ÚvodAktuality50 tipů, kde uvidíte nejkrásnější novorenesanční skvosty Česka
Památky

50 tipů, kde uvidíte nejkrásnější novorenesanční skvosty Česka

Radnice, vily, divadla, muzea, školy, veřejné budovy, koncertní síně – to jsou nejčastější typy budov, které byly postaveny v novorenesančním slohu. Historizující umělecký sloh 2. poloviny 19. století vychází z renesance. Přezdívá se mu také „měšťanský“ neboť koncem 19. století se stala architektům velkých měst inspirací právě italská renesance. V novorenesanci se objevují i secesní prvky. Charakterizuje ji především symetrie, štukatury, sloupy, pilastry a arkády. Kudy z nudy vám přináší tipy na zajímavá místa, kam se vypravit za krásou exteriérů novorenesančních budov.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.
Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách Památky

Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839-1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.

Novorenesanční krnovská radnice Památky

Novorenesanční krnovská radnice

Dnešní radnice tak jak je zachována, byla vystavěna v roce 1901-1903 podle plánů vídeňského architekta Moritze Hintragera. Stavba byla realizována Ernestem Latzelem a Aloisem Geldnerem. Budova stojí na místě, kde stávala radnice z 16. století.

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička Kultura

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Novorenesanční budova gymnázia v Litovli Památky

Novorenesanční budova gymnázia v Litovli

Novorenesanční budova se tyčí nad hladinou rybníka ve Smetanových sadech.

Palác Žofín na Slovanském ostrově v Praze Památky

Palác Žofín na Slovanském ostrově v Praze

V paláci Žofín na Slovanském ostrově se konají důležitá společenská setkání, kongresy, koncerty či plesy. Velký sál paláce Žofín pravidelně hostí největší osobnosti z ekonomického, politického a kulturního života od nás i ze zahraničí.

Holešovická tržnice – bývalá pražská jatka Památky

Holešovická tržnice – bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 – 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.

Divadlo Na Vinohradech – jedna z předních uměleckých scén v Praze Kultura

Divadlo Na Vinohradech – jedna z předních uměleckých scén v Praze

Divadlo na Vinohradech je jedna z hlavních činoherních scén v Praze, které bylo slavnostně otevřeno 24. listopadu 1907. Prvním představením byla hra Jaroslava Vrchlického Godiva. Divadlo patří k prestižním pražským scénám a jeho soubor tvoří přední čeští herci.

Besední dům v Brně – sídlo brněnské filharmonie Památky

Besední dům v Brně – sídlo brněnské filharmonie

Besední dům patří mezi nejvýznamnější brněnské stavby v historickém centru města. Je to kulturní stánek, k jehož nezaměnitelnému významu přispívá skutečnost, že se jedná o působiště výjimečného hudebního skladatele a dirigenta Leoše Janáčka.

Novorenesanční radnice Frýdlant Památky

Novorenesanční radnice Frýdlant

Dominantou Frýdlantu je neorenesanční radnice, která byla vybudována v letech 1893-1896 podle projektu vídeňského architekta Franze Neumanna, tvůrce radnice v Liberci.

Novorenesanční budova školy a záložny v Přelouči Památky

Novorenesanční budova školy a záložny v Přelouči

Dominantou Přelouče se na přelomu 19.–20. století staly novorenesanční budovy na náměstí – základní škola (1880–1881) a budova Záložny (1899–1901).

Windischgrätzova jízdárna ve Světcích u Tachova Památky

Windischgrätzova jízdárna ve Světcích u Tachova

Nedaleko Tachova leží jízdárna Světce, oblíbené místo pěších i cyklovýletů, kde kromě kláštera a ruin bývalého kostela přestavěného na zámek, můžete vidět monumentální stavbu jízdárny z 2. poloviny 19. stol. Jízdárna je po vídeňské jízdárně druhou největší ve střední Evropě.

Lannova vila v Bubenči Památky

Lannova vila v Bubenči

Vila Lanna byla vybudována v roce 1872 v novorenesančním slohu významným průmyslovým podnikatelem a sběratelem uměleckých památek Vojtěchem Lannou jako letní odpočinkové sídlo. Budova je zvenčí zdobená freskami.

Gröbeho vila – letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze Památky

Gröbeho vila – letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Dvoupatrová novorenesanční vila na Praze 2 postavená na náhorní rovině nad údolím Botiče je nápadnou dominantou při pohledu od Vršovic a Nuslí. Pražský průmyslník Moritz Gröbe byl společníkem firem Lanna a Šebek, které držely prim v železničních spojích, budování tratí a produkci železa v Čechách.

