Bojkovice

Ve městě, stočeném v klikatém hlubokém údolí a rozloženém na stráních Bílých Karpat, vás na první pohled uchvátí bělostný novogotický zámek Nový Světlov, tyčící se na kopci nad Bojkovicemi. Říká se mu slovácké Miramare, ale jeho historie sahá hodně hluboko do středověku.

Co musíte vidět v Bojkovicích

Pozdně gotické sídlo jako náhradu za zničený hrad Starý Světlov vybudovali v druhé polovině 15. století páni z Landštejna. Postavili jej zřejmě dobře a s fortelem, dobýt jej nedokázali Švédové za třicetileté války, Turci ani Tataři. Dnešní podobu získal Nový Světlov v druhé polovině 19. století, kdy byl přestavěn ve stylu tudorské gotiky. Nyní je na zámku hotel, restaurace, kavárna i divadelní a koncertní sál, projít se můžete i okolním parkem se sochami.
 

Znáte Žítkovské bohyně?

Jižně od Bojkovic, v části Bílých Karpat zvaných Moravské Kopanice, před časem díky knihám Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové a Žítkovské čarování Jiřího Jilíka ožil fenomén žen, které se věnovaly lidové magii. O místních vědmách se tradovalo, že umějí léčit pomocí léčivých bylin, najít ztracené či ukradené věci i poradit v partnerských problémech, ale také uřknout a proklít. Do Žítkové, která je od Bojkovic doslova za kopcem, prý kvůli nim jezdili lidé až z Prahy nebo Vídně.
 

Cestovatelská potěšení Bojkovska

V Bojkovicích můžete navštívit Muzeum Bojkovska s několika expozicemi. Pěkný pohled na Chřiby, Pálavu či Bílé Karpaty nabízí rozhledna Na Skalce, zajímavý výlet po okolní krajině nabízí stezka Naokolo Hostětína, kde jsou podél trasy rozmístěné pitoreskní dřevěné sochy. V blízké Komni můžete navštívit unikátní Muzeum zvěrokleštičů anebo Památník J. A. Komenského; právě od jména obce je totiž odvozeno příjmení Komenský.

Turistická informační centra


Aktivity ve městě Bojkovice

Zámek Nový Světlov

Na úpatí Bílých Karpat v Bojkovicích – Světlově najdete unikátní zámek ve slohu anglické tudorské gotiky.
Bojkovice, Zlínský kraj

Rozhledna Na Skalce u Bojkovic

Dřevěná rozhledna se nachází v lokalitě Skalka, asi 1 km na severovýchod od místní části Krhov města Bojkovice a přibližně 35 km na východ od Uherského Hradiště. Z vyhlídkové plošiny je pěkný výhled na Pálavu, Chřiby nebo Bílé Karpaty.
Bojkovice, Zlínský kraj

Naučná stezka z Bojkovic na Nový Světlov

Lesní správa Luhačovice vybudovala v podhůří Bílých Karpat v rámci Programu 2020 naučnou stezku z Bojkovic ke gotickému zámku Nový Světlov. Naučná stezka nese název Bojkovice – Světlov.
Bojkovice, Zlínský kraj

Muzeum Bojkovska v Bojkovicích

V bojkovickém muzeu si prohlédnete řemesla, soudnictví, bydlení s hospodářstvím, umění a duchovní život. Svou neopakovatelnou atmosféru má historický byt z 50. let 20. stol a stará školní třída. Nejnovější expozice je zaměřena na fenomén Moravských Kopanic a žítkovské bohyně.
Bojkovice, Zlínský kraj

Masarykův dub v Hradské nivě u Bojkovic

Počátkem 20. století T. G. Masaryk společně s lékařem Josefem Tillichem končili své procházky u dubu v Hradské nivě, pod jehož mohutnou korunou odpočívali a rozjímali.
Bojkovice, Zlínský kraj

