Technické a dokumentační muzeum Pražské energetiky působí ve zrekonstruovaných prostorách holešovické rozvodny. Mapuje bohatou historii výroby, rozvodu a distribuce elektřiny od počátku minulého století až po současnost.
V rozsáhlé expozici na výstavní ploše o rozloze téměř 500 m2 rozmístěné v několika podlažích najdete zařízení vysokého a nízkého napětí, měřicí přístroje, pracovní a ochranné pomůcky i písemné doklady technického charakteru dokumentující historii elektrifikace Prahy. Jsou zde vystavena například schémata sítí, stavební plány, fotografie zařízení, veřejnoprávní doklady, staniční seznamy, historické učebnice, technické normy a podobně.
Expozici doplňuje i výstavka dokumentující aktivity nepoctivých "odběratelů" – neplatičů.
Mezi další unikáty patří mincovní elektroměr – jedno z nejspravedlivějších zařízení svého druhu: dodává elektřinu (a rozsvítí žárovku) přesně v takovém množství, kolik mincí do něj odběratel vhodí. Za zmínku jistě stojí i kufřík s léčivým přístrojem Ozonit, který proslavila scéna z legendárního filmu Postřižiny. A neméně legendární je původní ovládací pult z rozvodny Jih, který obsluhoval tatínek Zdeňka Svěráka, kterého nádherně ztvárnil pan Svěrák v osobě Tranďáka v Obecné škole.
Najdete zde i rozšířenou expozici drobných elektrospotřebičů a také nově doplněnou kolekci starých telefonních přístrojů. Sbírka obsahuje přes 100 telefonů, z nichž nejstarší je z roku 1920. Jedná se o atraktivní kolekci, která kromě modelů používaných v naší společnosti obsahuje i mnoho unikátů. Zcela jedinečná – a to nejen v českém prostředí – je možnost vidět v holešovické rozvodně původní zapouzdřený rozvaděč 110 kV, včetně řezů jednotlivých komponentů, v kontrastu s pohledem na nový rozvaděč Areva. Celý prostor se podařilo doplnit o ukázky kabelů a kabelovou spojku VVN, starý mapový dispečerský panel, měřicí techniku, ochrany a další prvky technologie.
Muzeum se nachází 200 m od Nádraží Holešovice, na stejnojmenné stanice metra "C". Vchod je z ulice Vrbenského.