Výstava je koncipována do několika tematických bloků. Představují průřez historií psacích potřeb Parker, vývoj technologických inovací a jedinečného designu, včetně různých legendárních modelů, jakým je například pero Parker 51, předloha nám dobře známých kopií v podobě tzv. „čínských per“. Specifický prostor získala modelová řada Duofold, která je vlajkovou lodí značky Parker, zaujímá v jejím portfoliu výsadní postavení a v letošním roce slaví 90. výročí od uvedení na trh.Pod hlavičkou Parker Duofold vznikly a vznikají limitované a sběratelské edice per, které jsou vždy vyráběny v omezeném počtu a reprezentují originalitu v podobě technologie, ručního zpracování a užitých drahých materiálů.
Výstava představí kromě reprodukcí per, kterými byly podepisovány významné mezinárodní dokumenty a per, jež byla vyrobena na počest předních světových státníků, také psací potřeby značky Parker, kterými píší známé české osobnosti. Mezi ty, jejichž pera budou v průběhu výstavy k vidění, patří například Jaroslav Svěcený, Jadran Šetlík, Jan Cimický, Ilja Kotík či Přemysl Sobotka. Návštěvníci výstavy si budou moci vyzkoušet, jak se některými současnými psacími potřebami značky
Parker píše, a budou se moci podělit o svůj ručně psaný vzkaz či pocit.
Originální součástí výstavy je i projekt Napište příběh značky Parker, který bude probíhat do 20. listopadu 2011. Veřejnost bude mít možnost svým osobitým autorským příspěvkem navázat na úvodní příběh napsaný známým spisovatelem Davidem Zábranským. Témata se budou každý z osmi týdnů konání soutěže měnit a příspěvky budou po týdnech hodnoceny ve dvou kategoriích: nejlepší povídka a nejúhlednější rukopis. Speciální kategorií bude nejlepší souvislý příběh. Výstava je otevřena denně kromě pondělí mezi 10:00 a 18:00. První čtvrtek v měsíci je návštěvní doba prodloužena o dvě hodiny.