Přijďte si odpočinout při lesní terapii. Tato japonská metoda zahrnuje jednoduchá cvičení s důrazem na vnímání lesa všemi smysly, při kterých si odpočinete, zbavíte se stresu a zlepšíte si duševní pohodu.
Lesní terapie, známá také jako „shinrin-yoku“ neboli lesní koupel, zdůrazňuje vědomý a hluboký pobyt v lesním prostředí. Jedná se o propracovaný systém fyzicky nenáročných cvičení, při kterých si odpočinete, zbavíte se stresu a zlepšíte si duševní pohodu. Tato metoda zahrnuje pomalé procházky lesem s důrazem na vnímání všemi smysly, což napomáhá k dosažení vnitřního klidu a rovnováhy. Metoda vznikla v 80. letech v Japonsku a její pozitivní účinky na lidské zdraví byly prokázány celou řadou výzkumů. V praxi to vypadá tak, že v lese zhluboka dýcháme, pozorujeme, dotýkáme se, čicháme a posloucháme takovým způsobem, jak běžně nejsme zvyklí.
Mnoho z nás chodí do přírody za odpočinkem. Techniky lesní terapie odpočinkový efekt lesa ještě prohlubují, jsou proto vhodné zejména pro ty, kteří se cítí ve stresu, přepracovaní, pod tlakem. Pomáhají také všem, které trápí vysoký krevní tlak, nebo nekvalitní spánek.
Objevte účinky lesní terapie, metody relaxace známé jako shinrin-yoku, při které si zlepšíte duševní pohodu díky vnímání lesa všemi smysly.
Lesní terapie, známá také jako shinrin-yoku neboli lesní koupel, je japonská metoda, která zahrnuje nenáročná cvičení v lesním prostředí s důrazem na vnímání lesa všemi smysly.
Aktivity zahrnují pomalé procházky lesem, hluboké dýchání, pozorování, dotýkání se přírody, čichání a poslech, vše s cílem hlubšího vnímání přírody.
Lesní terapie je vhodná zejména pro lidi cítící se ve stresu, přepracované, pod tlakem, nebo trpící vysokým krevním tlakem a špatným spánkem.
Výzkumy potvrzují, že lesní terapie pomáhá zbavit se stresu, zlepšit duševní pohodu a napomáhá k vnitřnímu klidu a rovnováze.
Metoda lesní terapie vznikla v 80. letech v Japonsku.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.