcela určitě volně přístupná jeskyně Šipka. Jeskyně se spolu se Štramberkem dostala do českého, ale i světového povědomí po objevu spodní čelisti neandertálského dítěte, tzv. Šipecké čelisti.
Štramberk, Moravskoslezský kraj