Úvod > Výlety > Na kole po Česku > S kolem kolem Telče

S kolem kolem Telče

Do Telče se vydejte nejen za renesančními památkami, zapsanými na seznamu UNESCO. Tenkorát si vezměte i kolo a vyzkoušejte zajímavý výlet, při kterém poznáte i okolí tohoto půvabného městečka na Vysočině.
TelčNávštěva Telče by klidně mohla patřit mezi povinné zastávky každého milovníka architektury. V 16. století změnil tvář města Zachariáš z Hradce, který si sem přizval italské architekty, aby mu pomohli přestavět jeho sídlo. Výsledek se opravdu podařil a vy tak můžete obdivovat jeden z nejhezčích renesančních zámků u nás. Ten okouzlil i filmaře: točila se tu třeba Pyšná princezna, Kouzelný měšec nebo Z pekla štěstí I. Město ale za výstavným zámkem nezůstává pozadu. Po prohlídce zámku si dopřejte oběd, ideálně s výhledem na bohatě zdobené štíty měšťanských domů.

A pak už přijde na řadu slíbené kolo. V infocentru naplánovali asi 30 km dlouhou trasou, která vás provede po okolí Telče. Uvidíte třeba černíčskou tvrz, premonstrátský klášter v Nové Říši nebo rozhlednu. S návratem domů určitě nespěchejte. Ubytujte se v některém z hotýlků a penzionů v historickém centru, večer si vypůjčíte loďku a dopřejte si lehce romantickou plavbu po místním rybníčku…
 

S kolem kolem Telče

cyklistaZ Telče vyrazte po cyklotrase č. 16 přes Kostelní Myslovou (4 km), Zadní Vydří (1,8 km) a pak kolem Židovského hřbitova (1,1 km). Dále trasa vede po cyklotrase 5124 přes Velký Pěčín (1,4 km) do Černíče (1,1km) a Strachoňovic (3 km). Z Dolní Vilímče (2,5 km) pak sjeďte do Červeného Hrádku (1,7 km), zde se dáte po silnici č. 407 do Nové Říše (2,5 km), odtud pak po cyklotrase č.5125, přes Vystrčenovice (2,5 km), Zvolenovice (2,5 km) zpět do Telče kolem rozhledny Oslednice (3,5 km).