ÚvodAktualityPo stopách české architektury: Poznejte stavby architekta Ondřeje Chybíka
Památky

Po stopách české architektury: Poznejte stavby architekta Ondřeje Chybíka

Ondřej Chybík se narodil 27. dubna 1985 v Brně. Vystudoval architekturu na Vysokém učení technickém v Brně, v postgraduálním studiu urbanismu pokračoval ve Švýcarsku, po studiích pracoval ve vídeňském atelieru PPAG. V roce 2010 založil v Brně spolu se svým kolegou Michalem Krištofem architektonický ateliér Chybik+Kristof Architects & Urban Designers. Jejich stavby získávají světová ocenění. Nedávno otevřeli studio v Londýně a navrhují domy nejen pro britskou metropoli, ale i pro New York, Tiranu, Berlín nebo Krakov.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.
Centrum Vinařství Lahofer ve vinici U Hájku – LAHOtéka Dobšice Gurmánská turistika

Centrum Vinařství Lahofer ve vinici U Hájku – LAHOtéka Dobšice

Moderní budovu Vinařství Lahofer ve vinici U Hájku mezi obcemi Dobšice a Suchohrdly na Znojemsku. Moderní objekt, který vzešel z pera brněnské architektonické kanceláře Chybík+Krištof, v sobě spojuje jak výrobní a administrativní funkci, tak vnitřní prostor pro návštěvníky a venkovní amfiteátr.

Manifesto Market Anděl Zážitky

Manifesto Market Anděl

Manifesto je místem k setkávání gastronomie a kultury. V Manifestu se prolínají pečlivě vybrané kulinářské koncepty s kulturním programem. Během jediné návštěvy můžete ochutnat autentické kuchyně Středozemí, Asie i Ameriky i pýchu místních pivovarů a našich vinařů.

Ondřej Chybík a Michal Krištof / Chybik+Kristof – první české studio, oceněné jako nejlepší mladý architektonický ateliér světa

Ondřej Chybík a Michal Krištof / Chybik+Kristof – první české studio, oceněné jako nejlepší mladý architektonický ateliér světa

Studio Chybik+Kristof Architects & Urban Designers založili Ondřej Chybík (* 1985, Brno) a Michal Krištof (* 1986, Kláštor pod Znievom) v roce 2010. Společně studovali architekturu na Vysokém učení technickém v Brně, oba pak pokračovali ve studiu urbanismu v zahraničí. Dnes má jejich studio sídlo i v Praze a Bratislavě, více než padesát zaměstnanců, a jejich stavby získávají světová ocenění.

Ústřední autobusové nádraží Zvonařka v Brně Památky

Ústřední autobusové nádraží Zvonařka v Brně

Autobusové nádraží Zvonařka je tím prvním, co turista přijíždějící do Brna autobusem uvidí. Vyžilý a zanedbaný prostor se citlivou rekonstrukcí, která trvala od roku 2019-2021, změnil k nepoznání. Z potemnělého prostoru staré stavby ve stylu brutalismu se stal moderní dopravní terminál 21. století.

Enotéka znojemských vín – Vinná galerie Znojmo Gurmánská turistika

Enotéka znojemských vín – Vinná galerie Znojmo

Ve Znojmě najdete nový bar a degustační prostor architekty Chybík+Krištof. Projekt se nachází v přestavěném pivovaru z 19. století a přilehlém technickém prostoru, který byl k budově dostavěn v 70. letech.

Pytloun Grand Hotel Imperial Liberec Ubytování

Pytloun Grand Hotel Imperial Liberec

Dopřejte si luxusní ubytování a delikátní kuchyni v hotelu, který je svým pojetím evropským unikátem. Designové pokoje jsou dílem předních architektů a nabízejí jedinečný zážitek – celý hotel je galerií soudobého interiérového designu.

Modulární EXPO pavilon 2015 ve Vizovicích Památky

Modulární EXPO pavilon 2015 ve Vizovicích

Nízkoenergetická inteligentní polyfunkční budova, v které se nachází galerie, kavárna, recepce, kancelářské prostory a obytná zelená odpočinková střecha s výhledem na Bílé Karpaty a výrobní areál firmy KOMA MODULAR.

Další aktuality

Noc kostelů 2025: místa, která stojí za vidění

Noc kostelů je tady! Sedmnáctý ročník celorepublikové akce se uskuteční už v pátek 23. května 2025. V letošním ročníku je přihlášeno 1864 kostelů a modliteben z celé České republiky. Letošní Noc kostelů nese téma "naděje" – jako světlo ve tmě, síla na cestě a opora v nejistotách. Noc kostelů se připojuje také k celosvětovému Svatému roku s mottem Poutníci naděje. Programy v jednotlivých kostelech zahrnuje koncerty, komentované prohlídky, modlitby, výstavy, divadelní představení a další aktivity, které propojují duchovní a kulturní rozměr křesťanství.
20. květen 2025 16:00
Památky

Věda a historie není nuda: jak okrašlovací spolky mění města a proč se k nim přidává čím dál víc lidí?

