Dominantou Frýdlantu je neorenesanční radnice, která byla vybudována v letech 1893-1896 podle projektu vídeňského architekta Franze Neumanna, tvůrce radnice v Liberci.
V soutěži, kterou pořádá Moravské hospodářství pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj a Svazu města a obcí ČR, se rozhodovalo ve dvou kategoriích – nejkrásnější obecní úřad a nejkrásnější radnice. Na internetu se do hlasování zapojilo přes 20 000 lidí a Frýdlantu uteklo třetí místo jen o 50 hlasů. Při rozhodování odborné komise však tato jedinečná stavba neměla konkurence. Ačkoli podle hlasování na internetu se tato stavba umístila až na čtvrtém místě, renomovaní architekti rozhodli, že se jedná o nejkrásnější budovu radnice v Česku. Řeč je o radnici ve Frýdlantu.
Podle některých zpráv existovala radnice ve Frýdlantu již v roce 1532. Dřevěné stavení na kamenných základech stálo pravděpodobně uprostřed náměstí, v místě dnešní kašny.
S výstavbou radnice, tak jak ji známe dnes, se započalo v roce 1893, o čemž svědčí letopočet na nároží radniční věže. Návrh budovy vypracoval vídeňský architekt Franz von Neumann, který projektoval i libereckou radnici. Stavba měla ukazovat sílu frýdlantského průmyslu, jehož představitelé realizaci projektu dotovali.
Výstavba trvala tři roky a nová budova byla slavnostně otevřena 18. 8. 1896. Letos tedy oslavila budova frýdlantské radnice 120 let své existence. Je postavena ve stylu německé novorenesance z hrubých komínových neomítnutých cihel. Omítnuty jsou pouze na nádvoří. Římsy, štíty a ozdoby jsou vytesány z pískovce. Rohová věž je vysoká 48 m. Exteriér zdobí sochy Spravedlnost a Obětavost, v hale je pak umístěna busta Albrechta z Valdštejna sochaře Heinricha Scholze.
Dnes v radnici kromě správy města sídlí ve druhém poschodí i Městské muzeum Frýdlant. Kromě nejkrásnější radnice v Čechách musí každý návštěvník města vidět také hrad a zámek Frýdlant, kde se ukrývá nejstarší expozice ve střední Evropě.