Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava láká na odměnu za vysvědčení
Příroda

Zoo Jihlava láká na odměnu za vysvědčení

  • Vydáno31. ledna 2024
Od středy 31. ledna do neděle 4. února 2024 přichystala jihlavská zoo pro všechny žáky a studenty speciální akci „Za vysvědčení do Zoo Jihlava“. V tyto dny budou mít všichni, kdo na pokladně předloží svoje aktuální vysvědčení, nebo jeho opis s aspoň jednou jedničkou (kladným slovním hodnocením) budou mít vstup do zoo jen za 1 Kč!

zoo jihlavaPokud ve dnech 31. 1. až 4. 2. 2024 předloží děti na pokladně aktuální vysvědčení nebo jeho výpis, s aspoň jednou jedničkou (kladným slovním hodnocením), získají vstup do zoo jen za 1 Kč (vysvědčení může být naskenované v mobilním telefonu).

Zajímá vás čím se živí některá zvířata? Chcete se dozvědět více informací a zajímavostí, než které jsou uvedené na informačních tabulích u každého z nich? Nebo si jen chcete zpestřit vaši prohlídku zoo? Pak přijďte o pololetních a jarních prázdninách do jihlavské zoologické zahrady! Ve středu 31. ledna Zoo Jihlava oslaví Den zeber! Kdo v tento den přijde do zoo v pruhovaném oblečení, dostane na pokladně zoo malý dárek. Přijďte oslavit Den zeber i pololetní vysvědčení v pruhovaném stylu. Komentovaná setkání u zeber proběhnou v 11:30 a 13:30 hodin.

Ve čtvrtek 1. února poznáte v centru PodpoVRCHem Austrálii – zemi unikátní krajiny, zvířat, rostlin a tradic. Od 17:00 hodin zájemcům povypráví paní Eliška Kubíková o svých cestách Austrálie s cílem poznávat přírodní zajímavosti a zoologické zahrady. Vstupné na přednášku je za 50 Kč.
 

Aligátoři, hyeny nebo levhart – Zoo Jihlava se raduje z nových přírůstků

zoo jihlava aligátor čínskýZoo Jihlava se může za uplynulý rok pochlubit mnoha chovatelskými úspěchy. Při návštěvě zoologické zahrady byste tedy neměli opomenout loňská mláďata navštívit. Největší „bombou“ jsou čtyřčata aligátorů čínských, která přišla na svět na konci července. Rozmnožit tento druh plaza není vůbec jednoduché a vyžadovalo to pečlivou práci chovatelek. Odchov má celosvětový význam, v České republice je Zoo Jihlava jedna ze dvou zoo, která tyto aligátory chová.

zoo jihlavaPrvoodchovu se jihlavská zoo dočkala u hyen žíhaných. Po deseti letech se na začátku června začaly z nory ozývat zvuky. Postupně výběh začala prozkoumávat celkem tři mláďata. Malé hyeny přivedl na svět nově sestavený pár – samec Hutch, který do zoo přišel v roce 2013 a samice Beca dojela v srpnu 2022 ze Parc de la Haute Touche ve Francii.

Z již „tradičních“ odchovů můžeme vyjmenovat: lemury kata, plameňáky nebo lenochoda. V loňském roce se narodila také mláďata u alpak, surikat, ježků ušatých, kosmanů a mnoho dalších. Na konci prosince 2023 přijel do zoo nový obyvatel – samec levharta cejlonského z francouzské Zoo de Cerza.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Kraj Vysočina

Vytipovali jsme pro vás deset neobjevených skvostů kraje Vysočina. Prozkoumejte krásné technické památky, hradní zříceniny a kláštery, a také zámek, jemuž se přezdívá moravské Hradčany. Prozradíme vám, že ho najdete v Brtnici, malebném městě mezi Jihlavou a Třebíčí. Naplánujte si výlet na spoustu zajímavých a neobjevených míst, například do Stálé expozice Míly Doležalové, chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáru nad Sázavou. na zámek Červená Řečice nebo do rodného domu Josefa Hoffmanna, který najdete také v Brtnici.
Kraj Vysočina | Památky

Užijte si výlet do Dolní Rožínky – znáte zdejší památky, které jsou volně dostupné?

Dolní Rožínka je ideálním místem na výlet s celou rodinou. A nemusíte nutně navštívit zábavné atrakce, které se mohou snadno prodražit. Kudy z nudy vám místo toho nabízí k výletu volně dostupná místa, která lze navštívit bez koruny v kapse a navíc i po celý rok.
Kraj Vysočina | Zážitky

Česko mezi řádky: Jaroslav Hašek a Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

14. března 1921 začali Jaroslav Hašek (1883–1923) a jeho kamarád Franta Sauer (1882–1947) po žižkovských hospodách prodávat první sešit Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války. Dva roky poté Hašek v necelých čtyřiceti letech zemřel, aniž by svůj slavný román dokončil. Kdo tehdy mohl tušit, že se dílo dočká překladů do téměř šedesáti jazyků, milionů prodaných výtisků a i po sto letech bude bavit, provokovat a nabízet nové souvislosti a interpretace?
Kraj Vysočina | Zážitky

Na vrchu Křemešník opět teče zázračná voda

Zázračná studánka (někdy nazývaná také Zlatá) vyvěrá periodicky na vrchu Křemešník u kaple sv. Jana, nedaleko Pelhřimova. Nyní má opět dostatek vody a pramen tak do studánky teče. Zdejší voda obsahuje stopy stříbra a nikdy se v lahvích nekazí. Podle legend dokázala léčit i mor a vyvážela se nejen do zemí českých, ale vyplouvali s ní i rakousko-uherští námořníci z Terstu na širé moře.
Kraj Vysočina | Příroda

50 tipů, kam na výlet v okolí Jihlavy

Kam na výlet v Jihlavě a okolí? Lomy, skály, přírodní zajímavosti, lesy a k tomu jako bonus úžasné památky, zříceniny hradů a zámecké expozice. Pokud máte tohle všechno rádi, vydejte se určitě na Vysočinu a do okolí Jihlavy. Hledáte inspiraci pro svůj příští výlet na Vysočině? Nehledejte nic jiného a vyberte si z našich tipů!
Kraj Vysočina | Zážitky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne předposlední březnovou sobotu 23. 3. 2024 v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
Kraj Vysočina | Zážitky

V Bystřici nad Pernštejnem objevíte svět miniatur i alej pohádek

Těsně u Bystřice nad Pernštejnem na Vysočině naleznete úplně jiný svět – minisvět. Bystřický park miniatur vznikl kolem zdejšího potůčku jako kopie údolí Svratky se zhruba dvacítkou betonových modelů hradů, klášterů a jiných památek v měřítku 1:50. V sousedství miniatur pak děti nadchne i Pohádková alej s desítkou pohádkových postav. Obě atrakce jsou přístupné celoročně a zdarma.
Kraj Vysočina | Zážitky