JÓGA DETOX VÍKEND
Intenzivní zážitek fyzické, emocionální a duševní očisty. Zbavte se toxinů škodlivých pro vaše zdraví prováděním technik kriya jógy.
Každý čas je ideální pro očištění těla – pro detoxikaci. Můžeme začít kdykoli, protože naše zdraví je na prvním místě. Na jóga kempu se naučíte, jak na to.

Co je jógová detoxikace těla?
Jógová detoxikace je metoda používaná tisíce let v oblasti jógy, nazývaná krija jóga nebo shat karma. Krija jóga detoxikace se účastníkům přibližuje integrovaně. Cílem jógové detoxikace těla je zbavit se všech škodlivých látek, kterými je tělo znečištěno, a eliminovat cokoli, co brání využívání všech vnitřních rozvojových potenciálů.

Přirozená detoxikace probíhá v těle nepřetržitě. Naše tělo má schopnost detoxikace 365 dní v roce, po celý den. Jóga se nezaměřuje pouze na tělo; kriya techniky ovlivňují „čištění“ všech dimenzí našeho bytí. Krija jóga – detoxikace není zaměřena na změnu nezdravých chování, ale na neutralizaci příčin, které vedou k takovému chování.

Kůže, plíce, játra, trávicí trakt, ledviny a lymfatický systém jsou dokonalým systémem detoxikace, který neustále eliminuje toxické látky. Toxiny jsou vylučovány přes orgány – játra, ledviny a střeva. Praktikující jógy se učí, jak pomoci v procesu detoxikace. Jógová detoxikace uvolňujeme orgány od toxinů a stimulujeme přirozené procesy detoxikace.

Co brání přirozenému procesu detoksikace a revitalizace?

Příčiny jsou různé a měli bychom je hledat ve způsobu života, který vedeme:
  • nedostatek pohybu, tj. fyzické aktivity
  • nedostatečný přísun kyslíku (kvůli neobratnému dýchání, nedostatečnému větrání prostoru, ve kterém se nacházíme, nebo kvůli dlouhodobému sezení nebo nedostatečnému pobytu v přírodě, znečištění vzduchu);
  • nedostatečné tlumení stresu
  • nespavost
  • nepravidelná strava (způsob stravování, čas a dynamika stravování, příjem potravy plné chemikálií a škodlivých látek);
  • kouření, konzumace alkoholu a vysokokalorických nápojů
  • osmihodinová tělesná neaktivita na pracovišti;
Jóga a detoxikace těla?
Praktikováním jógy neovlivňujete pouze odstranění vnějších faktorů (příčin), ale i odstranění vnitřních důvodů, které vedly k takovým nechtěným a nezdravým chováním. Praktikováním jógy přijímáte nový zdravý životní styl, který ovlivňuje ulehčení přetíženého organismu. Jóga vás může naučit nejenom osvobodit tělo od toxinů, ale také vás zásobovat novou energií a vitalitou.

Jak poznat, že potřebujete Kriya jógu?
Častá únava a pocit těžkosti jsou první příznaky, které doprovází nepříjemnosti při trávení a zpracování potravy (nepravidelnosti a nepříjemnosti během stolice), stejně jako nedostatečná schopnost tlumit mnoho stresových situací, které tvoří každodenní realitu.

Výhody Krija – Detox Jógy
Praktikováním jógy primárně ovlivňujete změnu všech dimenzí života – nejen změnu ve stravování. Krija jóga – detox jóga zdůrazňuje, že to není proces zdrženlivosti, protože zdrženlivost pouze zvyšuje existující napětí. Mnohokrát jsme se rozhodli změnit nějaký zvyk. Rozhodnutí nemá sílu změnit chování; je třeba odstranit příčiny, které vedou k potřebě uchýlit se k nezdravým způsobům chování, které jsou nyní součástí životních zvyků. Krija jóga zdůrazňuje jedinečnost každé osoby a přístup k detoxikaci by měl být přizpůsoben rozmanitostem, které každou osobu charakterizují.

