Součástí areálu je nejen pivovar, ale zároveň pivovarská restaurace, pivní lázně a Málkova čokoládovna. Pivní lázně nabízejí pivní koupele, čokoládové zábaly či Tibetské masáže. Rožnovský pivovar organizuje také komentované prohlídky pivovarské technologie.
Místo, které dýchá historií. Zdi pivovaru pamatují čtrnácté století, kdy byl vystaven Rožnovský hrad. Z jeho zdiva pak roku 1712 vzniknul
Rožnovský pivovar. Během času se vystřídal v majetku šlechtických rodů Kinských, Žerotínů, Furstengergů, Popperů, Guttmannů a Rothschildů. Dnešní historie se píše roku
1908, kdy pivovar zakoupil od
barona Rothschilda sládek Albert Málek. Pan Málek vystudoval pivovarnickou a sladovnickou školu ve Vídni, poté se odebral do znojemského a želetavského pivovaru, kde se zamiloval do dcery majitele hraběnky Anny Camel z hraběcího rodu Hardeggerů. Často jezdili do
Rožnova, které tehdy byly vyhlášené
klimatické lázně a z věna svému muži zakoupila od barona Rothschilda Rožnovský pivovar. Pivovar vzkvétal, začal vyvážet zejména
černé pivo na císařský dvůr. Pivovar zdědila dcera Heda s manželem, který zemřel velmi mlád.
Rok 1948 expanzi pivovaru ukončil. Pivovar byl
znárodněn a předán do národní správy Přerovského pivovaru, který okamžitě ukončil výrobu a novou technologii vč. stovek sudů převezl do Přerova. Pivovar po 236 letech zcela osiřel. S ohledem na rozsáhlý areál nakonec nedošlo ke zbourání budov, ale byly
obsazeny stáčírnou limonád,
sklady zeleniny a Osevou. Roku
1994 byl zcela
zpustlý majetek vrácen do rukou původních majitelů. Po desetiletích částečných oprav se prapravnuk původních majitelů společně se společníkem pustili díky grantu EU do
rekonstrukce pivovaru a roku
2009 se na pivovarském dvoře, po 61 letech, opět rozlila vůně sladu. Rok poté byly otevřeny pivní lázně, následovaly mořské lázně, dětské centrum, čokoládovna a nedávno otevřený pivovarský hotel.
Pivovar je velmi dobře dostupný všemi dopravními prostředky. Má dostatek parkovacích míst, i stojanů na kola. Leží blízko Cyklotrasy č. 6012 a modré TZ, tzv. Cyrilometodějské stezky. Od železniční stanice
Rožnov pod Radhoštěm je vzdálen asi 600 m.
Rožnovský pivovar je jedním ze zastavení na
Beskydské pivní stezce. Stezka propojuje malé i velké pivovary, kde můžete poznat odlišnost barev, chutí a historie tohoto zlatavého moku.
Skvělá piva Rožnovského pivovaru
Habsburg (16°) – tmavé spodně kvašené silné pivo. Podle staré receptury vaříme plnou čtyřsladovou tmavou šestnáctku s pivním karamelem abychom dosáhli originální chuti tmavé čokolády, která se doplňuje s příjemnou hořkostí žateckého chmelu.Habsburg získal bronzovou medajli na prestižní mezinárodní degustační soutěži.
Radhošť (11°) – světlý spodně kvašený jedenáctistupňový ležák plzeňského typu.Je vyráběn ze dvou druhů sladů a je čtyřikrát chmelený žateckým poloranným červeňákem. Jeho výroba trvá 5 týdnů.Toto pivo patří mezi nejoblíbenější světla piva v našem pivovaru.
Rothschild (13°) – silné polotmavé pivo je vyráběno ze čtyř druhů sladů.Doba zrání piva dosahuje až osmi týdnů.Tato doba zrání je ideální pro propojení bohatých čokoládově karamelových tónu s jemnou hořkostí žateckého chmele. O baronu Rothschildovi se tradují legendy o jeho neuvěřitelném bohatství. Stejně tak i my jsme nešetřili na pivu, které nese jeho jméno jako památku na doby, kdy vlastnil Rožnovský pivovar. V únoru 2016 získal Rothschild 13° Zlatou pivní pečeť 2016 a o tři týdny své kvality potvrdil prvním místem v Jarní ceně sládků na Zvíkově.
Rožnov (13°) – světlé silné pivo spodně kvašené.Jeho základem je bohaté sladové tělo tvořeno třemi druhy sladů z české tradiční sladovny. Chmelením dvěma druhy nejkvalitnějších českých chmelů posouvá chuť na vyšší úroveň.Je určen pro všechny ,kteří dokáží ocenit příjemné hořké doznívání.Výroba tohoto piva bývá minimálně osm týdnů. Rožnov je oblíbeným nápojem na rožnovských jarmarcích a slavnostech.
