Malšice

Jihočeský městys Malšice leží 8 km od Tábora a 15 km od Bechyně a nabízí řadu turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe. Malšicemi projíždí v sezoně historický vlak spojující Bechyni a Tábor.
Městys se nachází v turistické oblasti Toulava. První zmínka o obci pochází z roku 1279, části obce se jmenují: Čenkov, Dobřejice, Malšice, Maršov, Nové Lány, Obora, Staré Lány, Třebelice a Všechlapy. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Přímo v Malšicích se nachází Galerie Františka Peterky, kostel Nejsvětější Trojice, v blízkosti můžete navštívit zříceniny Příběnice a Příběničky

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Přímo v Malšicích je pěkné dětské hřiště, fotbalové hřiště. Turisté rádi využívají místní lesy k houbaření. Objevte nezapomenutelná  dobrodružství a zážitky.

Aktivity v městysi Malšice

Zříceniny Příběnice a Příběničky u Tábora

Zřícenina Příběnice se nachází na levém břehu řeky Lužnice asi 10 km na jihozápadě od Tábora. Spolu s hradem Příběničky na protějším břehu řeky tvořil ve své době jednu z nejrozsáhlejších pevností u nás.
Malšice, Jihočeský kraj

Farma Drhovských

V počátku novodobé historie farmy bylo jen několik krav, které otec současného majitele, pana Miloslava Drhovského, získal začátkem devadesátých let dvacátého století z družstva restitucí spolu s několika hektary půdy.
Malšice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v městysi Malšice

Rodinný pivovar Obora

Rodinný pivovar Obora funguje od roku 2015 na farmě rodiny Novákových v obci Obora nedaleko Želče u Tábora.
Malšice, Jihočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Toulava


Výlet Borkovickými blaty za rojovníkem bahenním

Nedaleko Soběslavi, ve středu oblasti, které dominují vesnice s architekturou selského baroka, jako je Zálší, Mažice, Komárov, Vlastiboř nebo Záluží, leží tajemná Borkovická blata. Asi 5,5 km dlouhý výlet vás zavede po povalových chodníčcích do srdce této přírodní rezervace.

Příběh českého Edisona – Františka Křižíka

Plánici, městečko v malebném Pošumaví, znají zejména ti, kteří jezdí na dovolenou k blízkému rybníku Hnačov a milovníci technických památek. Právě tady se narodil proslulý elektrotechnik a vynálezce František Křižík (8. července 1847, Plánice – 22. ledna 1941, Stádlec u Tábora). Vynalezl obloukovou lampu se samočinnou regulací, světelnou fontánu, zdokonalil elektrické tramvaje a další zařízení.
výlet s příběhem, Výlety s příběhem

Výlet krajem kamenů okolo Petrovic

Pro jižní část Sedlčanska, Petrovicko, se ujal výstižný název Kraj kamenů. Po jeho krásách vás provede naučná stezka, díky níž poznáte plno roztodivných balvanů rozličných tvarů, velikostí a pojmenování, nádhernou přírodu se vzácnými živočichy i květinami a dokonce i jeskyněmi.
Petrovice, Cesty krajinou

Výlet za Josefem Sukem okolo Křečovic

Josef Suk starší (4. ledna 1874 Křečovice – 29. května 1935 Benešov) byl český skladatel, houslista a pedagog, žák a zeť Antonína Dvořáka. Byl velkým lyrikem české hudby na přelomu pozdního romantismu a moderny 20. stol. Spolu s Vítězslavem Novákem byl nejvýraznějším představitelem Dvořákovy kompoziční školy a jedním ze zakladatelů české hudební moderny.