Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte
Výstavy v celé ČR.
Výstava svým návštěvníkům přibližuje historicky jedinečnou událost – objevení hrobky faraona Tutanchamona, k němuž došlo v roce 1922 v egyptském Údolí králů. Koná se na Výstavišti Brno v pavilonu C.
Velkolepou výstavu "
Tutanchamon – jeho hrobka a poklady" si prohlédnete na brněnském
Výstavišti, v pavilonu C. Zájemcům nabízí dokonalý pohled do historie starověkého Egypta.
Vydáte se na fascinující cestu za faraonem Tutanchamonem. Projdete si jeho
pohřební komory a objevíte
zlaté poklady přesně tak, jak byly odhaleny v roce 1922 Howardem Carterem. Přesně 100 let po senzačním objevu Tutanchamonovy hrobky, který nadchl celý svět, představuje tato výstava jedinečným způsobem
příběh mladičkého faraona. Na ploše větší než
2 000 m² na vás bude čekat
více než tisíc exponátů, grafik a videí. Připraven je také zvukový průvodce výstavou, který je zpracován v češtině, a to ve verzi pro dospělé i dětské návštěvníky.
Na výstavě je asi tisícovka exponátů, včetně repliky
posmrtné masky Tutanchamona, pozlaceného
sarkofágu,
sošek či
šperků. Na jejich výrobu a řemeslné zpracování dohlíželi egyptologové.
Kdo vlastně byl Tutanchamon?
Tutanchamon nastoupil na trůn v roce 1332 př.n.l. ve věku 9 let jako jeden z posledních králů 18. dynastie. Jeho otcem byl kacířský král Achnaton, jméno jeho matky je dodnes neznámé. Podle posledních studií trpěl mladý král vážnými nemocemi. Nejvýznamnějším úspěchem jeho vlády bylo odmítnutí radikálních náboženských reforem jeho otce, které destabilizovaly zemi. Jeho smrt je dodnes záhadou. Tutanchamon zemřel po devíti letech na trůně, pravděpodobně na infekci způsobenou otevřeným zraněním kolena. Když Howard Carter v roce 1922 poprvé nahlédl do Tutanchamonovy hrobky vykřikl: "Vidím úžasné věci!" Stejný objevitelský úžas prožijí i návštěvníci výstavy.