ÚvodKam pojedete?OblastiToulavaDobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně

Prozkoumejte obec Dobronice u Bechyně na levém břehu řeky Lužnice, s krásným výhledem na zříceninu hradu Dobronice a nabídku turistických atraktivit. Okolí obce nabízí možnost rybaření nebo projížďky lodí po řece Lužnici či oblíbené sbírání lesních plodů a hub v nedalekých lesích. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází nedaleko Bechyně v turistické oblasti Toulava. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Gotický hrad Dobronice , Stellplatz pro karavany v kempu Stará Papírna, Kostel Nanebevzetí Panny Marie Dobronice. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. V okolí obce se rozprostírá Přírodní park Kukle. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Dobronice u Bechyně

Gotický hrad Dobronice

Zřícenina hradu Dobronice se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 m, 6 km od města Bechyně. Počátky dobronického hradu sahají do 14. století, kdy byl v majetku vladyků z Dobronic, později pánů z Rožmberka.
Dobronice u Bechyně, Jihočeský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Dobronice

Kostel se nachází se na okraji obce poblíž zříceniny dobronického hradu nad vysokým zalesněným srázem nad řekou Lužnicí v Dobronicích u Bechyně.
Dobronice u Bechyně, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Dobronice u Bechyně

Stellplatz pro karavany v kempu Stará Papírna

Máte rádi přírodu, klid a romantiku hlubokých lesů a soukromí? Tak přesně pro Vás máme připraveno 15 karavanových stání v přímé blízkosti řeky Lužnice. Okolí je nezaměnitelná přírodní rezervace Kukle.
Dobronice u Bechyně, Jihočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Toulava


S osobností na procházku: po stopách Oskara Nedbala do Tábora

Hudba, která nepodléhá času. Tak by se dala shrnout tvorba Oskara Nedbala, dirigenta, skladatele a jednoho z nejvýraznějších představitelů české hudby přelomu 19. a 20. století. V jeho rodném Táboře dodnes najdete místa, kde se jeho příběh zrcadlí do uliček, domů i atmosféry. A právě sem vás s Kudy z nudy zveme na malou cestu za člověkem, který propojil českou tradici s evropským světem operet a symfonické tvorby. Kde zněla hudba, která překračovala hranice?
Objevte Tábor Oskara Nedbala, Pěšky po Česku

Po stopách pochodu Praha–Prčice: výlet Táborskou stezkou

Pochod Praha–Prčice láká na start každoročně mnoho příznivců pěší turistiky. Trasy vedou krásnou krajinou lesů, luk a středočeských vesniček. Mezi nejoblíbenější mezi pochodníky patří Táborská trasa, která se vůbec poprvé šla v roce 1977. Krásnou trasu si můžete projít ale kdykoliv, kdy budete chtít. Povede vás k zřícenině Borotín a přes sřezimířské kopce s úžasnými výhledy. Udělejte si pěkný výšlap Jistebnickou vrchovinou!

Výlet Borkovickými blaty za rojovníkem bahenním

Nedaleko Soběslavi, ve středu oblasti, které dominují vesnice s architekturou selského baroka, jako je Zálší, Mažice, Komárov, Vlastiboř nebo Záluží, leží tajemná Borkovická blata. Asi 5,5 km dlouhý výlet vás zavede po povalových chodníčcích do srdce této přírodní rezervace.

Příběh českého Edisona – Františka Křižíka

Plánici, městečko v malebném Pošumaví, znají zejména ti, kteří jezdí na dovolenou k blízkému rybníku Hnačov a milovníci technických památek. Právě tady se narodil proslulý elektrotechnik a vynálezce František Křižík (8. července 1847, Plánice – 22. ledna 1941, Stádlec u Tábora). Vynalezl obloukovou lampu se samočinnou regulací, světelnou fontánu, zdokonalil elektrické tramvaje a další zařízení.
výlet s příběhem, Výlety s příběhem