Brána času je součástí projektu “Od renesance k baroku”, který spočíval zejména v rekonstrukci významných památek města.
Brána je postavena z
11 železobetonových prefabrikovaných desek o rozměrech 5,3 x 5,3 m, které byly uloženy do betonových základových kalichů.
Inspirací pro tvůrce stezky bylo jedno z největších filozofických děl světa,
kniha J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce. Při putování
Moravskou Třebovou od renesance k baroku tak s průvodci Všudybudem, Poutníkem a Mámením objevíte kromě architektonických památek také renesanční myšlenky, překvapivě moderní, posunuté do současnosti a věčné. Symbolicky můžete začít v
Bráně času, která stojí u parkoviště pod
zámkem. Její osa jako vinutá spirála mapuje významná data v historii města, a kromě baroka a renesance připomíná symboliku nezvratného plynutí času i spletitý labyrint. Neobvyklá prostorová skulptura je dílem
architektky Markéty Veselé.
Poznejte Bránu času v Moravské Třebové, která je klíčovou částí projektu od renesance k baroku, mapující historii a myšlenky města.
Brána času je součástí projektu 'Od renesance k baroku', který zahrnuje rekonstrukci významných památek v Moravské Třebové. Stojí jako symbolický začátek stezky, která prostupuje městem.
Brána času je postavena z 11 železobetonových prefabrikovaných desek, které byly uloženy do betonových základových kalichů.
Neobvyklou prostorovou skulpturu Brány času vytvořila architektka Markéta Veselá.
Brána času má formu vinuté spirály mapující významná data v historii města a připomíná symboliku plynutí času a spletitého labyrintu.
Návštěvníci mohou objevovat architektonické památky, renesanční myšlenky a moderní interpretace dějin, které jsou prezentovány průvodci Všudybudem, Poutníkem a Mámením.
Projekt byl inspirován filozofickým dílem J. A. Komenského 'Labyrint světa a ráj srdce', které je zastoupeno v myšlenkové a symbolické rovině projekta.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.