Vydry hladkosrsté
Osmiletá samice a bezmála desetiletý samec si padli do oka. Když se vydry v pondělí poprvé viděly, přiběhly k sobě, důkladně se očichaly a od té chvíle jsou nerozlučná dvojka
. Rozeznat je od sebe můžete snadno. Samice tráví víc času ve vodě. Když je suchá, je viditelně světlejší než samec.
Nejaktivnější bývá pár lasicovitých šelem hned
ráno po otevření zoo. Návštěvníky možná překvapí jejich lezecké schopnosti. Na rozdíl od svých severoamerických příbuzných, kteří žijí ve výběhu poblíž ledních medvědů, jsou totiž vydry hladkosrsté obratnými lezci a často šplhají do větví stromů. Ryby dostávají čtyřikrát denně a společně jich za den zkonzumují i přes půl druhého kilogramu.
Ve volné přírodě je jejich situace o poznání smutnější. Největší asijské vydry obývají zejména pás zemí od Indie po Indonésii, kde je ohrožuje především úbytek a znečištění mokřadů. Vydry hladkosrsté jsou proto dnes na
Červeném seznamu ohrožených druhů zařazeny do kategorie zranitelný. Podle odhadů klesly jejich počty v posledních třech dekádách skoro o třetinu a vyhlídky nejsou uspokojivé.
Divoká příroda v Zoo
Do
Zoo Praha nemusíte vyrazit pouze za zvířaty z dalekých krajin, jako jsou tygři, sloni nebo žirafy. V zoo to žije i mimo výběhy! Lokalita areálu zoologické zahrady je velmi bohatá na výskyt řady vzácných druhů. Naučte se je rozpoznávat a přesvědčte se, jakou pestrost může skrývat česká fauna.
Procházky s průvodcem
každou květnovou neděli začínají
každou celou hodinu u hlavního vchodu do zoo.
O
červnových nedělích chystá Zoo
hudební vycházky, vždy o 13:00. A
od června do srpna probíhají
denně komentovaná krmení a setkání.