Všechno to začíná pohledem. Na zarostlou náves, chátrající lavičku nebo na park, který by si zasloužil nový život. A pak přichází otázka – co kdybychom s tím něco udělali? Ne kvůli slávě, ale kvůli místu samotnému a pocitu, že svět může být o trochu hezčí, když se o něj společně postaráme. Tak vznikaly první okrašlovací spolky, a tak se dnes znovu rodí jejich renesance. Vypravte se s Kudy z nudy za jejich jedinečnými příběhy!
20. květen 2025 13:00
Památky

Prohlídky soukromých hradů a zámků: navštěvujte a objevujte!

O víkendu od 23. do 25. května 2025 se budou konat Dny soukromých hradů a zámků 2025. Téměř dvacítka památkových objektů, o které pečují buď potomci starých šlechtických rodů, anebo noví majitelé, během nich otevře své brány a nabídne vedle pravidelných prohlídek i speciální programy. Udělejte si výlet na místa, kde při troše štěstí potkáte i jejich šlechtické majitele... Pozoruhodné interiéry nabízí například hrad Kost, zámek Blatná, Karlova Koruna, Dobříš, Stránov a mnohé další památky.
19. květen 2025 11:30
Památky

Archeologie v krajině ... aneb česká Troja okolo nás

Pravěká sídliště, mohylová pohřebiště, slovanská hradiště anebo zaniklé středověké osady… to vše nabízí pozornému turistovi česká krajina. Vypravte se na místa, která pamatují mnohé dějinné události a kde doslova ucítíte závan starých časů. A kam se za nimi vydat? To vám poradí portál Kudy z nudy.
19. květen 2025 9:07
Památky

50 tipů, kam na výlet za menhiry, tajemnými balvany a kamennými kruhy

V Česku najdete desítky balvanů, které jsou pokládány za prehistorické. Menhiry a další kamenné megalitické stavby představovaly již odpradávna velmi silná energetická místa. Podle archeologů se však nikdy neprokázalo, že by mezi nimi byl opravdový menhir. Komplexy menhirů, kamenů a kamenných kruhů vám mohou posloužit i jako cíle originálních výletů.
19. květen 2025 9:02
Památky

Věda a historie není nuda: nový život starých kostelů aneb muzea, galerie a svatební místa

Vydejte se s Kudy z nudy prozkoumat bývalé, zrušené i takzvaně odsvěcené kostely! I když už neslouží pro církve a církevní obřady, stále jsou to místa s krásnou architekturou a jedinečným geniem loci. A také se spoustou překvapení: ukážeme vám například jediný kostel na světě, kde najdete Spidermana nebo Barta Simpsona vedle Jana Nepomuckého.
18. květen 2025 17:10
Památky

10 tipů na výlet za stavbami architekta Vojtěcha Ignáce Ullmanna

Architekt Vojtěch Ignác Ullmann (23. 4. 1822, Praha – 17. 9. 1897, Příbram) patří k předním představitelům novorenesance v Čechách. Studoval nejprve na pražské Polytechnice a poté na akademii výtvarných umění ve Vídni. Společně s Josefem Zítkem patřil k prvním českým vyznavačům italské novorenesance, nazývané palladianismus (podle inspirace vzorníky Andrey Palladia). Jeho reprezentativní stavby v historizujícím slohu slouží dodnes jako budovy úřadů, bank, škol, hotelů nebo nádraží. Poté, co neuspěl v soutěži na výstavbu Národního divadla a Rudolfina, odešel z veřejného života na Příbramsko, nejdříve do Dubence (vlastnil zde zámek) a později do Příbrami, kde je také pochován.
18. květen 2025 17:06
Památky

Věda a historie není nuda: pět hradů v Evropě, které kdysi patřily českým králům

Kdysi se říkalo, že český král může v jeden den snídat v Praze, obědvat v Alpách a povečeřet u moře. Ač to zní jako nadsázka, ve 14. století byly země Koruny české opravdovou velmocí střední Evropy. Braniborsko, Lužice ani Dolní Slezsko už součástí České republiky sice nejsou, ale stopy po českých králích tam zůstaly. Poznejte s Kudy z nudy pět hradů, které dnes leží v cizině, ale kdysi patřily k českým zemím: čeká na vás Norimberk, Oybin, Slawenburg, Grodno a Lauf!
16. květen 2025 8:36
Památky