Jedná se o dílo vytvořené v uměleckém stylu "Mutoid Waste". Tento výtvarný směr používá jako materiál různé druhy odpadů, nejčastěji jde ale o staré stroje, jejich součásti a kovy určené k recyklaci.
Autor Dračího trůnu Petr Vaněk o svém díle říká: "Mně tento způsob tvorby naprosto uchvátil, je úžasné vdechnout život vysloužilému materiálu, který někdo hodil do starého železa, a dát mu tak nový význam nebo poselství.
Takřka všechny mé práce vznikají na místě bez předchozích návrhů, nikdy totiž netuším, jaký kousek se mi zalíbí a zda se jeho použitím nezmění i celkový vzhled. Jednotlivé části se snažím neupravovat a použít je tak, jak jsou, někdy ovšem není na výběr, například kvůli pevnosti a celistvosti konstrukce.
Ve stejném duchu se nese i toto dílo, které je kompletně zhotoveno z ocelových zbytků, po laserovém vypalování dílů. Celá konstrukce se skládá z drobných fragmentů cca sedmi tvarů, které jsou téměř bez úprav kombinovány a svařovány až do výsledné podoby, která ještě odráží moji posedlost biomechanikou."
Dílo Dračí trůn je umístěno v nice u Městského paláce Templ v Mladé Boleslavi a stalo poutačem a nedílnou součástí muzejní expozice Zároveň je interaktivním prvkem. Návštěvníci se mohou na trůn posadit a vyfotit se.
Poznejte Dračí trůn, umělecké dílo v Mladé Boleslavi, vytvořené z recyklovaných materiálů ve stylu 'Mutoid Waste'. Interaktivní prvek expozice.
Dračí trůn je umělecké dílo vytvořené umělcem Petrem Vankem v uměleckém stylu 'Mutoid Waste', které je umístěno v Mladé Boleslavi.
Pro výrobu byly použity různé druhy odpadů, zejména staré stroje, jejich součásti a kovy určené k recyklaci.
Návštěvníci se mohou na Dračím trůnu posadit a vyfotit se.
Dračí trůn je umístěn v nice u Městského paláce Templ v Mladé Boleslavi.
Hlavním účelem Dračího trůnu je posloužit jako vizuálně zajímavý a interaktivní prvek muzejní expozice.
Petr Vaněk vytváří bez předchozích návrhů, využívající materiály v jejich původní formě a svařuje je do konečného tvaru.
Dračí trůn reprezentuje umělecký styl 'Mutoid Waste', který využívá recyklované materiály pro tvorbu uměleckých děl.
Jeho tvůrčí proces je jedinečný v používání náhodně vybraných materiálů, které formují dílo bez předem daných plánů.
Pro sestavení byla použita technika svařování ocelových fragmentů získaných laserovým vypalováním.
Dračí trůn odráží umělcovu posedlost biomechanikou a je sestaven z různě tvarovaných fragmentů.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.