Úvod > Aktuality > Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!
Aquaworld Lipno
Lázně a wellness

Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!

  • Vydáno7. listopadu 2023
Plánujete cestu Lipenské přehradě anebo dovolenou či relax po sezóně, a na koupání přímo v přehradní nádrži už je zima? Na Lipně však není nic nemožné, užijte si pěknou procházku po břehu jezera a za koupáním vyrazte do zdejších aquaparků, které jsou dostupné pro vodní radovánky po celý rok.

Vodní ráj Aquaworld na Lipně pro celou rodinu

Aquaworld LipnoVodní ráj Aquaworld Lipno je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Aquaworld se nachází v obci Lipno nad Vltavou, v prostorách rekreačního parku Marina Lipno. Pro návštěvníky je připravena řada atrakcí a služeb - obdélníkový plavecký bazén o velikosti 16x8 m, kruhový bazén s atrakcemi o průměru 16 m, divoká řeka s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, whirlpool, bazének s masážními tryskami, perličková deska se vzduchovým roštem, tlaková sprcha, perličková sedačka se vzduchovými tryskami. Pro celkové uvolnění těla i mysli můžeme doporučit finské sauny s vůní bylinkových esencí nebo masáže zaměřené na celé tělo, nebo jeho jednotlivé části. Navíc vám relax ve vířivce zpříjemní nádherný výhled na lipenské jezero. Lipenský aquapark je otevřen denně od 10 do 21 hodin, sauna jen ve středu, pátek od 16 do 21 a o víkendu od 14 do 21 hodin. Základní vstupné na hodinu je 244 korun pro dospělého, děti si zaplavou za 178 Kč. Nutno ovšem podotknout, že od 1.11. 2023 – 19.11. 2023 probíhá v Aquaworldu Lipno plánovaná podzimní údržba.
 

Báječný relax i svět pod hladinou ve Frymburku

Wellness FrymburkPřekrásný Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Těšit se můžete na relaxační bazény se slanou i sladkou vodou, plavecký bazén a další různé atrakce, díky kterým frymburský vodní svět poskytuje zábavu a odpočinek hostům všech věkových kategorií. Jeho součástí jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. K dispozici je také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu. Navštívit můžete také zdejší saunový svět anebo solnou jeskyni. Aquapark je otevřen denně od 9 do 21 hodin. Vstupné na 90 minut stojí od 429 korun. Podzimní odstávka zde proběhne v termínu 25.11. – 7.12.2023 včetně. Otevřeno bude opět od 8. 12. 2023.

ŠtikaNezapomeňte navštívit také zdejší unikátní Svět pod hladinouexpozice akvárií a artefaktů vám přiblíží podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Nahlédnete do více než 30 akvárií. Jsou zde nádrže se sladkovodními druhy obývající české řeky anebo sladkovodní tropické ryby, mezi nimiž nechybí třeba piraně anebo amazonští rejnoci. Nechybí ani mořská zvířena, kromě korálových rybek se můžete těšit třeba na žraloka nebo murénu. Mezi vzácnými artefakty najdete fosilní zuby „největšího žraloka“ všech dob (megalodona, žraločí čelisti a zuby anebo korýše a mušle. Svět pod hladinou je v listopadu otevřen od podnělí do čtvrtka od 11 do 20 hodin a od pátku do neděle od 9 do 20 hodin. Vstupné stojí 225 Kč.
 

Vodní zábava i wellness v Horažďovicích

aquapark horažďoviceTrojlístek šumavských vodních rájů doplňuje aquapark Horažďovice. V moderním a dobře vybaveném krytém bazénu je vám k dispozici whirlpool a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet 62 m dlouhý tobogán, dětský bazének s dvěma skluzavkami a vzduchová lůžka s masážními tryskami nebo umělé vlnobití s kulovým vodotryskem. Nechybí ani vzduchový rošt, chrlič vody nebo vodní hřib. Pro děti je připraven dětský bazének se dvěma skluzavkami, masážními tryskami a vodní muchomůrkou. Zdejší wellness centrum "Saunový svět" s finskou saunou pro 12 osob a párou pro stejný počet lidí, infrasaunou pro čtyři osoby, solarstudiem, masážemi a odpočinkovou částí. Aquapark je otevřen od podnělí do čtvrtka od 13 do 21 a od pátku do neděle pak od 9 do 21 hodin. Za hodinu koupání zaplatíte 90 korun, rodinné vstupné (2+2) je za 420 korun.
Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, vodním ráji na Lipensku, zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Zmoženým svalům přijde vhod výřivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének s 2 skluzavkami, masážními tryskami pro děti a pirátskou loď, perličkovou lázeň nebo divokou řeku, vzduchový rošt a protiproud.

