Cyrilometodějská kaple, na okraji města Valašské Klobouky, byla postavena na památku tisícího výročí příchodu věrozvěstů na Moravu, a to v novogotickém slohu. Autorem výzdoby je Bohumír Lindauer.
Novogotická kaple postavená roku 1863 a stojí na místě, kde podle pověsti svatí bratři procházeli (tzv. uherskou cestou na Velehrad) a kázali. Vnitřek kaple je vyzdoben Lindauerovými obrazy s náměty jejich příchodu na Moravu. Kaple je situována na severním okraji města při silnici.
Bohumír Lindauer se narodil se v Plzni, studoval ve Vídni. Posléze přesídlil na Nový Zéland, kde se sblížil s místními obyvateli – Maory. Zachytil jejich portréty i život na plátno a získal za to vysoké ocenění. Zajímavostí je že, kloboucký soubor Lindauerových prací je nejrozsáhlejším souborem jeho díla u nás.
Kolem kaple byla vysázena řada lip. Vypráví se, že se pod lipami Cyril s Metodějem zastavili, aby si odpočinuli a trochu posvačili. A také zde měli kázat. Kdesti tam prý dokonce zapomněli nůž: kdo ho najde, bude mít velké štěstí!