ÚvodKalendář akcíKurzy a workshopyJógový tábor pro umělce a znalce umění
Jóga pro umělce a znalce umění
Kurzy a workshopy

Jógový tábor pro umělce a znalce umění

Inovativní projekt zaměřený na umělce, kteří jsou na cestě nebo již uměleckou profesí žijí. Výhradně pro umělce a znalce umění.
Umělec jako misionář
Inovativní projekt zaměřený na umělce, kteří jsou na cestě nebo již uměleckou profesí žijí. Klade si za cíl představit k aplikaci rozšířenou a komplexní koncepci pomocného vzdělávání umělců.

Aktivity na jógových workshopů:
– jógová dílna umělecké praxe
– jógové dílny uvědomování si těla prostřednictvím pohybu jako výrazu – co cítím ve svém těle?
– jógové dílny emoční svobody – co cítím, když se kreativně vyjadřuji?
– jógové dílny uvědomování si mysli – o čem přemýšlím při kreativním vyjadřování?
– jógová příprava na kreativní inspiraci – jógové techniky k překonávání překážek, které brání tvůrci (trs, strach, vzdání se, zmatek, retence, blokády)

Obsah jógových workshopů pro umělce
Součástí programu jsou workshopy, kde se získávají praktické znalosti…od toho, jak nejlépe držet tělo a jaké předpoklady to umožňují, jak správně dýchat až po techniky pro uvedení kreativní inspirace…Náplň jógového tábora pro umělce je zaměřena na zvýšení uvědomění si energetických pohybů v těle a pohybu těla, směrem ke zvýšení povědomí o vlastních emocích, mentálních a tvůrčích procesech.

Umírněnost v přístupu
Umělci na Jógovém táboru uplatňují jógové metody a techniky, které jim pomáhají rozvíjet smysl pro rovnováhu, střídmost, tzn. harmonie.
Techniky jógy mohou pomoci vyjádřit nejupřímnější část umělcovy bytosti.
Umělec si uvědomí svou „plynulost“. Protékají jím zážitky z minulosti a budoucnosti, které se prolínají do okamžiku „teď“.
Všechny minulé snahy, inspirace a zkušenosti pulsují v přítomném okamžiku skrze jádro našeho autentického „já“.

Připravenost
  • Připravenost umělce se nejsnáze projeví v otevřenosti a zvýšené připravenosti na stres. Když to chybí, umělec se potýká s nejistotou, nervozitou, nepohodou či dokonce bolestí způsobenou nekontrolovanými výbuchy strachu.
  • Jógové techniky mohou být velkým pomocníkem umělcům zvažujícím možnost jejich dávkování a včasného použití.
  • Na jógovém táboru pro umělce budou představeny přínosy a rozvojové dimenze jógového konceptu.

Soustředění umělcovy pozornosti
Techniky koncentrace (dharana) mohou mít pro umělce velký význam.
Všímáme si zvláštní důležitosti soustředěné pozornosti v komunikaci umělce s publikem.
Zvláště výrazné je to u umělců, kteří přímo navazují kontakt s veřejnými vystoupeními, s velkými konkurzy, účastí na velkých výstavách, přijímacích zkouškách, významných koncertech nebo výstavách.

Jóga – nové přístupy k pomoci umělcům
Jógový tábor představuje nový přístup a techniky integrální podpory umělců.
Poskytuje psycho-fyzickou podporu pro vedení a rozvoj umělců, aby si osvojili zdravý životní styl pro kvalitnější pokrok.
Potřeba nových přístupů k pomoci umělcům pramení z jejich vystavení různým výzvám: strachům, nepohodlí, nemocem a zraněním.

S mentorskou podporou odborníků
Účastníkům budou k dispozici zkušenosti odborníků Yoga Federation of Europe převedené do znalostí a dovedností s cílem podpořit rozvoj a pokrok.
Všechny workshopy vedou certifikovaní odborníci Yoga Federation of Europe, kteří jsou mezinárodně vzdělaní a mají dlouholeté pracovní zkušenosti.

Kam?
Účastníci jógového tábora si uvědomí své všudypřítomné „jádro – autentické já“, ale také se naučí pečovat o své kreativní nitro.
Na jógovém táboře pro umělce se účastníci učí využívat a uplatňovat svůj potenciál, dosahovat vnitřního osvobození a projevovat své umělecké já.

Provozovatel

Evropský chrám světla jógy

Štěpánov 7
583 01 Bezděkov
Tel.:
+420 773 922 790
Email:
yogalight.eu@gmai...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.yoga-...
GPS:
49,734927 15,739606
 
Region:
Kraj Vysočina
Oblast:
Havlíčkobrodsko
Tipy na výlet:
Bezděkov a okolí
 

Cena

Cena: 7 250 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Mezinárodní skalární jógový tábor – Mahá Sukha

Chcete prohloubit svou dosavadní jógovou praxi, naučit se nové dovednosti a prozkoumat různé aspekty svého bytí? Připojte se k velké rodině jogínů, učitelů a léčitelů která podporuje a inspiruje.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Detox víkend

Intenzivní zážitek fyzické, emocionální a duševní očisty. Zbavte se toxinů škodlivých pro vaše zdraví prováděním technik kriya jógy.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Jógový tábor pro děti i dospělé

Jóga pro celou rodinu s dětmi.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Tajemství vegetariánské kuchyně

Kromě cvičení jógy, účastníci semináře poznají praktická tajemství vegetariánské kuchyně a způsoby stravování.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Jógový tábor se zvířátky – pro psí mazlíčky

Toto je jedinečná příležitost být se svými mazlíčky (letos se svým pejskem) s praktikujícími jógy z celého světa, kteří přijedou užít si cvičení jógy se svými psími mazlíčky. Tento zážitek je relaxační a léčivý pro milovníky zvířat, ale také pro vaše mazlíčky.
Bezděkov, Kraj Vysočina

