V moderní kapli Komunitního centra jsou před oltářem stavěny nové jesličky, které charakterizuje netradiční, ale vkusné zobrazení betlémových postav. Z nápadité řezby a barevného provedení vyzařuje radost ze zázraku zrození Ježíše.
Jesle zhotovil pan Josef Bláha (1928–1999), pražský rodák, absolvent grafické školy. Jsou darem kanovníka Miroslava Vágnera.
Sochař, malíř a především řezbář Josef Bláha, pražský rodák a obyvatel
Malé Strany, byl za svého plodného uměleckého života autorem celé řady
sošek světců,
Piet i
Madon. Přečkal totalitu, dočkal se svobody projevu a vystoupil z anonymity, aby oslovil člověka v tomto přecivilizovaném a zběsilém světě, který je stále chudý na oázy zastavení a pokory. Ve své tvorbě se inspiroval zejména gotikou, lidovým uměním a sakrálním uměním vůbec. V obci Struhařov vybudoval se svojí ženou malou zahradní galerii a v tomto prostředí tesal a vyřezával.
Robustní jesle, stavěné
při vchodu, jsou dílem polského výtvarníka a do chrámu byly věnovány
německými věřícími.
Možnost prohlídky betléma
24.12. 15:30 - 17:30
26.12. 14:00 - 17:00
Jak se do kostela dostat
Stanice metra C Háje, výstup směr Modrá škola (od posledního vagónu metra po schodech, dále vpravo po ekalátorech), pak přímo 150 m bílá kruhová stavba se zvonem. U Komunitního centra Matky Terezy, ul. U Modré školy 1, je možné zaparkovat na vyhrazeném parkovišti.
Komunitní centrum Matky Terezy
Komunitní centrum Matky Terezy slouží nejen jako křesťanské centrum, ale vychází vstříc potřebám všech obyvatel Jižního Města. Nabízí pravidelný program (přednášky a vzdělávání zaměřené na rodinu, seniory a mládež, ekumenická setkání, duchovní obnovy, výuku náboženství, přípravu na svátosti, divadelní představení, koncerty, plesy atd.). Provozováno je Římskokatolickou farností u kostela sv. Františka z Assisi na Chodově.
Interiér komunitního centra je založen na působení prostorů, které jsou modelovány stěnami, okny, světlíky a přirozeným osvětlením. Doplňujícími prvky interiéru jsou výtvarná díla a objekty liturgického mobiliáře. Na výtvarném konceptu kaple s paní architektkou Vítězslavou Rothbauerovou spolupracovali malíř Pavel Šlégl (vytvořil pohyblivé obrazy křížové cesty) a prof. Stanislav Hanzík (jeho dílem je dřevěná socha Krista v pozadí kaple a busta Matky Terezy ve vstupní hale). Mobiliář navrhl a zhotovil sochař Daniel Trubač. Zahrnuje oltář, svatostánek, ambon, abak sedes a věčné světlo.