Cyril a Metoděj byli bratři ze Soluně, kteří přišli na Velkou Moravu v roce 863 a prosadili staroslovanštinu jako jazyk, ve kterém se sloužily mše. Cyril navíc pro západní Slovany vytvořil speciální písmo, zvané hlaholice.
Můžete navštívit místa, kde působili, nebo se zúčastnit populárních poutí a bohoslužeb, které se na jejich počest konají.
Návštěvníci se mohou těšit na ukázky zpracování vlny, kovářství, zpracování kůže, pletení košíků, sedlářství, řezbářství a včelařství.
Přes šedesát mistrů hrnčířů, keramiků, dráteníků, šperkařů a včelařů z České republiky, Slovenska a Polska představují své řemeslo a výrobky.
Mgr. Pavel Kracík hovoří o Vrchu Zebín jako o jednom z nejpozoruhodnějších kopců na Jičínsku, který přitahoval pozornost lidí od pravěku.
Cyrilometodějská pouť na Radhošti je tradiční akce pořádaná na počest slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.
Liturgie se uskuteční přímo v základech velkomoravského kostela z 9. století, kde svaté mše sloužili Konstantin-Cyril a arcibiskup Metoděj.
Slovanské hradiště v Mikulčicích patřilo k nejvýstavnějším opevněným sídlům Velké Moravy a dnes je místo, kde pocítíte dotek dávných dějin naší země.
Trojmezí u Hrčavy je výjimečné tím, že zde můžete vidět panoramu krajin tří států: České, Slovenské a Polské republiky.
Návštěvníci mohou zažít program plný řemesel a soutěží, zúčastnit se workshoppů a zakoupit originální výrobky na historickém tržišti.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.