Jak dlouho trvá Krija jóga – detoxikace?
Nepotřebujeme mnoho k tomu, abychom pochopili, jak dokonalá je biologická dimenze našeho bytí. Ta každou buňku 24 hodin denně obnovuje, udržuje vitalitu všech fyziologických systémů a přivádí je do homeostáze. Nicméně si uvědomujeme, že máme odpovědnost nesvádět tento dokonalý proces a v pokročilé fázi mu pomáhat. Právě to nás učí Krija – detox jóga na kouzelném jógovém táboru.Tělu je potřeba několik dní krija jógy detoxikace, aby se cítilo lépe. Za pouhých několik dní detoxikace, orgány (játra, střeva a ledviny) odpočívají a regenerují se.Efekty Jóga Krija detoxikace jsou viditelné krátkodobě (během několika dní), ale jejich účinek je dlouhodobý, protože se přijímají zdravé životní návyky.

Na detox retreatu se učíme:
Na Krija – detox jóga retreatu se učíte, jak podporovat normální energetickou pulsaci v těle, jak se osvobodit od energetických blokád, učíte se krija techniky dýchání a vitalizace, jak pečovat o emocionální, mentální a kreativní dimenzi vašeho bytí, což povede k přijetí nových návyků ve stravování a ve všech oblastech vašeho každodenního života. Na jóga retreatu budete mít zvýšený příjem vlákniny (ovoce a zelenina bez pesticidů), chutné smoothie z ovoce a zeleniny, čistá voda a bylinkové čaje v nádherném prostředí autentické přírody.

Provozovatel

Evropský chrám světla jógy

Štěpánov 7
583 01 Bezděkov
Tel.:
+420 773 922 790
Email:
yogalight.eu@gmai...
GPS:
49,734927 15,739606
 
Region:
Kraj Vysočina
Oblast:
Havlíčkobrodsko
Tipy na výlet:
Bezděkov a okolí
 

Cena

Cena: 7 250 Kč

 

Časová náročnost

24,0 hodin

 
 

Mezinárodní skalární jógový tábor – Mahá Sukha

Chcete prohloubit svou dosavadní jógovou praxi, naučit se nové dovednosti a prozkoumat různé aspekty svého bytí? Připojte se k velké rodině jogínů, učitelů a léčitelů která podporuje a inspiruje.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Jógový tábor pro umělce a znalce umění

Inovativní projekt zaměřený na umělce, kteří jsou na cestě nebo již uměleckou profesí žijí. Výhradně pro umělce a znalce umění.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Jógový tábor pro děti i dospělé

Jóga pro celou rodinu s dětmi.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Tajemství vegetariánské kuchyně

Kromě cvičení jógy, účastníci semináře poznají praktická tajemství vegetariánské kuchyně a způsoby stravování.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Jógový tábor se zvířátky – pro psí mazlíčky

Toto je jedinečná příležitost být se svými mazlíčky (letos se svým pejskem) s praktikujícími jógy z celého světa, kteří přijedou užít si cvičení jógy se svými psími mazlíčky. Tento zážitek je relaxační a léčivý pro milovníky zvířat, ale také pro vaše mazlíčky.
Bezděkov, Kraj Vysočina

XXXXV. ročník volejbalového turnaje mužů a žen

Volejbalový turnaj je určený pro družstva mužů a žen. Uskuteční se na čtyřech antukových kurtech TJ Sokol Bezděkov.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Všesportovní den obce Vysočina

Akce je určena pro všechny obyvatele sdružených obcí Vysočina a další případné zájemce – letos se uskuteční její 17. ročník.
Vysočina, Pardubický kraj

Bylo, nebylo

Pověsti a pověrečné povídky vztahující se k Veselému Kopci a jeho okolí.
Hlinsko, Pardubický kraj

Údolí řeky Doubravy u Chotěboře

Přírodní rezervace Údolí Doubravy je nejcennějším územím jižní části chráněné krajinné oblasti Železných hor. Úzký, strmý kaňon řeky Doubravy je zmenšeným obrazem obřích kaňonů nacházejících se jinde ve světě. Údolí je však neméně krásné, romantické a tajuplné.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Vyhlídka Čertův stolek nad řekou Doubravkou

Čertův stolek je skalní vyhlídka, která nabízí výhled do hlubokého a skalnatého údolí řeky Doubravy. Pod skalní věž ve svahu najdete také malou jeskyni, kde podle pověsti žil poustevník.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Soukromé muzeum užitných předmětů

