Festival muzejních nocí nabízí jedinečnou příležitost navštívit muzeum v neobvyklém čase. Přijďte si posledního května do podvečerního muzea užít alternativně laděný hudebně-výtvarný program připravený pro specifické prostory architektury J. B. Santiniho v Mariánské Týnici.
Hraje Sbor hudby - experimental music v rozšířené sestavě s výtvarníky Petrem Niklem a Laco Garajem.
Hudební site-specific performance připravil Petr Randula.
Program
od 19:00 možnost prohlídky muzea a aktuálních výstav
19:30–20:00 refektář – Sbor hudby: šansony My jsme ta garda uličníků
20:20–20:40 kostel – Hledání Santiniho tónu: Petr Nikl výtvarná performance, zvukový environment Petr Randula, hudebníci: Lucie Páchová, Mikoláš Chadima, Josef Ostřanský, Petr Tichý
21:00–21:45 ambit – Laco Garaj výtvarná performance, Sbor hudby artificiální skladby + video projekce
Účinkují
Petr Randula je hudebník, skladatel, multimediální umělec, kapelník Sboru hudby.
Petr Nikl je všestranný umělec realizující svou bohatou představivost formou obrazů, performancí, zpěvu, divadelních představení, grafiky a nejrůznějších kombinací tradičních uměleckých forem.
Laco Garaj je známý především jako malíř, sochař a vitrážista. Vystavoval na mnoha výstavách a je aktivní v oblasti výtvarného umění, včetně malby, kresby, dřevěných a kovových plastik.
Lucie Páchová ve svých multimediálních projektech kombinuje hlasové techniky, performance, kompozici, tanec a terénní nahrávky. Zajímají ji různé vrstvy poslechu a způsoby, jak skrze zvuk a poslech utvářet vztah k místu a okolí.
Mikoláš Chadima je zpěvák, saxofonista a multiinstrumentalista. Otec české alternativy. Kapely Extempore, MCH band a řady dalších.V současnosti je i členem Sboru hudby.
Josef Ostřanský je hudebník, skladatel a kytarista, známý svou dlouholetou tvorbou na brněnské alternativní scéně. Proslavil se zejména jako člen kapel Dunaj, E, Boo a Rale, vlastním projektem Ostrak Mode. V současnosti je i členem Sboru hudby.
Petr Tichý je jazzový kontrabasista a skladatel. Jeho hudební kariéra je charakterizována širokým žánrovým záběrem a spoluprací s mnoha významnými českými i zahraničními umělci.Jeho hudba se pohybuje na pomezí jazzu, minimalismu, vážné hudby a alternativy.
Václav Košťál je hudebník spojený s českou kapelou Sbor hudby. V kapele hraje na housle a zpívá. Působil v řadě dalších kapel z alternativní scény.
Ivo Chmelař je zpěvák, hudebník hrající na kytaru, klarinet. Je zakládajícím členem kapel Mňága a Žďorp a Slepé střevo. V současnosti je členem Sboru hudby.
Sbor hudby vznikl v roce 1983, kapela měla vlastní repertoár v duchu under-alter-new wave. Vystupovala na „Valných hromadách“ (koncertech brněnského alternativního hnutí) a soukromých utajených akcích. V roce 2015 dva původní členové, Petr Randula a Václav Košťál, činnost obnovili. Sbor hudby začal vytvářet další vlastní skladby, vzniká hudba mimo „trend“ styly. Pohybuje se na pěti planetách: Planeta alt-under, Snová planeta, Poetická planeta, Artificiální planeta, Planeta neznámých světů. Společným jmenovatelem skladeb je aplikování minimalistických a improvizačních postupů.
Zažijte unikátní festival muzejních nocí s alternativní hudbou a výtvarnými performancemi ve specifických prostorech architektury J. B. Santiniho v Mariánské Týnici.
Festival muzejních nocí je událost, která nabízí možnost navštívit muzea v neobvyklých hodinách, obvykle večer nebo v noci, s doprovodným programem.
Návštěvníci si mohou užít hudebně-výtvarný program, který zahrnuje alternativní hudbu, výtvarné performace a site-specific instalace.
Hlavním organizátorem hudbeního programu je Petr Randula, hudebník a multimediální umělec.
Na festivalu vystupují Petr Nikl, Laco Garaj, Lucie Páchová, Mikoláš Chadima, Josef Ostřanský, Petr Tichý a další.
Návštěvníci mohou očekávat alternativní hudbu, která zahrnuje minimalismus, improvizace a prvky new wave.
Ano, během festivalu probíhají výtvarné performace od Petra Nikla a Laca Garaje, které jsou kombinovány s hudebními prvky.
Festival se koná v Mariánské Týnici, ve specifických prostorách architektury J. B. Santiniho.
Festival začíná v 19:00 možností prohlídky muzea, následují hudebně-výtvarné performace a končí večerními bloky.
Architektura J. B. Santiniho poskytuje unikátní prostor pro site-specific performace a hudební vystoupení.
Na festivalu se účastní Sbor hudby v rozšířené sestavě.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.