Pohádkový zámek Stránov Památky

Pohádkový zámek Stránov

Novorenesanční zámek Stránov najdete v obci Jizerní Vtelno nedaleko Mladé Boleslavi. O tom, proč bývá zámek označován za jeden z nejpohádkovějších zámků České republiky, se můžete přesvědčit sami. Stále zde ale probíhají částečné rekonstrukce interiérů i exteriérů.

Letenský zámeček – výletní restaurace na Letné Památky

Letenský zámeček – výletní restaurace na Letné

Zámeček byl vystavěn v roce 1863 jako výletní restaurace pro mětskou smetánku, která chodila na procházky do Letenských sadů. Stavba je postavena v novorenesančním stylu. I v současné době se zde nachází restaurace.

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna Kultura

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha, divadlo s operním a baletním souborem, patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Hlavní událostí operní sezony 2020 bylo znovuotevření Státní opery po její několikaleté generální rekonstrukci.

Novorenesanční radnice v Náchodě Památky

Novorenesanční radnice v Náchodě

Nová novorenesanční radnice, byla postavená v letech 1902-04, podle projektu arch. Františka Podhájského. Je to nárožní budova s 46 m vysokou hodinovou věží s arkádovým vyhlídkovým ochozem a čtyřmi oblouky podloubí. V horní třetině věže je zavěšen hodinový stroj pohánějící věžní hodiny.

Národní dům na Vinohradech Památky

Národní dům na Vinohradech

Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894, patří společně s Divadlem na Vinohradech a kostelem svaté Ludmily k dominantám náměstí Míru.

Lázeňský dům Savoy Františkovy Lázně Lázně a wellness

Lázeňský dům Savoy Františkovy Lázně

Poznejte unikátní františkolázeňšké přírodní zdroje a nechte na sebe působit jedinečné léčivé účinky přírodní léčivé vody, slatiny a plynu. Lázeňský dům Savoy je jedním z prvních tradičních lázeňských hotelů přímo v centru Františkových Lázní.

Novorenesanční radnice v České Těšíně Památky

Novorenesanční radnice v České Těšíně

Dominantou náměstí ČSA je budova radnice, postavená v novorenesančním slohu. Architektem byl Vilém Richter z Ostravy, stavbu realizovala firma Eugena Fuldy v letech 1928-1929.

Zámek Chotoviny Památky

Zámek Chotoviny

Novorenesanční zámek poblíž Tábora zaujme nejen svým příjemný a sympatickým svou pohádkovou atmosférou a velkým dendrologicky vysoce ceněným parkem. V současné době je nepřístupný.

Dům kultury Slavie v Českých Budějovicích Kultura

Dům kultury Slavie v Českých Budějovicích

KD Slavie v Českých Budějovicích je nemovitou kulturní památkou. Jedná se o jednu z prvních novorenesančních budov ve městě, postavenou v letech 1871–1872. Dvoupatrovou čtyřbokou stavbu realizoval českobudějovický inženýr Karl Schmidt podle návrhu pražského architekta Ignáce Ullmanna.

Suchardův dům – Městské muzeum Nová Paka Kultura

Suchardův dům – Městské muzeum Nová Paka

Muzeum v Nové Pace má vlastní historickou expozici a výstavní prostory v bývalém rodinném domě uměleckého rodu Suchardů.

Zámek Strážnice – Národní ústav lidové kultury Památky

Zámek Strážnice – Národní ústav lidové kultury

Zámek, obklopený rozsáhlým parkem je ozdobou města Strážnice. Stálý prohlídkový okruh s historickou knihovnou a nově otevřená zámecká kaple s vysoce cenným oltářem.

Klicperovo divadlo v Hradci Králové Kultura

Klicperovo divadlo v Hradci Králové

Novorenesanční budova s klasicistními prvky od architekta Viktora Weinhengsta byla zbudovaná v letech 1884-85. Společně s ostatními přilehlými budovami sloužící divadlu vytváří krásný divadelní areál.

Muzeum Bedřicha Smetany v Praze Kultura

Muzeum Bedřicha Smetany v Praze

Budova muzea se řadí k nejkrásnějším novorenesančním stavbám v Praze. Nalézá se v sousedství Karlova mostu a náleží ke komplexu budov dřívějších Staroměstských mlýnů. Je odtud jedinečný pohled na řeku Vltavu a panorama Pražského hradu.

