Výstava Enter the Room se věnuje vlivu herního prostředí a storytellingu na tvůrčí přístupy nastupující generace, jednotlivců i herních kolektivů. Hry dnes nejsou jen zábavou, ale i jazykem, kulturou a významnou součástí umění.
Vystavující: BCAAsystem, Jan Boháč & Viktor Dedek & Jonáš Richter, Eloïse Bonneviot & Anne de Boer, Filip Hauer & Philipp Kolychev, Herdek kolektiv, Tomáš Moravanský (INSTITUT INSTITUT), No Fun kolektiv, OMSK Social Club, Lukáš Prokop, Vojtěch Radakulan, Natália Sýkorová & Frederik Britzlmair, Natália Sýkorová & Valéria Dinková, Ondřej Trhoň
Enter the Room propojuje fyzický a digitální svět, čímž přetváří galerii v rozšířené herní pole, vyžadující (inter)aktivní účast. Stává se dynamickým „hřištěm“, jež se mění podle toho, jak se v něm návštěvnictvo pohybuje a jakou roli se rozhodne hrát. Klíčovým motivem jsou zde dveře – symbol rozhodnutí, možností a limitů. Podobně jako ve hrách propojují i v Domě U Kamenného zvonu pohyb diváctva s narativním zážitkem. Některé jsou pouhými texturami či dekorativními prvky, jež jako dveře pouze vypadají. Jiné se však skutečně chovají jako dveře – můžeme jimi pozorovat dění v další místnosti nebo procházet.
Výstava se hlásí k tradici Bienále mladých, která byla v Domě U Kamenného zvonu zahájena před více než třiceti lety. Stejně jako tehdy i dnes otevírá prostor pro nastupující uměleckou generaci. Zároveň zasazuje herní umění do širšího rámce a představuje také tvorbu mezinárodních umělců usazených v Berlíně. Enter the Room je platformou pro nové přístupy v umění, v nichž se prolínají hry, technologie a performance.
Výstava Enter the Room v Domě U Kamenného zvonu se zaměřuje na vliv herního prostředí a storytellingu na tvůrčí přístupy nové generace umělců.
Hlavním cílem výstavy Enter the Room je zkoumat vliv herního prostředí a storytellingu na tvůrčí přístupy nové generace umělců.
Výstava Enter the Room se koná v Domě U Kamenného zvonu.
Na výstavě vystavují umělci jako BCAAsystem, Jan Boháč, Viktor Dedek, a mnoho dalších.
Výstava propojuje fyzický a digitální svět a nabízí interaktivní zážitky, kde návštěvníci mohou pozorovat nebo fyzicky procházet mezi prostorami.
Klíčovým symbolem výstavy jsou dveře, které symbolizují rozhodnutí, možnosti a limity.
Tradice Bienále mladých byla zahájena více než před třiceti lety.
Výstava používá hry jako prostředek k prozkoumání nových přístupů v umění, které se prolínají s technologiemi a performance.