XXXXV. ročník volejbalového turnaje mužů a žen

Volejbalový turnaj je určený pro družstva mužů a žen. Uskuteční se na čtyřech antukových kurtech TJ Sokol Bezděkov.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Všesportovní den obce Vysočina

Akce je určena pro všechny obyvatele sdružených obcí Vysočina a další případné zájemce – letos se uskuteční její 17. ročník.
Vysočina, Pardubický kraj

Bylo, nebylo

Pověsti a pověrečné povídky vztahující se k Veselému Kopci a jeho okolí.
Hlinsko, Pardubický kraj

Údolí řeky Doubravy u Chotěboře

Přírodní rezervace Údolí Doubravy je nejcennějším územím jižní části chráněné krajinné oblasti Železných hor. Úzký, strmý kaňon řeky Doubravy je zmenšeným obrazem obřích kaňonů nacházejících se jinde ve světě. Údolí je však neméně krásné, romantické a tajuplné.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Vyhlídka Čertův stolek nad řekou Doubravkou

Čertův stolek je skalní vyhlídka, která nabízí výhled do hlubokého a skalnatého údolí řeky Doubravy. Pod skalní věž ve svahu najdete také malou jeskyni, kde podle pověsti žil poustevník.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Soukromé muzeum užitných předmětů

Soukromé muzeum starých časů a užitných předmětů se nachází v Horním Studenci u Ždírce nad Doubravou. Unikátní sbírka šicích strojů, rádií, dětských kočárků, žárovek a hraček zabírá tři veliké místnosti.
Ždírec nad Doubravou, Kraj Vysočina

Řeka Doubrava

Řeka Doubrava pramení ve Žďárských vrších a vlévá se do Labe u Záboří nad Labem. Na jejím toku se nachází přehrada, malebná údolí, ale i divoký kamenitý kaňon. Vodáci na Doubravě využívají dva úseky. Prvním je úsek Bílek – Horní Sokolovec (WW2-4) a druhým úsek Pařížov – Ronov nad Doubravou (WW1-2).
Chotěboř, Kraj Vysočina

Zámek Chotěboř

Raně barokní zámek italského typu s anglickým parkem v chráněném údolí řeky Doubravky. Zámek i park jsou nepřístupné.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Socha čerta od M. Olšiaka v Chotěboři

Známý žďárský sochař Michal Olšiak vytvořil další originální sochu, kterou se může pyšnit město Chotěboř. Jde o přes tři metry vysokého čerta z betonu, který hraje šachy. Dílo váží úctyhodných deset tun.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Městské muzeum Chotěboř v budově bývalé pošty

Budova bývalé pošty se pomalu mění na Městské muzeum. To muselo opustit zámecké prostory. Když vše půjde podle plánu, bude muzeum otevřeno v roce 2025.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Sedm kamenů zmizelých v Chotěboři

Sedm kamenů připomíná smutný osud židovských obyvatel z Chotěboře, kteří byli zabiti nacisty nebo nuceni před nimi uniknout. Nachází se v ulici Na Valech v Chotěboři před domem s číslem popisným 290. Autorem projektu je německý umělec Gunter Demnig.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Vzdelavaci centrum Arkona – Evropský chrám světla jógy

Nacházíme se uprostřed krásné přírodní chráněné krajiny v srdci Evropy a nabízíme jedinečné spojení klidu a učení. Nabízíme akreditované výukové programy.
Bezděkov, Kraj Vysočina

Chata Doubravka

Chata Doubravka je nové středisko na polosamotě na Vysočině, v překrásném prostředí Železných hor, u skalnatého kaňonu řeky Doubravy v přírodní rezervaci.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Penzion U Bambuchů

Romantický penzion U Bambuchů je zasazený do kouzelné přírody Podoubraví. Penzion byl nově zřízen v roce 2015, byly však zachovány prvky z dob našich předků, které dokreslují příjemnou starobylou atmosféru. Hlavními prvky rodinného penzionu je poctivost a návrat k tradicím.
Libice nad Doubravou, Kraj Vysočina

Chalupa Kocourov

Nově zrekonstruovaná chalupa pro příjemný pobyt v osadě Kocourov se nachází na rozhraní Vysočiny a Železných hor. Kolem domu je neoplocená zahrada s posezením a ohništěm.
Slavíkov, Kraj Vysočina

Pivovar v Chotěboři

V chotěbořském pivovaru se opět vaří pivo. Pivo můžete ochutnat zhruba v 70 hospodách v Chotěboři a okolí. Do provozu je uvedena také linka na stáčení piva do lahví, které budou od konce července 2009 distribuovány do vybraných obchodů.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Penzion Bene – výlety po Českomoravské vrchovině z Chotěboře

V západní oblasti Českomoravské vrchoviny na úpatí Železných hor leží město Chotěboř. Na náměstí T.G.M. naleznete mimo jiné Penzion Bene, který nabízí kromě ubytování také zapůjčení dopravních prostředků pro výlety do okolní přírody i na kulturní památky.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Panský dům v Chotěboři

Panský dům nabízí tradiční domácí českou kuchyní s různými kulinářskými specialitami, připravují zde čerstvé ryby ze soukromých sádek (pstruh, štika, úhoř, candát, losos), ale i pečená žebra, kolena a vše, co k vynikající tankové Plzni patří.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Misijní a konferenční centrum Immanuel

Konferenční centrum Immanuel se nachází v překrásném prostředí Českomoravské vysočiny na rozhraní chráněných krajinných oblastí Železných hor a Žďárských vrchů.
Slavíkov, Kraj Vysočina