Bývalý Dreherův pivovar v Žatci Památky

Bývalý Dreherův pivovar v Žatci

Velký exportní pivovar známého pivovarníka Antona Drehera se řadil k největším v republice. Byl nesmyslně zrušen krátce po znárodnění v roce 1951. V současné době se uvažuje o jeho celkové rekonstrukci.

Novorenesanční radnice s věží ve Frenštátě pod Radhoštěm Památky

Novorenesanční radnice s věží ve Frenštátě pod Radhoštěm

Tato novorenesanční budova měla stejně jako ta předcházející původně sloužit škole. K tomuto účelu byla přikoupena sousední parcela. V novém objektu budovy byla zřízena také spořitelna, strážnice a obchod.

Budova radnice ve Vítkovicích Památky

Budova radnice ve Vítkovicích

Neogotická stavba vídeňského architekta Maxe von Ferstela je jednou z dominant náměstí. Budova je postavena z režného zdiva a v tzv. vítkovickém stylu, s novogotickými, novorenesančními, barokními a románskými prvky.

Katedrála Božského Spasitele v Ostravě Památky

Katedrála Božského Spasitele v Ostravě

Tato trojlodní novorenesanční bazilika je po velehradské bazilice druhým největším chrámem na Moravě a ve Slezsku. Zdobí ji dvě 67 m vysoké věže z roku 1889, které byly postaveny podle projektu Gustava Meretty. Jedná se o druhý největší chrám na Moravě.

Dům Bellevue na Smetanově nábřeží v Praze Památky

Dům Bellevue na Smetanově nábřeží v Praze

Bohatě zdobený dům ve stylu nizozemské neorenesance na Smetanově nábřeží v Praze získal své pojmenování z francouzštiny podle svého umístění, které nabízí výjimečný výhled na Hradčany a řeku. Spojení slov "belle vue" lze přeložit jako "krásná vyhlídka".

Historická budova Adalbertinum v Hradci Králové Památky

Historická budova Adalbertinum v Hradci Králové

Kulturní dům Adalbertinum byl postaven na konci 19. století. Ačkoliv se využití budovy za více jak 100 let několikrát změnilo, sál a restaurace svému původnímu účelu slouží pořád.

Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem Kultura

Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem

Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem slouží jako kulturní zařízení města. Název dům nese po Václavovi Hankovi.

Regionální muzeum v Chrudimi Kultura

Regionální muzeum v Chrudimi

Regionální muzeum v Chrudimi spravuje bohatý sbírkový fond z oboru regionální vlastivědy, přírodních věd a výtvarného umění. V expozicích představuje regionální historii, umělecké řemeslo, lidový nábytek a plakáty významného secesního malíře Alfonse Muchy.

Západočeské muzeum v Plzni Kultura

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni spravuje více než dva miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti. Novorenesanční budova muzea byla postavena v letech 1896 -1899 podle návrhu Josefa Škorpila a dodnes patří k nejkrásnějším dominantám historického jádra Plzně.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích Kultura

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech Lázně a wellness

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Zámeček – Larischova vila v Pardubicích Památky

Zámeček – Larischova vila v Pardubicích

Zámeček Pardubice nebo také „Larischova vila“ – více než stodvacetiletý novorenesanční skvost s bohatou, leč smutnou historií – najdeme v Pardubicích. Československá obec legionářská zde hodlá vytvořit muzeum heydrichiády a muzeum domácího a zahraničního odboje a postupně zámeček revitalizuje.

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě Kultura

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě

Objevte místo, které inspirovalo jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů! Ve Vysoké u Příbramě našel na více než 20 let svůj druhý domov Antonín Dvořák. Novorenesanční zámeček s rozlehlým parkem je otevřen celoročně.

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci Kultura

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

Divadlo Františka Xavera Šaldy v Liberci tvoří dvě scény, Šaldovo divadlo a Malé divadlo, na kterých hrají soubory činohry, opery a baletu. Vybrat si můžete z bohaté nabídky představení.

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře Kultura

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře

Táborské divadlo je středoevropskou raritou. Má jediné jeviště s dvěma pravoúhle připojenými hledišti. Menší z nich, které se nalézá v historické budově, je určeno pro komorní představení. Tuto neobvyklou podobu budova získala po generální rekonstrukci v 60. letech minulého století.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni Kultura

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Takzvané Velké divadlo je živoucím kulturním centrem Plzně i celého Plzeňského kraje. Každoročně uvádí okolo osmnácti činoherních, operních, baletních, operetních i muzikálových premiér.

