Naučná stezka má sedm zastavení a seznámí vás s dějinami, pověstmi, historickými mapami a vznikem stabilního katastru na jižní Moravě. Zavede vás na úsek historické hranice milotického a buchlovského panství, kde se dochovalo na 20 hraničních kamenů z 18. st. Vhodná pro rodiny s dětmi i seniory.
Naučná stezka
Po hranici je přístupná z Kameňáku, Zavadilky i Čeložnic. Její součástí jsou tři informační panely, které se nacházejí mimo
značenou trasu. Jeden naleznete v kyjovském informačním centru, druhý se nachází na čeložnických
Pastviskách a třetí na úpatí Bradla u Moštenských kamenů. Vzdálenost od panelu I. k VII. je přibližně 3,6 km. Zpět k výchozímu bodu jako okruh měří 5,8 km.
Hraniční kameny jsou v oblasti ochrany a péče ze strany státu tak trochu opomíjeny a dochovaly se jen díky citlivému přístupu místních
revírníků, lesních zaměstnanců a nadšenců, kteří si vážili práce svých předchůdců.
Objevte historii a legendy jižní Moravy na naučné stezce Po hranici. Osvojte si vzácné znalosti o katastru prostřednictvím historických hranic a kamenů.
Naučná stezka Po hranici je trasa s sedmi zastaveními, která vás seznámí s dějinami, pověstmi, historickými mapami a vznikem stabilního katastru na jižní Moravě.
Na stezce se nacházejí historické hranice milotického a buchlovského panství s více než 20 hraničními kameny z 18. století.
Ano, naučná stezka je vhodná pro rodiny s dětmi i pro seniory.
Na stezce jsou tři informační panely umístěné mimo značenou trasu – jeden v kyjovském informačním centru, druhý na čeložnických Pastviskách a třetí u Bradla.
Celková délka stezky od panelu I. po panel VII. je přibližně 3,6 km a jako okruh zpět k výchozímu bodu měří 5,8 km.
Hraniční kameny jsou částečně opomíjeny státem, ale díky citlivému přístupu místních revírníků, lesních zaměstnanců a nadšenců si uchovaly svůj původní charakter.
Naučná stezka Po hranici je přístupná z Kameňáku, Zavadilky i Čeložnic.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.