Plavecký areál v Českých Budějovicích se skládá z plaveckého stadionu – 50 m bazénu a venkovní plovárny. V kryté části je možno nalézt skokanskou věž, páru a restauraci. V části letní plovárny je k dispozici odpočinková travnatá plocha, plavecký i dětský bazén, atrakce včetně skluzavky.
Pro návštěvníky
plaveckého stadionu v
Českých Budějovicích je k dipsozici
bazén 50 x 21 metrů, dětský bazén (25 x 18 m) a
skokanský bazén s krytým tobogánem. Dále zde najdete
vířivku a nechybí ani
pára. V areálu jsou posyktovány také doplňkové služby –
sauna, masáže,
fitness,
restaurace s terasou a bufetem, kadeřnictví, kosmetika.
Letní plovárna na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích byla otevřena v roce 1933. Celkovou přestavbu ostrova a sportovní zařízení projektoval přední českobudějovický architekt
ing. arch. Karel Chochola. Ve venkovní plovárně můžete využít
dva bazény – padesátimetrový pro plavce a menší pro neplavce,
brouzdaliště s věncem venkovních sprch, solária,
písčitou i travnatou pláž a komplex dřevěných šaten. Nově zde byly vybudovány i
obří skluzavky a součástí areálu je i
restaurace s terasou.
Stavba plaveckého stadionu je od září 2017
prohlášena kulturní památkou. Plavecký stadion navržený významným jihočeským architektem Bohumilem Böhmem patří ke špičce sportovních staveb u nás.
Stavbu tvoří unikátní oválná plovárenská hala, před níž je předsazeno dlouhé nízké křídlo. Výjimečnost haly spočívá v její
technicky náročné konstrukci zavěšené lanové střechy, která má tvar hyperbolického paraboloidu. Svým moderním řešením provozu a vnitřním uspořádáním patřil plavecký stadion ve své době k evropské špičce.
Ke stadionu patří
socha Odpočívajícího plavce od českokrumlovského sochaře Stanislava Zadražila. Od roku 1970 se nachází na prostranství před stadionem a tvarově souzní s jeho architekturou.