Soukromé muzeum starých časů a užitných předmětů se nachází v Horním Studenci u Ždírce nad Doubravou. Unikátní sbírka šicích strojů, rádií, dětských kočárků, žárovek a hraček zabírá tři veliké místnosti.
Ždírec nad Doubravou, Kraj Vysočina

Řeka Doubrava

Řeka Doubrava pramení ve Žďárských vrších a vlévá se do Labe u Záboří nad Labem. Na jejím toku se nachází přehrada, malebná údolí, ale i divoký kamenitý kaňon. Vodáci na Doubravě využívají dva úseky. Prvním je úsek Bílek – Horní Sokolovec (WW2-4) a druhým úsek Pařížov – Ronov nad Doubravou (WW1-2).
Chotěboř, Kraj Vysočina

Zámek Chotěboř

Raně barokní zámek italského typu s anglickým parkem v chráněném údolí řeky Doubravky. Zámek i park jsou nepřístupné.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Socha čerta od M. Olšiaka v Chotěboři

Známý žďárský sochař Michal Olšiak vytvořil další originální sochu, kterou se může pyšnit město Chotěboř. Jde o přes tři metry vysokého čerta z betonu, který hraje šachy. Dílo váží úctyhodných deset tun.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Městské muzeum Chotěboř v budově bývalé pošty

Budova bývalé pošty se pomalu mění na Městské muzeum. To muselo opustit zámecké prostory. Když vše půjde podle plánu, bude muzeum otevřeno v roce 2025.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Sedm kamenů zmizelých v Chotěboři

Sedm kamenů připomíná smutný osud židovských obyvatel z Chotěboře, kteří byli zabiti nacisty nebo nuceni před nimi uniknout. Nachází se v ulici Na Valech v Chotěboři před domem s číslem popisným 290. Autorem projektu je německý umělec Gunter Demnig.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Vzdelavaci centrum Arkona – Evropský chrám světla jógy

Nacházíme se uprostřed krásné přírodní chráněné krajiny v srdci Evropy a nabízíme jedinečné spojení klidu a učení. Nabízíme akreditované výukové programy.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Chata Doubravka

Chata Doubravka je nové středisko na polosamotě na Vysočině, v překrásném prostředí Železných hor, u skalnatého kaňonu řeky Doubravy v přírodní rezervaci.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Penzion U Bambuchů

Romantický penzion U Bambuchů je zasazený do kouzelné přírody Podoubraví. Penzion byl nově zřízen v roce 2015, byly však zachovány prvky z dob našich předků, které dokreslují příjemnou starobylou atmosféru. Hlavními prvky rodinného penzionu je poctivost a návrat k tradicím.
Libice nad Doubravou, Kraj Vysočina

Chalupa Kocourov

Nově zrekonstruovaná chalupa pro příjemný pobyt v osadě Kocourov se nachází na rozhraní Vysočiny a Železných hor. Kolem domu je neoplocená zahrada s posezením a ohništěm.
Slavíkov, Kraj Vysočina

Pivovar v Chotěboři

V chotěbořském pivovaru se opět vaří pivo. Pivo můžete ochutnat zhruba v 70 hospodách v Chotěboři a okolí. Do provozu je uvedena také linka na stáčení piva do lahví, které budou od konce července 2009 distribuovány do vybraných obchodů.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Penzion Bene – výlety po Českomoravské vrchovině z Chotěboře

V západní oblasti Českomoravské vrchoviny na úpatí Železných hor leží město Chotěboř. Na náměstí T.G.M. naleznete mimo jiné Penzion Bene, který nabízí kromě ubytování také zapůjčení dopravních prostředků pro výlety do okolní přírody i na kulturní památky.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Panský dům v Chotěboři

Panský dům nabízí tradiční domácí českou kuchyní s různými kulinářskými specialitami, připravují zde čerstvé ryby ze soukromých sádek (pstruh, štika, úhoř, candát, losos), ale i pečená žebra, kolena a vše, co k vynikající tankové Plzni patří.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Misijní a konferenční centrum Immanuel

Konferenční centrum Immanuel se nachází v překrásném prostředí Českomoravské vysočiny na rozhraní chráněných krajinných oblastí Železných hor a Žďárských vrchů.
Slavíkov, Kraj Vysočina