Vinohradská vodárenská věž Památky

Vinohradská vodárenská věž

Vinohradská vodárenská věž je výraznou dominantou v pražském panoramatu. V různých časových obdobích odtud byla dodávána voda i Žižkovu, Strašnicím, Vršovicím, části Nuslí a Pankráce. Svému původnímu účelu sloužila vodárna až do roku 1962.

Zámek Průhonice – neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku Památky

Zámek Průhonice – neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Průhonický zámek několik kilometrů jihovýchodně od Prahy je otevřen veřejnosti pouze částečně. Zpřístupněna je zde expozice Průhonický zámek a park – dílo přírody a lidského ducha, pamětní síň zakladatele parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy. Ostatní prostory využívá Akademie věd ČR.

Novorenesanční radnice v Liberci – klenot města pod Ještědem Zážitky

Novorenesanční radnice v Liberci – klenot města pod Ještědem

Liberecká radnice patří k nejcennějším památkám ve městě. Honosná novorenesanční budova byla postavena v roce 1893 podle projektu vídeňského architekta F. Neumanna.

Goldschmidtova vila v Hořicích Památky

Goldschmidtova vila v Hořicích

Slavnou Goldschmidtovu vilu postavil v roce 1891 místní židovský továrník. V současné době probíhá rekonstrukce, která bude respektovat ráz původní novorenesanční vily toskánského typu.

Palác Liebieg v Liberci Památky

Palác Liebieg v Liberci

Rodinná vila vznikla přestavbou klasicistního domu Ferdinanda Römhelda mezi lety 1871–1872. V letech 1953–2014 zde sídlila Oblastní galerie v Liberci. V současné době objekt prošel přestavbou, slavnostně se otevřel návštěvníkům 3. června 2023 a bude sloužit jako komunitní centrum.

Rudolfinum – sídlo České filharmonie a galerie současného umění Kultura

Rudolfinum – sídlo České filharmonie a galerie současného umění

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.

Novorenesanční radnice Hustopeče Památky

Novorenesanční radnice Hustopeče

Novorenesanční radnice na Dukelském náměstí byla postavena v letech 1905-1906 podle projektu profesora německé techniky v Brně Ferdinanda Hracha.

 Lékárna U Černého orla ve Vidnavě Památky

Lékárna U Černého orla ve Vidnavě

Lékárna se nachází v přízemí novorenesančního domu z pol. 19. století na náměstí Míru ve Vidnavě.

Pelléova vila v Praze 6 Bubenči Kultura

Pelléova vila v Praze 6 Bubenči

Spolek Porte otevřel v Pelléově vile novou galerii, kulturní centrum a kavárnu. V přízemí se otevřela seniorská Fresh Akademie, dále zde nechybí možnost přihlásit se do jazykových kurzů, či navštěvovat výtvarnou přípravku. Mladé páry si ve zdejší obřadní síni mohou říci své ano.

Vodárenská věž Letná Památky

Vodárenská věž Letná

Letenská vodárna je 26 metrů vysoká pětipodlažní vodárenská stavba postavená v novorenesančním slohu. Stanová střecha oplývá vikýři, na špičce střechy je v nástavbě umístěn hodinový stroj. V posledním patře se nachází vnější ochoz umístěný na krakorcích.

Historický vodojem Vidim Památky

Historický vodojem Vidim

Vodojem stojící na místě, kde byl roku 1902 realizován hlubinný vrt 212 metrů. Dnes už nefunkční a přeměněno na luxusní obytný dům.

Novorenesanční radnice ve Frýdlantu nad Ostravicí Památky

Novorenesanční radnice ve Frýdlantu nad Ostravicí

Novorenesanční budova postavená Katolickou besedou v roce 1894 jako Národní dům.

Novorenesanční radnice v Tišnově Památky

Novorenesanční radnice v Tišnově

Radnice v Tišnově bývala původně dřevěná, až v roce 1771 byla vystavěna z kamene. Původní budova radnice ze 16. století byla v roce 1905 nahrazena novostavbou podle projektu brněnského architekta Vladimíra Fischera ve stylu pozdního historismu.

Budova Hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze Památky

Budova Hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze

Jde o rozsáhlou novorenesanční budovu vzniklou v letech 1871 – 1874 a následně rozšiřovanou. Roku 1998 byla vyhlášena národní kulturní památkou.

Heroldovy sady – Rangherka Příroda

Heroldovy sady – Rangherka

Jedná se o nejznámější park ve Vršovicích. Nachází se zde novorenesanční budova Vršovického zámečku, zvaná jako Rangherka.

