Petrovice

Prozkoumejte obec Petrovice, která leží mezi městy Milevsko a Sedlčany, a její nabídku turistických atraktivit. Návštěvníky Petrovic a okolí překvapí spousta obrovských kamenů rozesetých po krajině, z nichž nejznámější je Husova kazatelna u Vilasovy Lhoty, z níž Mistr Jan Hus kázal na táborech lidu. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Oblíbené v obci

Obec se nachází v turistické oblasti Toulava. Samotné Petrovice jsou posazeny do mělké kotliny ze všech stran obklopené kopci a návršími. Nejvyšší je Kozlov (709 m n.m.). Pod Petrovice spadá 17 osad (Brod, Kojetín, Krchov, Kuní, Kuníček, Mašov, Mezihoří, Obděnice, Ohrada, Porešín, Radešín, Radešice, Skoupý, Týnčany, Vilasova Lhota, Zahrádka a Žemličkova Lhota).

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: naučná stezka Petrovicko, Husova kazatelna – největší český viklanviklan Čertův kámenTýnčanská jeskyně, rozhledna Kuníček, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích. Dominatu náměstí v obci tvoří kompletně rekonstruovaný kostel sv. Petra a Pavla. Kulturní život obce se odehrává především v obecním domě, který vznikl přestavbou jídelny zaniklého JZD.

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Z Petrovic je možné podnikat zajímavé výlety do okolí na kole i pěšky. V obci je sportovní hala a sauna. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Petrovice

Husova kazatelna – největší český viklan

Největší viklan v České republice je dlouhý 4 m, široký 2,5 m a vysoký 2,7 m. Nachází se nad Žemličkovou Lhotou na Petrovicku. Podle místní legendy z mohutného viklanu kázal mistr Jan Hus.
Petrovice, Středočeský kraj

Naučná stezka Petrovicko – poznejte Kraj kamenů

Pro jižní část Sedlčanska, Petrovicko, se ujal výstižný název Kraj kamenů. Po jeho krásách vás provede naučná stezka, díky níž poznáte plno roztodivných balvanů rozličných tvarů, velikostí a pojmenování, nádhernou přírodu se vzácnými živočichy i květinami a dokonce i jeskyněmi.
Petrovice, Středočeský kraj

Rozhledna Kuníček u Petrovic

Rozhledna z roku 2008 známá jako Kuníček stojí kousek pod vrcholem kopce Hodětín (572 m n. m.) nedaleko Petrovic na Sedlčansku. Jde o atypickou vyhlídkovou věž postavenou ze dvou částí.
Petrovice, Středočeský kraj

Týnčanská jeskyně u Petrovic

Týnčanská jeskyně (zvaná též Divišova) je součástí Týnčanského krasu – systému, který se skládá z 19 jeskyní o celkové délce 270 m. Jeskyně vznikly ve skoupských vápencích devonského stáří. Jeskyně je příležitostně otevřená turistům, nachází se zde speleologická základna.
Petrovice, Středočeský kraj

Zámek Petrovice u Příbrami

Původně tvrz, přestavěná po roce 1650 na barokní jezuitskou rezidenci. Dnes v zámečku sídlí obecní úřad.
Petrovice, Středočeský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích patří k nejstarším církevním stavbám v regionu. Na konci 16. století získal Obděnice Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan a v tomto kostele má umístěnou náhrobní desku. Jestli je zde však skutečně pohřbený zůstává neobjasněnou záhadou.
Petrovice, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Toulava


Výlet krajem kamenů okolo Petrovic

Pro jižní část Sedlčanska, Petrovicko, se ujal výstižný název Kraj kamenů. Po jeho krásách vás provede naučná stezka, díky níž poznáte plno roztodivných balvanů rozličných tvarů, velikostí a pojmenování, nádhernou přírodu se vzácnými živočichy i květinami a dokonce i jeskyněmi.
Petrovice, Cesty krajinou

Výlet za Josefem Sukem okolo Křečovic

Josef Suk starší (4. ledna 1874 Křečovice – 29. května 1935 Benešov) byl český skladatel, houslista a pedagog, žák a zeť Antonína Dvořáka. Byl velkým lyrikem české hudby na přelomu pozdního romantismu a moderny 20. stol. Spolu s Vítězslavem Novákem byl nejvýraznějším představitelem Dvořákovy kompoziční školy a jedním ze zakladatelů české hudební moderny.

Výlet do Tábora nejen za husity

Jedna z cest do jižních Čech vede přes Tábor. Ten se tak velmi často neprávem stává tranzitním místem, v němž se přitom dá dozvědět o tom, kdo vlastně jsme, více než kde jinde. Město, které založili husité, patří k nejkrásnějším městům u nás a není náhodou, že jeho centrum je památkovou rezervací.
Výlet do Tábora, Cesty poznání

Výlet do Tábora za Oskarem Nedbalem

Populární písničky jako "Jste kavalír, to vím" nebo "Blondýnky sladké" zná kdekdo, ale ruku na srdce: víte, kdo je jejich autorem? Nebudeme vás dlouho napínat: obě operetní árie zaznívají v Polské krvi. Ta bývá označována za nejlepší dílo Oskara Nedbala.