Koupání ve
Vltavě v areálu
Žluté lázně je na vlastní odpovědnost, především kvůli
nízké teplotě vody, která dosahuje kvůli vltavské kaskádě i v horkých dnech
maximálně 16 stupňů. Původně areál sloužil jako koupaliště a sluneční lázně, po výstavbě vltavské kaskády v 50. letech 20. století se ale voda výrazně ochladila. Nicméně vodním sportům to vůbec nevadí a návštěvníci případné náhlé svlažení nesou s humorem.
Odborníci nyní hovoří také o
zlepšení kvality vody,
Žluté lázně jsou navíc v horní části toku, zatímco pod
Prahou voda obsahuje víc bakterií a organického znečištění.
Proměna Žlutých lázní v čase – z koupání na paddleboard
Areál Žluté lázně byly v Praze prvním místem, kde bylo možné si půjčit dnes tak oblíbený paddleboard. O něco později zde začali půjčovat i megaboard, se kterým je zážitek zase trochu jiný, protože balanc musíte držet v partě až osmi lidí. Všem se nabízí možnost využít instruktora, takže není se čeho bát.
Nadšenci do vodních sportů navíc mohou využít Sportpass Žlutých lázní, díky kterému si může každý vyzkoušet více sportů za skvělou cenu. Od pondělí do pátku, od 9:00 do 17:00 hodin díky němu každý vystřídá více než dvacet druhů sportů pouze za 200 korun. Ke Sportpassu je nutné si zakoupit vstup do areálu za 100 Kč (nebo mít permanentku). Například u beachvolejbalu stačí mít ale pouze jeden Sportpass, díky kterému pak může hrát celý tým. Platí to také pro stolní tenis. Informace o kulturním programu i sportovní nabídce ve Žlutých lázních najdete na webu zlutelazne.cz nebo facebookovém i instagramovém profilu.