Rozsáhlá prezentace českého sklářského a bižuterního průmyslu v Toskánském paláci, které se zúčastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a výtvarníci.
Výstava je nejrozsáhlejší prezentací českého sklářského a bižuterního průmyslu za posledních 25 let, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a výtvarníci. Výstava ukáže v čem spočívá jedinečnost českého skla, jaké jsou techniky jeho zpracování, jaký význam má pro budoucnost tohoto odvětví sklářské školství a jaký nekonečný prostor nabízejí jedinečné vlastnosti skla pro fantazii českých sklářských výtvarníků.
Součástí výstavy budou ukázky sklářské práce – foukání skla u sklářské pece, rytí a broušení skla, foukání skleněných figurek, vinutí lampových perlí, malování vánočních ozdob, malba na skle nebo výroba Tiffany vitrážek.
Předchozího ročníku se zúčastnily:
Sklářské školy: Kamenický Šenov, Světlá nad Sázavou, Nový Bor, Karlovy Vary, Valašské Meziříčí
Sklářští výtvarníci: Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová, René Roubíček, Jiří Šuhájek, Jiří Pačinek, Petr Larva, Karel Sobotka, Jitka Kantová, Rony Plesl, Břetislav Novák, Jaroslav Bejvl.
CONCERTO GLASSICO je projekt sdružení na podporu českého sklářského a bižuterního průmyslu a prezentaci České republiky v zahraničí se zvláštním zaměřením na prahu a tradiční centra sklářské a bižuterní výroby.
Projekt se vymezuje oproti řadě dalších existujících akcí spojených s prezentací skla a bižuterie v mnoha směrech. Kromě konkrétní nabídky skla, lustrů a bižuterie s vysokou přidanou hodnotou a podílem ruční práce má projekt vysoce prestižní charakter prezentací historie a tradic, ukázkami jedinečné tvůrčí práce a zařazením dalších nástrojů, které pomáhají znovuobjevit a navázat na prestiž a image českého skla a bižuterie (doprovodné akce, přednášky na téma sklo v architektuře, prezentace uměleckých sklářských technik, módní přehlídky bižuterie atd.).
Významnou součástí tohoto projektu je vložená výstava „Pocta českých sklářů Karlu IV. a sedmistému výročí jeho narození“.