Po první světové válce hledaly Františkovy Lázně další možnosti, jak rozšířit léčebné indikace. Byly provedeny první zkušební vrty, s cílem nalézt hlouběji položené prameny vhodné ke koupelím. Podařilo se tak nalézt pramen Glauber IV s nejvyšším obsahem Glauberovy soli na světě.
V místě dnešní Dvorany Glauberových pramenů tak byly objeveny dnešní tři prameny – Kostelní, Glauber III a Glauber IV. Všechny prameny měly vysoký obsah kysličníku uhličitého, Glauber IV nalezený v hloubce 92 m svým obsahem Glauberovy soli vysoko převyšoval podobné známé prameny. Okolí pramenů bylo po prvním zachycení vrtů v roce 1923 upraveno a na pozadí postavilo město malý pavilón ve švýcarském stylu.
Význam všech tří pramenů si však přímo vyžadoval krytou kolonádu nebo dvoranu. Projekt navrhl františkolázeňský stavitel Ernst Engelhardt, autorem pramenných skříní je sochař Adolf Mayerl. Dvorana byla dokončena v roce 1930.
Pramen Glauber IV. vyvěrá ve Dvoraně Glauberových pramenů spolu s Glauber III a Kostelním pramenem, a to pod úrovní terénu. Jedná se o minerální pramen s nejvyšším obsahem Glauberovy soli (Na2SO4.10H2O) na světě. Přístupný v denní dobu, odběr je možný z kohoutků, a to jak studené, tak i ohřáté vody. Teplota pramene je 12,5 °C.
Pramen Glauber III vyvěrá ve Dvoraně Glauberových pramenů spolu s Glauber IV a Kostelním pramenem. Přístupný je v denní dobu, odběr je možný zdarma z kohoutků a to jak studené, tak i ohřáté vody. Teplota vody je 11,5 ºC.
Nový Kostelní pramen je třetím pramenem, který najdete ve Dvoraně Glauberových pramenů. Má sice příjemnou chuť, ale při užívání kyselky se dostaví jeho lehce projímavé účinky.