Zeptejte se někoho, kde leží Slepičí hory a v lepším případě bude přemýšlet, ve kterém státě by to mohlo být. V tom horším si bude myslet, že si z něj tropíte blázny. A jen opravdu skalní turisté nebo odborníci na vlastivědu bez zaváhání odpoví.
Jedná o místní pojmenování
Soběnovské vrchoviny, která je částí Novohradského podhůří. Toto rozlohou nevelké pohoří leží tak trochu ve stínu známějších
Novohradských hor,
Blanského lesa či Třeboňské pánve, které je obklopují. Pro ty, kteří se nechají zlákat jejich kouzlem a vydají se po lesních pěšinách, skrývají nejedno překvapení.
Nejvyšší vrch se jmenuje
Kohout (870 m n. m.), druhý nejvyšší se jmenuje sice
Vysoký kámen (865 m n.m.), ale lidově se mu říká
Slepice. Po červené značce můžete vystoupat na Slepici (Vysoký kámen). Její vrchol je typickou ukázkou zdejšího reliéfu, naleznete tu téměř skalní hradbu z jednotlivých skalisek. Lidově se jim říká
Kuřata. Značka se mezi nimi proplétá jako bludištěm. Na některou ze skal si můžete vylézt, i když z nich výhled není. Najdete tu i dokonalou skalní mísu.
Okolí Slepice porůstá
chráněný suťový smíšený les. Kdysi byla Slepice oblíbeným výletním místem, návštěvníky sem lákala krásná vyhlídka, sestupuje podél skalního hřbetu k osadám Kamenice a Předlesí. Dodnes tu zůstala precizní stezka z poskládaných balvanů, které nahrazují primitivní schodiště.
Je to památka na předešlé generace, které v minulosti zpřístupnily vrchol Slepice tzv.
Nebeskými schody. Ze zarůstajících pastvin jsou krásné pohledy na Slepičí hory, na malé městečko Benešov nad Černou a na pohraniční hradbu Novohradských hor. Kdo chce ale poznat hory celé, měl by navštívit i romantické údolí říčky Černé.