Co musíte vidět v Táboře
Táborská radnice, dokončená kolem roku 1521, se řadí k nejvýznamnějším a také nejhezčím památkám pozdní gotiky v jihočeských městech. V interiérech najdete galerii výtvarného umění a výstavní sály Husitského muzea, jehož hlavní expozice se samozřejmě věnuje husitům. Nenechte si ujít ani prohlídku táborského středověkého podzemí. Prohlídkový okruh, který vzniknul propojením středověkých sklepů několika domů kolem náměstí v polovině 20. století, začíná přímo v radničním průjezdu.
Koho byste měli znát z botaniky
Táborská botanická zahrada je výjimečná: netřídí totiž rostliny podle čeledí botanického systému, ale z hlediska jejich užitečnosti a významu. Seznámíte se tu proto jak s „pozitivními“ rostlinami, tak s jejich „negativními“ protějšky – plevely a rostlinami jedovatými i halucinogenními. Originální koncepci zavedl roku 1903 profesor přírodních nauk a správce botanické zahrady
PhDr. František Bubák jako vůbec první na světě. Součástí zahrady je i arboretum, skalky, jezírka, rašeliniště a skleníky.
Novodobá cestovatelská potěšení města Tábor
Přesvědčte se, že Tábor nabízí pro každého něco! Pro mlsaly a milovníky sladkostí je tu Muzeum čokolády a marcipánu, pro malé i velké hračičky Muzeum Lega s dětským koutkem pro nejmenší a s laserovou a světelnou show na téma Star Wars pro ty starší. A kdo má rád zvířata, ten by se měl vypravit do jedné z nejmladších zoo u nás, otevřené v roce 2011 v táborské městské části Větrovy. Najdete jak zvířata divoká, tak klasická domácí i z našich lesů. Součástí zoo je penzion, restaurace a dětský koutek.
Co dělat v Táboře, když prší
Nejstarší památkou v Táboře, kterou můžete navštívit i v dešti, je vyhlídková věž hradu Kotnov a Bechyňská brána s expozicí o historii Tábora. S trochu jinou historií seznamuje Muzeum pivovarnictví. Po prohlídce si můžete dát dobré jídlo a pivo z místního pivovaru v Restauraci Beseda. Rozmazlování ve wellness si užijete v Hotelu Palcát a příjemný čas s výbornou kávou i zákuskem nabízí cukrárna Moccacafé.