České i světové folklorní soubory hrají a tančí v centru města Plzně v rámci Mezinárodního folklórního festivalu. Festival se koná v první polovině června. 26. ročník festivalu proběhne ve dnech 11. – 15. června 2025.
České i světové folklórní skupiny hrajou a tančí v centru města. Součástí Mezinárodního folklórního festivalu Plzeň je slavnostní krojovaný průvod městem, staročeský jarmark, ukázky lidové řemeslné výroby a lidové gastronomie.
Jednotlivé festivalové pořady probíhají v historickém centru města (scéna "U Branky", Smetanovy sady), část programu se odehrává i v malebném prostředí obcí a městeček v blízkém okolí Plzně. Cílem festivalu je prezentace tradičního lidového tanečního a hudebního projevu. Festivaloví diváci ale mají zároveň možnost seznámit se i s novými směry lidové hudby a tance, které se více či méně tradičním projevem inspirují.
Festival je od roku 2008 řádným členem prestižní celosvětové organizace CIOFF® působící v rámci UNESCO.
O festivalu CIOFF
Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň je
od roku 1997 místem setkávání milovníků folkloru a lidového umění, kterého se každým rokem účastní cca 20 dospělých i dětských folklorních souborů z celé České republiky a zahraničí včetně hostů z exotických míst světa. Jednotlivé festivalové pořady probíhají
v historickém centru města
Plzně v příjemném prostředí
Smetanových sadů. Stovky účinkujících v pestrých lidových krojích zde prostřednictvím lidového tance, hudby a zpěvu vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, pro kterou jsou festivalové pořady již pravidelně vyhledávány velkým množstvím nadšených diváků.
Každoroční setkání milovníků folkloru v Plzni. Užijte si lidové tance, hudbu a unikátní atmosféru v historickém centru města.
Festival se koná v první polovině června, přesné datum pro rok 2025 je od 11. do 15. června.
Na festivalu můžete vidět vystoupení českých i světových folklórních souborů, krojovaný průvod, staročeský jarmark a ukázky lidového umění a gastronomie.
Festivalové pořady probíhají v historickém centru Plzně, včetně scény U Branky a Smetanových sadů.
Hlavním účelem festivalu je prezentace tradičního lidového tanečního a hudebního projevu a seznámení diváků s novými směry v lidové hudbě a tanci.
Každý rok se festivalu účastní přibližně 20 dospělých i dětských folklorních souborů z České republiky a zahraničí.
Ano, festival je od roku 2008 řádným členem celosvětové organizace CIOFF, která působí v rámci UNESCO.
Hlavními atrakcemi jsou lidové tance, hudba, zpěv a pestré lidové kroje.
Festival je vyhledáván milovníky folkloru a lidového umění a každoročně přiláká velké množství nadšených diváků.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.