Velkoryse pojatá stavba nazvaná Zátoka rejnoků se stala v Zoo Zlín domovem několika desítek mořských rejnoků druhu maran indický. V mnoha směrech se bude jednat o unikátní expozici, která nemá ve středoevropském regionu obdoby. Tento druh rejnoků je totiž vázán na mořskou vodu. Technologie její přípravy a udržování je velmi složitá. Návštěvníci budou moci pozorovat rejnoky v bazénu o ploše 70 metrů čtverečních s průměrnou hloubkou vody zhruba metr. Objem celého vodního systému bude ovšem víc jak 80 tisíc litrů. Na druhou stranu pojetí stavby umožní přímý kontakt s těmito parybami, které budou návštěvníci moci krmit.
Kromě rejnoků se v samostatné expozici představí také největší suchozemští korýši na světě – krabi palmoví. Rozpětí jejich klepet dosahuje až jednoho metru. V rámci Evropy je chová pouze několik zoologických zahrad. Interiéry pavilonu navíc doplní řada interaktivních prvků, které přiblíží jedinečný svět moří a oceánů. Chybět nebude ani velkoplošná projekce pohybu rejnoků pod hladinou.
Domovinou maranů je Indický oceán, vyskytují se při pobřeží Ománu. Patří mezi poměrně velké druhy rejnoků. Mohou dorůst až do délky 130 cm, dožívají se několika desítek let. Marani patří mezi klidné a kontaktní druhy rejnoků. Na krmení z ruky si velmi brzy zvyknou, návštěvníkům tak zlínská zoo nabídne opravdu jedinečný zážitek. Současná expozice jihoamerických savců a chápanů středoamerických zůstane zachována.
Slavnostní otevření nového pavilonu proběhne v sobotu 20. září 2014. Lidé budou moci rejnoky krmit krevetami. Kvůli kvalitě vody si budou návštěvníci před a po krmení umývat ruce ve speciálním umyvadle v expozici. Siby ománské patří mezi klidné a kontaktní druhy rejnoků.