Středisko environmentální výchovy se zázemím pro zážitkové programy na téma přírodního a kulturního dědictví Šumavy vzniklo u informačního centra Národního parku Šumava v Kašperských Horách.
Uvnitř budovy nedaleko
informačního centra najdete
učebny a dílnu s bezbariérovým přístupem. Díky společnému projektu s Národním parkem Bavorský les zde probíhají výukové programy s hlavním tématem „Historie Šumavy a Bavorského lesa“. Součástí programů jsou práce s přírodními materiály. Cílem projektu je
společně prožít a poznat přírodní a kulturní dědictví společného území národních parků a zprostředkovat tak společné tradice prožitkem.
Co nabízíme
- Interaktivní expozici s informacemi o jedinečnosti šumavské přírody
- Promítací sál s kapacitou 40 míst s nabídkou audiovizuálních pořadů s přírodní a historickou tématikou
- Naučnou stezku s úkoly v přírodním areálu u informačního střediska. V IS je možno zakoupit pracovní listy k této stezce
- Dále promítání, přednášky, besedy a jiné vzdělávací akce v rámci programů pro širokou veřejnost.
- V zimě jsou nejoblíbenější akce na sněžnicích, tvořivé dílny a cyklus přednášek s promítáním fotografií z cest po celém světě nazvaný „ Pohledy do krajiny"
- V létě se zaměřujeme na botanické a ornitologické vycházky, pozorování noční oblohy, speciální programy pro rodiče s dětmi, tvořivé dílny, na kterých vyrábíme z přírodních materiálů a představujeme stará řemesla
- IS má bezbariérový přístup – výtah i toaletu
Prozkoumejte přírodní a kulturní dědictví Šumavy v středisku environmentální výchovy v Kašperských Horách s bohatými programy a bezbariérovým přístupem.
Hlavním cílem střediska environmentální výchovy je společně prožít a poznat přírodní a kulturní dědictví národních parků Šumava a Bavorský les a zprostředkovat jejich společné tradice prožitkem.
Středisko nabízí výukové programy, interaktivní expozice, promítací sál s audiovizuálními pořady, naučné stezky, tvořivé dílny, botanické a ornitologické vycházky, pozorování noční oblohy a speciální programy pro rodiče s dětmi.
V budově střediska najdete učebny, dílnu s bezbariérovým přístupem a promítací sál s kapacitou 40 míst.
V zimě se v středisku konají akce na sněžnicích, tvořivé dílny a cyklus přednášek s promítáním fotografií nazvaný 'Pohledy do krajiny'.
V létě středisko pořádá botanické a ornitologické vycházky, pozorování noční oblohy a tvořivé dílny, na kterých se vyrábí z přírodních materiálů a představují stará řemesla.
V informačním středisku je možno zakoupit pracovní listy k naučné stezce.
Středisko má bezbariérový přístup, včetně výtahu a toalety pro snazší přístup pro všechny návštěvníky.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.