Zdroj goto: mapy.cz, autor Vašek Bohuněk

Zbraslavice

Obec Zbraslavice leží v překrásné zvlněné krajině na úpatí Českomoravské vysočiny mezi městy Kutná Hora a Zruč nad Sázavou na severním úbočí kopce Poupilu, který se svou nadmořskou výškou 541 m patří mezi nejvyšší místa okresu Kutná Hora.

Oblíbené v obci

Obec Zbraslavice se nachází v turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko. Správní území obce Zbraslavice tvoří dále osady Kateřinky, Rápošov, Malá Skalice, Velká Skalice, Chotěměřice, Krasoňovice, Hodkov, Lipina, Borová, Útěšenovice, Ostrov a Radvančice. Díky rozlehlým lesům a množství rybníků jsou Zbraslavice a okolí vyhledávanou rekreační oblastí. Na pivovarskou tradici ze 16. století navazuje od roku 2015 Zámecký pivovar, který nabízí čtyři spodně kvašená piva českého typu. Dále je zde starobylý, původně romáský kostel sv. Vavřince. Dvě památky – zámek Zbraslavice a zřícenina tvrze jsou nepřístupné.

Aktivity v obci Zbraslavice

Zbraslavická stopa – lyžování na letišti Zbraslavice

Aeroklub Zbraslavice při dostatku sněhu upravuje kolem letiště běžkařskou dráhu. Trasa vede po jeho okraji, upravovaná je denně a okruh měří zhruba 4 kilometry. Využijte bezplatné parkování na parkovišti Aeroklubu, přístup přes hlavní vjezdovou bránu do areálu.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Centrum vysokých lan ve Zbraslavicích

Lanové centrum má 3 patra. V přízemí naleznete překážky pro nejmenší návštěvníky a trenažér pro všechny. Prostřední patro ve výšce 6,5 metrů nad zemí je určeno převážně školám a skupinám dětí. Třetí patro má překážky v 10,5 metrech nad zemí. Je určeno pro opravdové machry. Cesta dolů lanovkou!
Zbraslavice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Zbraslavice

Rekreační areál Zbraslavice

Rekreační areál Zbraslavice nedaleko Kutné Hory. Disponuje kapacitou 480 lůžek v různých kategoriích ubytování a je vhodný pro skupinové pobyty.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Zámecký pivovar Zbraslavice

Zámecký pivovar Zbraslavice navazuje na tradici pivovarnictví ve Zbraslavicích, jehož kořeny se datují až do 16. století. Ve stálém sortimentu pivovaru je světlé výčepní pivo Markold 10°, světlý ležák Hubert 12° a tmavý ležák Permoník 12°, ochutnat můžete také sezónní speciál dle aktuální nabídky.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Areál Dobrý kraj v Bohdanči

Areál Dobrý kraj naleznete v obci Bohdaneč, která je zasazena v malebném údolí Ostrovského potoka na hranicích Středočeského kraje a Vysočiny.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Penzion Sborovna

Kultovní ubytování pro 25 lidí s kuchyní a jídelnou, kde nechybí vinný sklípek, humidor, vybavený bar, udírna a plátno na půdě, protože koncert může začít kdykoliv...
Zbraslavice, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Kutnohorsko a Kolínsko


Prožijte kouzelný čas vánoční v Kutné Hoře a na zámku Kačina

Vánoční čas v Kutné Hoře nabízí spoustu možností, jak příjemně strávit volný čas. Projděte se krásným historickým centrem města a nechte se unést kouzelnou vánoční atmosférou. Zastavit se v adventním shonu můžete na Hrádku anebo na blízkém zámku Kačina, kde každoročně vánoční čas oživují veselé výstavy a prohlídky.

Putování za adventním kouzlem v Polabí

Objevte adventní kouzlo Polabí, kdy se v Kolíně a Lysé nad Labem konají vánoční trhy, v Pečkách vystaví klub modelářů stovky mašinek a krásným zážitkem je také návštěva vyzdobených chaloupek ve skanzenu v Přerově nad Labem. Právě tam se totiž konají originální Lidové Vánoce v Polabí.

Zábavný výlet pro děti: za medvědy, co se potkali u Kolína

Znáte dva medvídky z animovaného filmu Pojďte pane, budeme si hrát? Podle filmového příběhu se potkali u Kolína, vy je najdete v lesoparku Borky na Zálabí: dřevění medvědi hlídají vstup do parku u Křičkovy ulice, o kousek dál najdete reliéf s oběma hrdiny. Vydejte se sem na výlet s Kudy z nudy!
za medvědy, co se potkali u Kolína, Výlety pro děti

Výlet do katedrály dvou světů v Kutné Hoře

Husitské hordy odtáhly a z rozvalin sedleckého chrámu stoupal dým. Obraz zkázy a beznaděje. Nejstarší katedrála ve střední Evropě byla vypleněna, vypálena, zneuctěna. Celých 279 let neměl nikdo odvahu pustit se do její opravy, a přece bylo tohle „zbořeniště“ v roce 1681 oficiálně označeno za nejskvostnější basiliku, tedy Splendissima basilica. Úžasný monument budil respekt i ve zmrzačeném stavu.