Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte
Výstavy v celé ČR.
Fotograf, novinář, světoběžník z Nového Zélandu, který procestoval svět, aby nakonec zakotvil v České republice a získal Grant Prahy. V současné době pracuje pro Radio svobodná Evropa. Večer komentovaného promítání fotografií nese podtitul The Long Road To Prague.
Amos Chapplevyrůstal v novinářském prostředí. Jeho otec, Geoff Chapple, je uznávaný spisovatel a novinář a sestra Irene pracuje pro CNN. Amosovi byla od počátku nejbližší fotografie a přes ní také vedla cesta do redakce. Lásku k cestování připisuje vzpomínce z cest po Jižním ostrově kvůli otcové práci a usínání za zvuku aut projíždějících za oknem.
Kouzlu fotografie propadl naplno až ve svých 15 letech. Fotit do světa se poprvé vydal díky zakázce pro Panasonic a UNESCO, kde pracoval známý jeho otce. Jeho úkolem bylo zdokumentovat 35 měst ze seznamu světového dědictví.
To bylo před téměř dvaceti lety. Krátce na to ovšem objevil přírodní krásy Ruska. Víc, než měsíc strávil ve východní Sibiři, ve vesnici Ojmjakon, která je s průměrnými zimními teplotami -50 °C jedním z nejchladnějších míst na Zemi.
Pandemie Covidu a uzavření hranic přinutila Amose zrealizovat projekt s názvem Prague's Rooftop Creatures. Projekt si získal širokou pozornost nejen na sociálních sítích, ale i tehdejšího primátora Zdeňka Hřiba, který fotografie soch zdobící střechy, fasády, nebo mosty hlavního města, odměnil Grantem Prahy.
Tímto projektem chtěl Amos vzdát hold Praze a obecně českému národu, jeho kultuře a jeho historii, která ho tolik inspiruje. Série snímků soch měla reprezentovat historii Prahy v celé své kráse.
Kudy vedly Amosovy kroky z Nového Zélandu až do srdce Evropy? Přijďte si poslechnout jeho příběh na radniční půdu v Lysé nad Labem!
The Coldest Place on Earth | Talking Pictures