Městské koupaliště Bojkovice

Vodní atrakce, relaxace formou wellness či opalování na sluneční terase s barem řadí bojkovické letní koupaliště mezi nejmodernější ve Zlínském kraji. Nejen děti potěší chrliče vody jsou ve tvaru deštníku a ježka nebo jízda po konstrukcích ve tvaru zvířátek.
Bojkovice, Zlínský kraj

Naučná stezka Po zelené Hostětínem

Jedná se 1,5 km dlouhou naučnou stezku, která návštěvníky seznámí s ekologickými projekty v obci Hostětín. Při procházce naučnou stezkou se dozvíte informace o šetrném veřejném osvětlení, obecní výtopně na biomasu, kořenové čistírně odpadních vod, roubené sušírně ovoce nebo pasivním domě.
Bojkovice, Zlínský kraj

Zahrajte si na vojáky v Bílých Karpatech

Hledáte zajímavý a originální program pro školní výlet? U nás jej najdete a můžete si jej dokonce sami sestavit podle vlastních představ. Centrum branných aktivit o.s. má pro vás připravený opravdu nevšední zážitek.
Bojkovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace ve městě Bojkovice

Eurocamping v Bojkovicích

Rekreační zařízení s ubytováním v nově rekonstruovaných chatkách se sociálním zařízením a kuchyňkou, s terasami pro umístění vlastních karavanů a stanů, nově zastřešenou restaurační terasou s možností plné penze. Ubytovaným hostům je k dispozici bazén s brouzdalištěm a dětské hřiště.
Bojkovice, Zlínský kraj

Penzion Hvězda

Ubytování v podhůří Bílých Karpat, pod zámkem Nový Světlov, v městečku Bojkovice. Užijte si pohodu v restauraci a penzionu Hvězda.
Bojkovice, Zlínský kraj

Domov mládeže Církevní střední odborné školy v Bojkovicích

Nabízí ubytování v prostorách domova mládeže v malebném prostředí Bílých Karpat.
Bojkovice, Zlínský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Slovácko


Po stopách šlechtických rodů: s rodem Althannů na zámek ve Vranově nad Dyjí a další barokní zámky Moravy

Hrady a zámky se řadí k nejčastějším cílům mnoha turistů a výletníků. Region jižní Moravy nabízí těchto kulturních památek velké množství. Pokud patříte k milovníkům zámeckých interiérů, pak jistě oceníte právě ty barokní, které patřívají k nejhonosnějším. Na jižní Moravě je takových skvostných zámků celá řada – navštívit můžete zámek ve Vranově nad Dyjí, Mikulově, Valticích, Miloticích, ve Slavkově nebo v Lysicích.
Barokní zámky Moravy, Na hrady a zámky

Po stopách šlechtických rodů: v Miloticích se projdete v historickém kostýmu kolem zámku jako členové rodiny Seilernů

Místo, kde si vy i děti splníte své sny o princích a princeznách z dávných časů, se jmenuje Milotice. Kromě prohlídky historických interiérů tu totiž nabízejí prohlídky v kostýmech – a ty si oblečete vy, nikoliv průvodci!

Výlet do kraje Želar a žítkovských bohyní

Do vydání knihy Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové byly Kopanice, tedy magicky krásná krajina Bílých Karpat s pěti vesnicemi kolem Starého Hrozenkova, zapomenutým koutem Moravy. Dnes se sem pořádají zájezdy a krajina zažívá nebývalý nápor turistů.
Starý Hrozenkov, Cesty krajinou

Výlet za příběhem misionářů ze Soluně

Velkomoravská říše je pevně spojená se jmény věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Ač nás od doby, kdy žili, dělí jedenáct století, jejich příběh je dodnes živý. Svědčí o tom i fakt, že Cyril a Metoděj jsou hlavními patrony Moravy a v roce 1980 je papež Jan Pavel II. prohlásil za spolupatrony Evropy.