Bruno (13°) - světlé (jantarové) silné pivo je vařeno tradničně spodním kvašením.Pro získání nádherné jantarové barvy, použili naši sládci kombinaci světlých a karamelových sladů. Pivo bylo chmeleno kombinací oblibených českých chmelů.Výsledkem je jedno z nejoceňovanějších piv na největších pivních soutěžích,kde získal několik zlatých medajlí.
Čert (12°) - spodně kvašený tmavý ležák.Použitím speciálních karamelových a barvících sladů jsme získali plný a velmi pitelný ležák s jemnou chutí a intenzivní vůní po oříšcích,pražené kávě a tmavé čokoládě.Tato kombinace uchvátila degustační komisi a získalo ocenění Regionálni potravina.Pivo rovněž boduje na předních pivovarských soutěžích.
Baron Armin Popper (12°) – světlé silné pivo. Spodním kvašením získaváme zlatavý mok o objemu alkoholu přes 6% .Takto silné pivo dozrává téměř tři měsíce v ležácký tancích. Název tohoto piva jsme použili podle jednoho z majitelů Rožnovského pivovaru – barona Armina Poppera. Ten společně s baronem Louisem Rothschildem vlastnil náš pivovar v předminulém století. Výjimečnost tohoto piva dokládají opakované úspěchy na soutěžích: Stříbrná pivní pečeť 2014, Zlatá pivní pečeť 2016.
Rytíř Gutmann (16°) – polotmavé silné pivo spodně kvašené.Tento pivní bonbónek vznikl spojením kombinací karamelových a tmavých sladů s nejlepším českým chmelem.Tří měsiční dozrávání dodalo pivu plné tělo a originální vyváženou chuť. Název tohoto speciálu jsme použili podle jména jednoho z majitelů Rožnovského pivovaru a rovněž se nám podařilo uspět s ním na pivních soutěžích.
Hardegger (16°) - svrchně kvašené polotmavé silné pivo – Red IPA.Toto pivo doplňuje naši kolekci šestnáctistupňových piv. Silně chmelená IPA získává svůj originální charakter použitím amerických aromatizovaných chmelů. Nižší pěna a nižší říz odpovídá charakteristice piv typu ALE. Pro vyšší aromatizaci jsme použili metodu suchého chmelení, během které se přidává voňavý chmel během dozrávání.
Vídeňský ležák (12°) – spodně kvašený ležák vídeňského typu.Je vařený v kombinaci českých a německých sladů. Podařilo se nám získat krásnou měděnou barvu a harmonickou hořkost. Ve vídeňském ležáku lze cítit lehkou chuť medu a oříšků.
American Malek (11°, 12°) - svěží svrchně kvašené plné pivo.Vaříme jej v různých stupních sladovitosti.Světlejší barvu piva docílíme vařením vyhradně ze speciálních sladů pale ale,který je určen pro tento typ piva.Během chmelovaru se přidávají minimálně čtyři druhy aromatizovaných zahraničních chmelů.V chuti hotového piva jsou cítit jemné tropické a citrusové tóny. Pro zvýraznění chutí používáme metodu suché chmelení piva.
Třešňové (12°) a višňové pivo (14°) - ovocné pivo v našem pivovaru vyrábíme přidáváním čerstvé třešňové nebo višňové šťávy z italských plodů do již dozrálých piv. Pivo vyniká ovocnou plností a jemnou hořkou chutí při doznívání. Pivo je jemně zabarvené do červena a má osobitou svěží chuť. Bez konzervačních látek má nízkou trvanlivost, proto máte možnost ochutnat toto pivo vždy čerstvé!
Double IPA (16°) - naší čerstvou novinkou je světlé svrchně kvašené silné pivo tzv Double IPA (DIPA) a patři do skupiny silných ejlů. Během chmelovaru a v následném suchém dochmelování jsme pivo nešetřili a vybírali jsme z kvalitních odrůd amerických aromatizovaných chmelů.Vzhledem k množství přidaného chmelu si můžete vychutnat ovocné tóny tropického ovoce, které se polínají s kořeněnými tóny čerstvého pepře.
Darragh (14°) - tmavé silné svrchně kvašené pivo. Charakteristikou tohoto piva je lehké tělo s čokoládovou a oříškovou chutí.Pojmenování vychází z keltské výrazu pro vytrvalost a sílu.Pro sladový základ jsme použili kvalitní slad z německé sladovny a typické anglické chmely jako je Fuggles nebo East kent goldin.
Jarní speciál (14°) – světlé spodně kvašené pivo. Na jaro jsme připravili pořádný extra chmelený speciálek, který jsme nechali pořádně tři měsíce odležet.Výsledkem je plné pivo s výrazným chmelovým dozníváním.Na základě svělých ohlasů jsme se rozhodli pro jeho opakování.