AquaPark ve Frymburku

AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází Aquapark pro děti i dospělé. Od května do září jsou v provozu venkovní bazény.

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Ve Wellness Hotelu Frymburk se návštěvníkům Lipenska naskýtá možnost nahlédnout do expozice Svět pod hladinou, kde se nachází akvária a artefakty nejen z českých vod, ale také z tropických vod a moří.

Další aktuality

Navštivte středověkou ves v Trocnově, unikátní Archeoskanzen je téměř hotov

V jihočeském Trocnově, rodišti vojevůdce Jana Žižky, se chýlí ke konci stavba Archeoskanzenu Trocnov, který představuje život na vesnici ve 14. až 15. století. Stavby jsou přesnými replikami středověkých vesnických domků. Skanzen bude letos otevřen od dubna do října o víkendech a svátcích a o letních prázdninách i od úterý do pátku. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, jak to v Archeoskanzenu vypadá a na co letos můžete těšit.
Jihočeský kraj | Památky

Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů

Jaro už klepe na dveře a s ním přichází i krásné slunečné počasí. Pokud si chcete udělat pěkný jarní výlet, je jedním z tipů kam vyrazit lipenská Stezka korunami stromů. Ta zůstává návštěvníkům otevřená, a to každý den od 10 do 17 hodin.
Jihočeský kraj | Příroda

Vyšebrodský cisterciácký klášter si můžete prohlédnout i mimo sezónu

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě byl založen roku 1259 Vokem z Rožmberka. Stavba kláštera trvala zhruba sto let. Za dobu své existence se statečně vyhýbal všem katastrofám, nikdy nebyl dobyt a nezasáhla ho ani třicetiletá válka či josefínské reformy. Zrušen byl teprve v roce 1941 nacisty a poté roku 1950 komunisty. Na lepší časy se znovu začalo blýskat v roce 1990, kdy byl klášter znovu obnoven. V období mimo hlavní návštěvní sezónu jsou prohlídky možné na základě domluvené rezervace předem.
Jihočeský kraj | Památky

Na Šumavě si zalyžujete ve třech areálech na jeden skipas

Znáte Šumavský skipas? Jedná se o propojení několika šumavských skiareálů jedniným společným skipasem. Jestliže si zakoupíte jízdenku v jednom středisku, automaticky bude platná také ve třech dalších areálech. Jedná se o skiareály Kvilda, Nové Hutě – vlek Tatrapoma a malé vleky v areálu Zadov-Kobyla.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Deset důvodů, proč jet na jarní prázdniny do Písku

Do Písku můžete jet na výlet s dětmi kdykoliv, ale právě teď o jarních prázdninách, které se konají od 9. února do 17. března 2024 máte ještě o pár důvodů víc. Hlavním tahákem je Sladovna, prostor, kde si společně hrají a tvoří děti i dospělí. Kromě toho vás zavedeme mezi akvária, na starobylý most, ke koním nebo do záchranné stanice zvířat.
Jihočeský kraj | Zážitky

Kalendář 2024: Husitské bitvy aneb výlety k památným místům husitských dějin

Letos, 11. října 2024, tomu bude 600 let, co zemřel hejtman husitských polních vojsk, Jan Žižka z Trocnova. Udělejte si výlet do míst, kde probíhaly největší bitvy husitského období. Mnohé z nich si budete pamatovat ze školních lavic, ale vidět ona bitevní pole na vlastní oči, to je něco docela jiného. V našem kalendáři husitských bitev naleznete ta největší střetnutí husitů s katolíky – pamatujete si na slavnou bitvu u Sudoměře, bitvu na Vítkově, kardinálský klobouk u Domažlic nebo finální bitvu u Lipan? V husitských dějinách je zajímavých příběhů mnohem víc, pojďte je s námi objevit!
Jihočeský kraj | Památky

Na Lipně se o víkendu pojede Kramolínský obřák

Ve Skiareálu Lipno se bude už tento víkend 17. a 18. února 2024 konat Kramolínský obřák – závod pro registrované sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Přijďte si vyzkoušet profesionální trať, vyzvěte na souboj kamarády, kolegy či sourozence.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

V Českých Budějovicích si prohlédnete vzácné orchideje

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vás zve na výstavu orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin, která se koná v termínu 16. 2. – 3. 3. 2024. Otevřeno je každý den od 9:00 do 17:30 hodin, včetně pondělků. Na výstavě, jejímiž autory jsou Markéta Aubrechtová a Martin Dlouhý, si můžete zakoupit snadno pěstovatelné rostliny i vzácné botanické rarity. Každý 500. a 1000. návštěvník výstavy navíc získá dárek! Připraveny jsou také komentované prohlídky, poradna pro pěstitele, květinový workshop a vzdělávací program pro školy.
Jihočeský kraj | Kultura