Nuselská radnice Památky

Nuselská radnice

Nuselská radnice je krásná novorenesanční stavba v Táborské ulici na Praze 4. Byla postavena mezi lety 1908 až 1909 podle návrhu architekta Antonína Turka. Dnes slouží jako reprezentační část Obvodního úřadu Městské části Praha 4.

Další aktuality

Holandsko v Česku: dům, zahrady, větrné mlýny, sýry, dřeváky i keramika

Rozkvetlé tulipány, větrné mlýny, vodní kanály, sýry a dřeváky: tak znají Holandsko turisté. Víte, že holandské stopy objevíte i u nás? V Kroměříži můžete obdivovat Holandskou zahradu, ve Veltrusech Holandský domek a větrných mlýnů stojí po Česku tolik, že je nespočítáte ani na prstech obou rukou.
2. červenec 2025 6:08
Památky

Česko ve filmu: Osada Havranů, Karel Zeman a české filmy o pravěku

Zkuste na chvíli odložit smartphone, zapomenout na klimatizaci a skočit zpátky o pár tisíc let. Do doby, kdy se lidé domlouvali spíš pokřikem než mobilem, místo Uberu používali vlastní nohy, a jejich šatník se skládal hlavně z kožešin a pazourků. Tohle je pravěk – a český film si na něj docela potrpí. S Kudy z nudy se dostanete mezi mamuty, do Osady Havranů anebo k Lovcům mamutů.
1. červenec 2025 9:14
Památky

Archeologické léto nabízí procházky na archeologické lokality s odborníky

Archeologické léto probíhá i letos a příznivce archeologie a historie zve na zajímavé akce, během nichž odborníci odkrývají příběhy minulosti v akcích pro veřejnost po celé republice. Zájemci se můžou vydat na hrady, hradiště, pohřebiště, do archeoparků nebo navštívit právě probíhající výzkumy. Na více než 250 prohlídek je třeba se objednat předem, Archeologické léto probíhá během prázdnin 2025 a potrvá až do poloviny září 2025.
30. červen 2025 11:00
Památky

Vydejte se na výlet po stopách dávných Slovanů!

Poznejte dávnou historii českého území. Legenda o praotci Čechovi vypráví o zemi pusté, neobývané, mlékem a strdím oplývající. Pravda ovšem vypadá zcela jinak. Slovanské kmeny nepřišly na neobydlené území, ale usadily se na místech, kde již v minulosti žili Keltové a Germáni. Kudy z nudy vás dnes zve na výlet do míst, která souvisí se starodávnými legendami, slovanskými rituály a prvními kmenovými hradišti.
29. červen 2025 10:06
Památky

Věda a historie není nuda: staré lomy jako skvělá místa k výletům

Jak se mění české lomy? Kdysi ponurá měsíční krajina, dnes atraktivní koupání, zajímavá příroda, skvělá místa k odpočinku anebo naučné stezky: tak vypadá nový život starých povrchových lomů. Z několika stovek jsme na Kudy z nudy vybrali pouhý zlomek, ale věřte, že všechna vybraná místa stojí za návštěvu a bližší prozkoumání.
29. červen 2025 7:36
Památky

Zámky o prázdninách vítají děti: přijďte na pohádkovou prohlídku

Vydejte se s dětmi na výlet do minulosti a poznejte hrady oživlé historií a pohádkami. Portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů na hrady a zámky, kde si děti užijí prázdninová dobrodružství!
27. červen 2025 6:00
Památky

Kam se vydat na výlet na hrady a zámky, kde není o prázdninách v pondělí zavřeno?

Čas prázdnin, a s ním i nárůst návštěvníků na hradech a zámcích, vedl kastelány k rozšíření otevírací doby. Právě s ohledem na dobu dovolených zůstane letos řada objektů otevřena i v pondělí. Jedná se například o zámky Lednice, Sychrov, hrad Trosky nebo hospitál Kuks. Otevřeno má ale i řada soukromých hradů a zámků.
24. červen 2025 7:07
Památky

Čtrnáct krajů & čtrnáct tipů: nejúžasnější poklady České republiky

Objevování historie, touha po dobrodružství a také fantastické příběhy o náhodách: to všechno provází úžasné české poklady. Pojďte s Kudy z nudy prozkoumat nejcennější poklady České republiky! Možná vás překvapí, že to nemusí být jen zlaté koruny, mince a šperky, ale také lebky, meče anebo láhve starého vína.
23. červen 2025 11:00
Památky