ÚvodVýletyPěšky po ČeskuVýlet na Lipno v zimě

Výlet na Lipno v zimě

Lipno nad Vltavou patří k resortům, které v zimě rozhodně neusínají zimním spánkem. Za různorodým sportovním vyžitím a zábavou sem můžete vyrazit po celý rok a nudit se určitě nebudete – vyzkoušejte lyžování ve Skiareálu Lipno, rozhlédněte se do kraje z vyhlídkové stezky korunami stromů, svezte se na bruslích po zamrzlé Lipenské přehradě anebo si užijte vodní radovánky v Aquaworldu Lipno.
Za pořádnou lyžovačkou můžete vyrazit do Skiareálu Lipno, který nabízí devět bezpečných a kvalitně zasněžovaných sjezdovek o celkové délce 8,3 km. Dětem je k dispozici Foxpark kapitána Lipánka, které je otevřeno také v době večerního lyžování. Na své si zde přijdou také milovníci běžeckého lyžování. Strojově se upravuje 40 km běžeckých stop, které vedou nádhernou šumavskou krajinou a nově také navazují na 140 km dlouhou Šumavskou magistrálu.

Milovníci dalekých výhledů by neměli vynechat unikátní zážitek – pohled na svět z korun stromů na Stezce korunami stromů, která se nachází na vrcholu hory Kramolín, v těsném sousedství Activ Parku Lipno. Na vrchol hory vás dopraví lanová dráha. Ze stezky se vám naskytne fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Součástí stezky je i unikátní nejdelší tobogán svého druhu v České republice, který vede středem vyhlídkové věže. Jízda na tobogánu vám zaručí úchvatný zážitek, který prožijete od výšky 24 m a v délce 52 m.

Dalším nezapomenutelným zážitkem na Lipně je bruslení po nejdelší bruslařské dráze na světě. Lipno pravidelně zamrzá od prosince do března – jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky cca 18 cm, začíná se dráha mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravovat.

Po spotrování přijde vhod trocha odpočinku. Ten si můžete dopřát v Aquaworldu Lipno, který je zároveň největším vodním rájem na Lipensku. Nachází se v prostorách rekreačního parku Marina Lipno a nabízí řadu atrakcí a služeb – od plavaní v bazénu s divokou řekou, peřejemi a protiproudem po whirpool a perličkovou sedačku se vzduchovými tryskami. Pro celkové uvolnění těla i mysli je k dispozici finská sauna s vůní bylinkových esencí nebo regenerující masáže.

A pokud byste přeci jen nevěděli co ještě s volným časem, můžete se vydovádět například na bobové dráze, která kromě silného zážitku z jízdy uchvátí nádhernými výhledy na Lipenské jezero. Pro děti se zde navíc nabízí půjčovna sněžných skútrů či hokej na zamrzlé hladině Lipna.