Pokud vás zajímá historie bílého sportu v Krkonoších a Podkrkonoší, doporučujeme návštěvu nově otevřeného Muzea lyžování v Dolní Branné. Muzeum vzniklo v nejstarší zachovalé stavební památce obce, více než čtvrt tisíciletí staré roubence čp. 1.
Krásná budova prošla kompletní rekonstrukcí a umožnila vznik zajímavého muzejního stavení o třech podlažích včetně suterénu, dříve sklepa a chléva, který byl upraven do podoby muzejní kavárny.
Expozice je věnována celoživotní sbírce skijáckých, sáňkařských a bruslařských artefaktů, které s láskou a zájmem pečlivě shromáždil a opečovával kantor a trenér lyžařů, místní občan
Aleš Suk.
Muzeum umožňuje náhled do
vývoje zimních sportů a turistiky, představuje výrobky místních řemeslníků (kolářů, kovářů, ševců, sedlářů) jež překvapí unikátním a kouzelným provedením a připomíná podmínky, ve kterých se zrodila mimořádná sportovní vítězství ve světových pohárech, na mistrovstvích světa a zimních olympijských hrách.
Síň slávy s medailemi, poháry či dantesy představuje i výzbroj a ceny nejenom Bohumila Hanče, ale i současných krkonošských sportovců.
Objevte historii lyžování a zimních sportů v Muzeu lyžování Dolní Branná, umístěném v historické roubence s muzejní kavárnou.
Muzeum bylo otevřeno nedávno, avšak specifické datum otevření není v textu uvedeno.
Muzeum se nachází v nejstarší zachovalé stavební památce obce Dolní Branná, více než čtvrt tisíciletí staré roubence čp. 1.
Expozice muzea obsahuje sbírku skijáckých, sáňkařských a bruslařských artefaktů, které shromáždil místní kantor a trenér lyžařů, Aleš Suk.
Expozice představuje výrobky místních řemeslníků, jako jsou koláři, kováři, ševci, a sedláři a jsou charakteristické unikátním a kouzelným provedením.
Ano, v suterénu, který sloužil dříve jako sklípek a chlív, je nyní upravená muzejní kavárna.
Muzeum umožňuje náhled do vývoje lyžování, sánkování a bruslení.
Síň slávy ve muzeu obsahuje nejen medaile a poháry Bohumila Hanče, ale i významné předměty současných krkonošských sportovců.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.