letohrádek Belveder, Kudy z nudy

Miskovice

Prozkoumejte obec Miskovice a nabídku turistických atraktivit. Území přiléhá ze severozápadní strany k městu Kutná Hora a plní úlohu příměstské rekreační oblasti. Malebně zvlněná krajina s rozptýlenou zelení se rozkládá na okraji Polabské nížiny až ke krajinné vyhlídce vrchu Vysoká s rozhlednou. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko, necelých 5 km od Kutné Hory. Správní území obce zahrnuje pět vesnic. Miskovice, Přítoky, Bylany, Hořany, Mezholezy. Obec věnuje velké úsilí obnově polních cest, které zlepšují prostupnost krajiny a přibližují přírodní zvláštnosti turistům. 

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Na vrchu Vysoká leží zajímavá zřícenina letohrádku Belveder. Vystoupat zde můžete také na rozhlednu Vysoká. Údolím říčky Bylanky dojdete do Bylan, proslavených rozsáhlými vykopávkami neolitických sídlišť. Odtud je již kousek do údolí říčky Vrchlice se starými mlýny a k Vrchlickým vodopádům. Ve středověkém lůmku nad údolím Bylanky také najdete Miskovickou jeskyni, která je spolu s Miskovickými závrty součástí Miskovického krasu. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Miskovice

Zřícenina letohrádku Belveder v Suchdole u Kutné Hory

Na kopci nad osadou Vysoká byl v letech 1697 – 98 vystavěn na příkaz hraběte Šporka letohrádek s kaplí sv. Jana Křtitele, zvaný Belveder. Kapli obklopoval malý klášter. Po požáru na konci 19. století již nebyly letohrádek ani kaple obnoveny. Dnes zde najdete zachovalé monumentální obvodové zdi.
Miskovice, Středočeský kraj

Archeologické naleziště Bylany

Asi 3 km jihozápadně od Kutné Hory, na jihovýchodním okraji obce Bylany, se nachází neolitický sídelní areál. Při archeologických průzkumech zde bylo odkryto přes 7 ha pozůstatků osídlení z období kultury s lineární keramikou a následné kultury s vypíchanou keramikou.
Miskovice, Středočeský kraj

Rozhledna Vysoká u Kutné Hory

Asi 5 km západně od Kutné Hory, leží Vysoká, 472 m vysoký vrch, na němž nechal v letech 1695-97 hrabě Špork postavit letohrádek a kapli sv. Jana Křtitele, nazvanou Belveder.
Miskovice, Středočeský kraj

Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory

Sdružení pro hipoterapii Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory nabízí středisko přípravy koní pro terapeutické využití. Centrum je zaměřené na léčbu jízdou na koni, do kterého mají přístup děti a mládež bez ohledu na věk, zdravotní stav, schopnosti či původ.
Miskovice, Středočeský kraj

Pátračka – zábavná hra na bázi geocachingu v okolí Kutné Hory

Hledejte "tajné schránky" okolím Miskovic . Letáčky získáte v knihovně , na poště nebo v našem "krámku".
Miskovice, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Kutnohorsko a Kolínsko


Prožijte kouzelný čas vánoční v Kutné Hoře a na zámku Kačina

Vánoční čas v Kutné Hoře nabízí spoustu možností, jak příjemně strávit volný čas. Projděte se krásným historickým centrem města a nechte se unést kouzelnou vánoční atmosférou. Zastavit se v adventním shonu můžete na Hrádku anebo na blízkém zámku Kačina, kde každoročně vánoční čas oživují veselé výstavy a prohlídky.

Putování za adventním kouzlem v Polabí

Objevte adventní kouzlo Polabí, kdy se v Kolíně a Lysé nad Labem konají vánoční trhy, v Pečkách vystaví klub modelářů stovky mašinek a krásným zážitkem je také návštěva vyzdobených chaloupek ve skanzenu v Přerově nad Labem. Právě tam se totiž konají originální Lidové Vánoce v Polabí.

Zábavný výlet pro děti: za medvědy, co se potkali u Kolína

Znáte dva medvídky z animovaného filmu Pojďte pane, budeme si hrát? Podle filmového příběhu se potkali u Kolína, vy je najdete v lesoparku Borky na Zálabí: dřevění medvědi hlídají vstup do parku u Křičkovy ulice, o kousek dál najdete reliéf s oběma hrdiny. Vydejte se sem na výlet s Kudy z nudy!
za medvědy, co se potkali u Kolína, Výlety pro děti

Výlet do katedrály dvou světů v Kutné Hoře

Husitské hordy odtáhly a z rozvalin sedleckého chrámu stoupal dým. Obraz zkázy a beznaděje. Nejstarší katedrála ve střední Evropě byla vypleněna, vypálena, zneuctěna. Celých 279 let neměl nikdo odvahu pustit se do její opravy, a přece bylo tohle „zbořeniště“ v roce 1681 oficiálně označeno za nejskvostnější basiliku, tedy Splendissima basilica. Úžasný monument budil respekt i ve zmrzačeném stavu.