Jedná o místní pojmenování Soběnovské vrchoviny, která je částí Novohradského podhůří. Toto rozlohou nevelké pohoří leží tak trochu ve stínu známějších Novohradských hor, Blanského lesa či Třeboňské pánve, které je obklopují. Pro ty, kteří se nechají zlákat jejich kouzlem a vydají se po lesních pěšinách, skrývají nejedno překvapení.
Nejvyšší vrch se jmenuje Kohout (870 m n. m.), druhý nejvyšší se jmenuje sice Vysoký kámen (865 m n.m.), ale lidově se mu říká Slepice. Po červené značce můžete vystoupat na Slepici (Vysoký kámen). Její vrchol je typickou ukázkou zdejšího reliéfu, naleznete tu téměř skalní hradbu z jednotlivých skalisek. Lidově se jim říká Kuřata. Značka se mezi nimi proplétá jako bludištěm. Na některou ze skal si můžete vylézt, i když z nich výhled není. Najdete tu i dokonalou skalní mísu.
Nebeskými schody na Slepici
Okolí Slepice porůstá chráněný suťový smíšený les. Kdysi byla Slepice oblíbeným výletním místem, návštěvníky sem lákala krásná vyhlídka, sestupuje podél skalního hřbetu k osadám Kamenice a Předlesí. Dodnes tu zůstala precizní stezka z poskládaných balvanů, které nahrazují primitivní schodiště.
Je to památka na předešlé generace, které v minulosti zpřístupnily vrchol Slepice tzv. Nebeskými schody. Ze zarůstajících pastvin jsou krásné pohledy na Slepičí hory, na malé městečko Benešov nad Černou a na pohraniční hradbu Novohradských hor. Kdo chce ale poznat hory celé, měl by navštívit i romantické údolí říčky Černé.
Na severní straně zádumčivá a místy až melancholická krajina s osadami nebo samotami s názvy Kroha, Strouha, Do Parízů ... a na straně jižní prosluněná a plná optimismu. Krajina, která je schopná uspokojit vaši touhu po klidu a harmonii. Z rozhledny jsou vidět za dobrých podmínek nedaleké Novohradské hory a Blanský les s Kletí.
Město Trhové Sviny, které leží na soutoku Trhosvinenského a Farského potoka, je východiskem turistických cest do Slepičích hor, vzdálených necelých 10 km. Od nepaměti bylo město střediskem obchodu této nejjižnější části jižních Čech a jak sám název vypovídá, proslavilo se zejména trhy. Ještě koncem 40. let minulého století se zde pravidelně konaly zvlášť známé trhy s dobytkem. Obchod býval tradičně orientován na Horní a Dolní Rakousko a Trhové Sviny zároveň představovaly důležité obchodní centrum celého okolí.
Ve městě se mimo jiné narodil Dr. Emil Hácha, prezident Československé republiky v letech 1938 – 1939 a státní prezident v období 1939 – 1945. K další významným rodákům patří i hudební skladatel Karel Valdauf, na jehož počest se ve městě pořádá festival dechových hudeb s mezinárodní účastí.