Tučapy

Prozkoumejte obec Tučapy ležící 20 km jižně od Tábora a nabídku turistických atraktivit. Část obce zvaná Nouze bývala původně židovská, dodnes je zde množství židovských památek i židovská čtvrť. V Tučapech se nachází zámek i kostel sv. Jakuba Většího. Okolí plné rybníků láká k výletům i projížďkám na kole. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Toulava. Má 3 místní části – Tučapy, Brandlín a Dvorce. Toto spojení vzniklo v roce 1963, kdy se spojily tři samostatné obce.

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Navštivte zámek Brandlín se sbírkou zámeckých hodin, zámek Tučapy si lze prohlédnot zvenčí. Vypravte se na hrad Choustník v přírodní rezervaci Choustník či na rozhlednu Čermákův vrch u Krátošic. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Tučapy

Zámek Brandlín – prohlídka sbírky zámeckých hodin

Zámek ležící mezi Červenou Lhotou, Choustníkem a Kozím Hrádkem nabízí prohlídku interiérů s expozicemi nábytku, zámeckých hodin a stříbrných mincí. V dolní části zámku se nachází zámecká krčma, kde můžete posedět v příjemném prostředí s pohledem na krásné klenby a erby všech původních majitelů.
Tučapy, Jihočeský kraj

Zámek Tučapy

Obec v opuštěném zámeckém areálu plánuje vybudovat sociální centrum s domovem se zvláštním režimem.
Tučapy, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Tučapy

Pivovar Brandlínská Kuna

Domácí pivovar Brandlínská kuna byl založen v roce 2019. Jeho založení předcházely 4 roky domovarnictvi Lukáše Mládka, který v tomto tisíciletém řemeslu našel zálibu. Pivovar najdete v jihočeské vesnici Brandlín u Tučap.
Tučapy, Jihočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Toulava


S osobností na procházku: po stopách Oskara Nedbala do Tábora

Hudba, která nepodléhá času. Tak by se dala shrnout tvorba Oskara Nedbala, dirigenta, skladatele a jednoho z nejvýraznějších představitelů české hudby přelomu 19. a 20. století. V jeho rodném Táboře dodnes najdete místa, kde se jeho příběh zrcadlí do uliček, domů i atmosféry. A právě sem vás s Kudy z nudy zveme na malou cestu za člověkem, který propojil českou tradici s evropským světem operet a symfonické tvorby. Kde zněla hudba, která překračovala hranice?
Objevte Tábor Oskara Nedbala, Pěšky po Česku

Po stopách pochodu Praha–Prčice: výlet Táborskou stezkou

Pochod Praha–Prčice láká na start každoročně mnoho příznivců pěší turistiky. Trasy vedou krásnou krajinou lesů, luk a středočeských vesniček. Mezi nejoblíbenější mezi pochodníky patří Táborská trasa, která se vůbec poprvé šla v roce 1977. Krásnou trasu si můžete projít ale kdykoliv, kdy budete chtít. Povede vás k zřícenině Borotín a přes sřezimířské kopce s úžasnými výhledy. Udělejte si pěkný výšlap Jistebnickou vrchovinou!

Výlet Borkovickými blaty za rojovníkem bahenním

Nedaleko Soběslavi, ve středu oblasti, které dominují vesnice s architekturou selského baroka, jako je Zálší, Mažice, Komárov, Vlastiboř nebo Záluží, leží tajemná Borkovická blata. Asi 5,5 km dlouhý výlet vás zavede po povalových chodníčcích do srdce této přírodní rezervace.

Příběh českého Edisona – Františka Křižíka

Plánici, městečko v malebném Pošumaví, znají zejména ti, kteří jezdí na dovolenou k blízkému rybníku Hnačov a milovníci technických památek. Právě tady se narodil proslulý elektrotechnik a vynálezce František Křižík (8. července 1847, Plánice – 22. ledna 1941, Stádlec u Tábora). Vynalezl obloukovou lampu se samočinnou regulací, světelnou fontánu, zdokonalil elektrické tramvaje a další zařízení.
výlet s příběhem, Výlety s příběhem